МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Заходи в рамках року Скаржинського
2011-04-26

Як відомо, 2011 рік  Генеральною Асамблеєю ООН оголошено Міжнародним роком лісів. На Миколаївщині Рік лісів проходить під іменем патріарха степового та полезахисного лісорозведення В.П.Скаржинського, який пішов із життя 150 років тому. Разом із громадськістю області працівники миколаївських лісогосподарських підприємств розробили ряд  заходів з увічнення пам'яті заслуженого діяча сільського господарства, лісознавця.
Протягом перших чотирьох місяців у загальноосвітніх навчальних закладах Вознесенщини  вже проведено кілька конкурсів. Так, учні підготували реферати на тему історії села Трикрати «Село моє, Скаржинка». Також серед школярів проведено районний конкурс «Великий природолюб В.П. Скаржинський», ведеться пошукова робота «Втрачений оберіг». На споруді Трикратської школи мистецтв, що розмістилася в будівлі Скаржинських, встановлено меморіальну дошку. Восени учні шкіл району збиратимуть насіння, яке передадуть лісівникам для розсадників. У музеях та бібліотеках Вознесенщини проводяться краєзнавчі конференції, бесіди про В.П.Скаржинського.
Під час проведення всеукраїнської акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках», яка вже кілька років поспіль проходить на території нашої країни під егідою Держлісагентства, школярі району висаджували дерева і кущі, а також виготовляли шпаківні й годівнички. Минулої п’ятниці, 22 квітня, кращі будиночки для птахів, виготовлені дітлахами, були вивішені  в заповідному урочищі «Лабіринт», на одній із ділянок школярі посадили фруктові деревця.
Цей захід проходив в урочистій обстановці. До села Трикрати завітали гості - вихованці обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та обласної станції юних натуралістів. На території місцевої загальноосвітньої школи, розташованої поряд із будівлею Скаржинських, учасників та переможців обласної екологічної олімпіади привітали голова Вознесенської районної ради Валерій Володимирович Коваленко, заступник голови райдержадміністрації Олександр Борисович Кучер, перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Андрійович Гурко, директор Трикратської ЗОШ  Віталій Михайлович Багнюк, директор обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Таїсія Броніславівна Троїцька.
Кожен із промовців тепло згадував людину, яка навіки увійшла в історію краю як фундатор природо-заповідної справи. Віктор Петрович Скаржинський зумів облагородити землі, залишені у спадок його батьком. На ділянках степу, які ніколи не оралися, заклав дендрарій з плантацією шовковиці при ньому і плодовий сад з виноградником. Протягом 37 років з великою наполегливістю він займався лісорозведенням у степовій зоні і вбачав у цьому спосіб забезпечення високої продуктивності полів. Крім того, зміг акліматизувати дерева й кущі, привезені  з Південної Америки і Західної Європи.
Представник лісового відомства області А.А.Гурко, вітаючи переможців олімпіади, закликав їх наполегливо оволодівати знаннями та вивчати свій рідний край, берегти те надбання, яке залишив нам у спадок великий природолюб В.П.Скаржинський. Берегти й примножувати ліси Миколаївщини задля збереження здорового довкілля.
Вихованці Трикратської школи подарували гостям невеличкий концерт  та організували екскурсію по місцях, де жила родина Скаржинських, а лісівники надали можливість побачити еколого-пізнавальну стежину «Слідами Скаржинського».
Заходи, приурочені пам’яті видатної постаті нашого степового краю, тривають. У школах області протягом року проходитимуть тематичні бесіди та музейні уроки пам'яті Скаржинського, діятимуть бібліотечні виставки. За ініціативи депутата обласної ради, начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства  П.М.Паламарюка планується провести тематичну зустріч лісівників Миколаївщини зі студентами екологічних спеціальностей вузів. Серед інших заходів – і видання книги «Ліси Миколаївщини», і  проведення конкурсів на кращий твір на тему «Скаржинський В.П. - патріарх степового лісорозведення» та кращий малюнок на тему «Людина і ліс»,  перейменування урочища «Лабіринт» на «Лабіринт Скаржинського». Також планується влітку  провести   велопробіг  місцями життєдіяльності В.П.Скаржинського (Вознесенськ-Трикрати-Мигія), а ще - змагання з веслувального слалому.

Працівники державного підприємства «Вознесенське лісове господарство», до складу якого входять природно-заповідні об’єкти, створені В.П.Скаржинським, відкрили й інші еколого-пізнавальні стежки. Тож під час літніх канікул школярі й студенти матимуть можливість з дозволу лісгоспу відвідати маршрути, щоб ознайомитися з історією рідного краю, побувати в тих місцях, які зберігають пам'ять про непересічну особистість, гордість нашого степового краю  -  Віктора Петровича Скаржинського.
Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua