МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Указ є, а парку нема
2011-04-19

Кінбурнська коса, як видно з історичних джерел, в усі часи привертала до себе увагу.  Про необхідність збереження цього неповторного куточка України давно йде мова у владних кабінетах, на зібраннях науковців, екологів,  представників багатьох громадських організацій. У грудні 2009 року вийшов Указ Президента України про створення Національного природного парку «Білобережжя Святослава», який ставить за мету зберегти цінні природні й унікальні комплекси степової зони на півострові.
Вже минуло майже півтора року з дня підписання Указу, та по сьогодні парк не функціонує, бо й досі не визначене його підпорядкування, а значить – не відомі джерела фінансування  робіт по його утриманню та охороні.
Протягом двох днів - 14 і 15 квітня в Миколаєві перебувала робоча група, яка вже кілька місяців займається розробкою проекту організації території НПП «Білобережжя Святослава». На зустрічі з миколаївськими журналістами члени оргкомітету представили проект охорони, відтворення і рекреаційного використання природних комплексів та об’єктів Кінбурнської коси, яка входить до Міжнародної екологічної мережі й відіграє ключову роль у підтриманні біологічного різноманіття в пониззі Дніпра.  
До складу  оргкомітету, окрім представників місцевої влади, увійшли науковці та експерти всеукраїнської громадської  організації «Захист людей праці».  Зокрема, один з авторів проекту – академік Європейської академії природничих наук, професор Едуард Дегодюк, висловлюючи занепокоєння тим, що нині територія Кінбурнської коси дуже забруднена, представив своє бачення її майбутнього. На його тверде переконання, ця земля, багата на історичні традиції, має стати місцем  проведення культурно-масової роботи, пропаганди серед молоді здорового способу життя.  Водночас науковець підкреслив, що проведення всіляких заходів на косі має бути обмеженим, присутність відвідувачів коси регламентуватимуть екологічні маршрути, які забезпечать організований відпочинок громадян. Про полювання в заповідних місцях, на думку доктора сільськогосподарських наук, взагалі не може йти мова. У разі збільшення популяції  тих чи інших видів диких тварин  Едуард Григорович порекомендував  передавати їх у ті країни, де таких видів фауни бракує.
Е. Дегодюк запропонував підпорядкувати новостворений парк «Білобережжя Святослава» Миколаївському обласному управлінню лісового та мисливського господарства, оскільки на сьогодні це відомство є найбільшим землекористувачем на косі та єдиною організованою і потужною інфраструктурою з певним фаховим потенціалом.
Цю пропозицію підтримали й присутні  на презентації проекту науковці – ректор Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, депутат обласної ради С. Рижков, начальник  державного управління охорони навколишнього природного середовища С. Літвак. Начальник  обласного управління лісового та мисливського господарства П. Паламарюк у своєму виступі наголосив на тому, що така пропозиція  на сьогодні є найоптимальнішим варіантом для розв’язання багатьох питань, які стосуються Кінбурнської коси. Передусім на півострові є кілька населених пунктів, мешканці яких фактично відрізані водою від «великої землі». Петро Миколайович, як депутат обласної ради і представник інтересів громадян саме цього регіону, добре обізнаний з усіма їхніми бідами й проблемами.  Багато питань йому вдається вирішувати завдяки  наявній на косі матеріально-технічній базі Очаківського лісомисливського господарства, яка зосереджена в  Кінбурнському та Василівському лісництвах. Тож і в майбутньому, висловив надію керівник обласного відомства, цей потенціал лише сприятиме вирішенню економічних і соціальних питань місцевого населення, розвитку інфраструктури для збереження рослинного й тваринного світу перлини Чорноморського узбережжя – Кінбурнської коси. 
Отож роботу щодо функціонування Національного природного парку «Білобережжя Святослава» відновлено,  оргкомітет планує до осені завершити  виготовлення всієї необхідної документації та подати її на затвердження до Кабінету Міністрів України.

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua