МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2019-07-10
Мораторій на експорт деревини не досяг тієї мети, для якої вводився, - Олексій Гончарук...далі
2019-07-10
Президент зобов’язав підприємства Міноборони до 1 листопада перейти на електронний облік деревини...далі
2019-07-06
В ЛІСАХ МИКОЛАЇВЩИНИ 5 КЛАС ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ! МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА ПОПЕРДЖАЄ ГРОМАДЯН ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРИЧИНЕННЯ ШКОДИ ЛІСОВИМ НАСАДЖЕННЯМ В НАСЛІДОК ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ...далі
2019-07-05
Держлісагентство на шляху до діджиталізації...далі
2019-06-14
Досвід Австрії: Якщо вчасно не прибрати хворі дерева - економічні втрати будуть в 5 разів більші...далі
2019-06-14
Лісові підприємства Німеччини самі приймають рішення про проведення санітарних рубок...далі
2019-06-14
Білоруський науковець про сезон тиші у лісах...далі
Актуальна інформація
2019-07-05
В ЛІСАХ МИКОЛАЇВЩИНИ 5 КЛАС ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ! ...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Держлісагентство ініціювало перехід на нові методи заготівлі деревини, однак кошти на технічне переоснащення відсутні, - Володимир Бондар
2018-09-14

Зараз Держлісагентство ініціювало перехід від, так би мовити, традиційних методів заготівлі деревини, які в нас існували з радянського часу, до європейських. Йдеться про перехід від суцільних до поступових і вибіркових методів заготівлі деревини. Про це розповів заступник Голови відомства Володимир Бондар журналістам під час візиту до Лиманського лісгоспу, що на Донеччині, 12 вересня 2018 року.
«Ми маємо переходити на поступові та вибіркові системи заготівлі деревини там, де це можливо. Безперечно, це не може проваджуватися стовідсотково. Але там, де це можливо, ми це повинні робити», - сказав він.
За словами Володимир Бондаря, для того, щоб проваджувати такі методи, потрібне технічне переоснащення.
«У першу чергу, ми повинні мати лісові дороги, щоб необхідна техніка мала доступ. Нам потрібна спеціальна техніка і засоби, щоб забрати потім з лісу деревину. Для цього потрібна сучасна техніка. Наприклад, у гірських умовах це канатні дороги, трелювальні машини. Це потрібно для того, щоб без шкоди деревам забирати заготовлену вибірковими та поступовими рубками деревину. Для рівнинної місцевості також потрібна нова техніка для такої заготівлі деревини, - сказав заступник Голови Держлісагентства.
Він підкреслив, що новітні технології застосовують в європейських державах. І вони мають з’явитися і в Україні. Таким чином будемо розвивати наближене до природи лісокористування.
«Окрім того, за умови нових методів заготівлі деревини ми також будемо обов’язково відновлювати ліс – у більшості шляхом природного поновлення, що є для лісу найбільш кращим методом відтворення», - зазначив Володимир Бондар.  
Однак, він наголосив, для того, щоб запровадити такі методи, у першу чергу, потрібне відповідне фінансування: «Ми готові і вже розробляємо низку змін до нормативних і законодавчих актів, щоб впроваджувати нові методи заготівлі деревини. Однак, всі наші ініціативи не можуть бути втілені через дуже складу фінансову ситуацію в галузі».
Володимир Бондар звернув увагу на те, що лісова галузь сплачує величезні податки. «У цьому році їх сума сягне 6 мільярдів гривень. Тепер до цих податків додався ще один новий податок, який при найгірших розрахунках складатиме біля 10 мільярдів гривень. І ми отримаємо те, що лісгоспи не просто не зможуть оновлювати техніку – вони збанкрутують. Тому нагально необхідно вирішити це питання. І тільки тоді ми зможемо говорити про розвиток лісового господарства», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.
Також, перебуваючи у Лиманському лісгоспі Володимир Бондар оглянув лісовий розсадник та поспілкувався з працівниками.

Офіційний сайт: http://dklg.kmu.gov.ua
Сторінка в Facebook: https://www.facebook.com/forestUKR

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2019 Mikolaivlis.gov.ua