МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Нарада з користувачами мисливських угідь Миколаївської області
2018-07-26

12 липня 2018 року в приміщенні Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Марохи Олександра Дмитровича відбулася нарада з користувачами мисливських угідь Миколаївської області. В нараді прийняли участь керівники користувачів мисливських угідь області, яких на сьогодні налічується 45, державні районні мисливствознавці, перший заступник начальника управління Лесик В.В. та працівники управління.
На нараді були розглянуті наступні питання:

  1. Про проведення перед промислового обліку пернатої дичини.
  2. Підготовка пропускної спроможності мисливських угідь на сезон 2018/2019 років.
  3. Про вимоги Положення про правила проведення полювань, поводження із зброєю та порядок видачі ліцензій на добування мисливських тварин, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики України від 17 жовтня 2011 року № 549.
  4. Встановлення термінів відкриття сезону полювання 2018/2019.
  5. Сплата за користування землями державного лісового фонду.
  6. Різне.

Нараду розпочав начальник управління Мароха О.Д., який довів до присутніх інформацію щодо перевірки Держлісагентством України ведення мисливського господарства підприємствами, підпорядкованими Миколаївському ОУЛМГ. Звернув увагу присутніх на ті недоліки, які були виявлені під час перевірки і сказав, що управлінням будуть проведені перевірки користувачів мисливських угідь області щодо виконання ними вимог договорів  про умови ведення мисливського господарства, укладених користувачами з управлінням.

По першому питанню головний спеціаліст управління Щербина І.О. довів до присутніх вимоги щодо проведення перед промислового обліку пернатої дичини та терміни звітування користувачами до управління. Зауважив, що матеріали перед промислового обліку пернатої дичини повинні відповідати вимогам проекту мисливського упорядкування господарств.
У наступному питанні наради Щербина І.О. зупинився на оформленні пропускної спроможності мисливських угідь та акцентував увагу на тому, що без затвердження пропускної спроможності господарство не має право відкривати сезон полювання. Розрахунки пропускної спроможності повинні збігатися з матеріалами після промислового обліку мисливських тварин.
З третього питання головний спеціаліст Бойко Г.А. роз’яснив користувачам мисливських угідь їх обов’язки при проведенні полювання на копитних тварин. Зазначив, що вони повинні виконувати вимоги нормативного документа, починаючи  з  заведення  необхідних журналів, видання наказів і т. і. Окремо Бойко Г.А. зупинився на якості заповнення бланків ліцензій і зауважив, що ліцензії з виправленнями та іншими недоліками заповнення вважаються не дійсними і з цього приводу будуть складатися протоколи.

З приводу відкриття сезону полювання 2018/2019 років начальник управління висловив побажання відкрити полювання всім користувачам області в один день. Від користувачів мисливських угідь виступили директор ДП «Очаківське ЛМГ» Туровський В.С., директор КП «МРГ Первомайського району» Коцюбинський Ю.І., державний районний мисливствознавець ДП «Врадіївське ЛГ» Вишнівський О.В. Суть виступів була в тому, що не по всій області природні умови є однаковими, тому краще було б щоб кожен користувач сам визначив коли буде відкривати полювання. Але всі повинні передбачити високий рівень пожежної небезпеки і вжити певних заходів з цього питання. Інші користувачі мисливських угідь підтримали такий підхід до терміну відкриття полювання.

По п’ятому питанню начальник управління довів до користувачів мисливських угідь вимоги ст.24 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» щодо плати за користування мисливськими угіддями. Зауважив, що це питання неодноразово піднімалось депутатами на комісіях обласної ради та керівництвом Держдісагентства. І хоча на сьогодні нормативний документ, який встановлює розмір плати відсутній, начальник управління запропонував користувачам мисливських угідь разом з директорами лісогосподарських підприємств укласти відповідні договори з цього приводу.

В різному було розглянуте питання щодо обмеження у праві полювання осіб, які є боржниками сплати аліментів та вимоги з цього приводу ст.71 ЗУ «Про виконавче провадження». У зв’язку з тим, що право на полювання надають декілька документів, у тому числі і відстрільна картка або ліцензія, які видає користувач мисливських угідь, то керівникам користувачів мисливських угідь необхідно буде попередити єгерів, щоб вони звертали на це увагу. Перелік таких осіб управління надасть усім користувачам перед сезоном полювання.

Підводячи підсумки наради начальник управління подякував користувачам мисливських угідь за розуміння тих завдань, які можуть бути вирішені тільки разом – працівниками управління та користувачами мисливських угідь та побажав щоб відкриття полювання пройшло організовано і спокійно.

 

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua