Насадження – це довгострокові вкладення для наших дітей та онуків. На створення ж нових лісових масивів потрібне не одне десятиріччя. Квітень – це початок напруженого періоду в кожному лісовому господарстві. У лісівників, які ведуть догляд за лісовими культурами та заліснюють нові території, відведені під посадку, додається ще й турбот з початком пожежонебезпечного періоду. Адже підпалювачі сміття, випалювачі сухої трави, очерету не завжди дотримуються правил поводження з вогнем, тож і доводиться лісівникам чатувати, щоб раптом вогонь не перекинувся на рукотворні лісові насадження. На превеликий жаль, через неконтрольоване спалювання на відкритих територіях уже зафіксовані по області випадки загорянь у полезахисних смугах та лісових урочищах. Прикро, що за лічені хвилини може звестися нанівець праця тих, хто доглядає ліси і створює нові.
Одне з найстаріших на Миколаївщині лісових господарств – Володимирівське, де чудово почуваються лісосмуги, створені відомим науковцем В.Докучаєвим, теж розпочало посадку захисних лісових насаджень. Навесні заплановано вздовж річок і ставків, по балках та яругах створити 250 гектарів нових захисних насаджень. Поки що лісгоспу вдалося висадити сіянці на 85 гектарах.
Особлива відповідальність щодо організації робіт з посадки лісу покладається на лісничих. До створення лісових культур задіяні люди різних професій – механізатори, водії, лісокультурниці. Усіх їх забезпечено вагончиками для обігріву та гарячим харчуванням. У лісництвах сформовані бригади робітників, які працюють на посадці лісових культур уже не один рік. І саме від їхньої злагодженої роботи залежатиме в майбутньому якість нових насаджень, які в наших кліматичних умовах важко приживаються, до того ж можуть постраждати не лише від спеки, а й кинутого кимось недопалка чи непогашеного сірника.
Вирощування лісів – довготривалий процес, це справа, спрямована у майбутнє. Ми маємо всі дбати про збереження та зростання нашого національного багатства.
Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.