МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники Миколаївщини вийшли на попереджувальну акцію
2016-09-26

Як відомо, нині у Верховній Раді триває розгляд проекту Державного бюджету країни на 2017 рік. Працівники усіх дев’яти лісогосподарських підприємств Миколаївської області за підтримки своїх профспілкових лідерів вийшли 23 вересня на попереджувальну акцію протесту, аби привернути увагу місцевих та центральних органів влади до тієї кризової ситуації, в якій опинилися  держпідприємства через тривалу відсутність у 2016 році фінансування статей бюджету, за якими раніше спрямовувалися кошти на охорону, догляд, відтворення лісових ділянок та оплату праці людей, зайнятих на відповідних роботах.
Акція розпочалася об 11-й годині на подвір’ї головної контори державного підприємства «Миколаївське  лісове господарство», яке розташоване на околиці обласного центру – по вулиці Ганни Дивіної, неподалік місцевого парку-заказника «Дубки». Сюди з’їхалися понад 70   працівників держлісгоспів Миколаївщини, які розповіли журналістам та небайдужим мешканцям мікрорайону, котрі прийшли підтримати лісівників,  про свої біди через тривале – 9-місячне безгрошів’я та озвучили вимоги до Президента і Голови Уряду, а також зачитали звернення до всіх народних депутатів, які представляють у парламенті Миколаївщину.
Зокрема,  рядові працівники держпідприємств акцентували увагу на тому, що недопустима в майбутньому відсутність коштів із держбюджету, оскільки така ситуація є загрозливою для степової зони. Свої думки учасники акції передали на плакатах: «Південь без лісу – поля без врожаю», «Державі байдужа доля лісів», «Лісівники Миколаївщини працюють на голому ентузіазмі», «Без державного фінансування ми не зможемо захистити лісові масиви», «Знищення лісової галузі приведе до екологічної катастрофи на півдні України», «Дайте можливість вирощувати ліси!» «Владо! Не допусти знищення лісів в степах Миколаївщини!»,  «Не дамо знищити лісові господарства Миколаївщини!», «Не буде лісгоспів – не буде лісу!», «Лісам – захист, працівникам – зарплату!», «Зарплату лісівникам. Ми – не жебраки!».
Власне, останні два гасла на плакатах – це крик душі  чотирьох сотень працівників дев’яти держлісгоспів, які на сьогодні не покинули робочі місця і  продовжують виходити на роботу, адже всі лісові оази в степу необхідно охороняти вдень і вночі від пожеж та від браконьєрів-лісорубів.
Як повідомила голова обласної профспілки працівників лісогосподарських підприємств Миколаївської області Лариса Семесько, факти незаконних рубок почастішали: за останні три роки їх виявлено у півтора разу більше порівняно з відповідним попереднім періодом; і саме на охорону лісів держпідприємства витрачають значну частину коштів – щороку понад 3,5 млн. грн. направляється на придбання палива та мастильних матеріалів, інвентарю, обладнання і запчастин, ще біля 20 млн. грн. витрачається на зарплату працівників.
Профлідер зазначила, що лісові господарства південно-східного регіону фінансувалися завдяки Державній цільовій програмі «Ліси України», яка діяла протягом 2010-2015 років. Коли ж термін дії програми скінчився, фінансування припинилося, а власних засобів на підприємствах ледь вистачає на 10-30% від потреби. Тож через брак коштів ще й у 2017 році штучно створені насадження Миколаївщини можуть дуже постраждати, оскільки без охорони залишаться 63 тис. га лісів, а також понад 7 тис. га ділянок молодих насаджень, створених у складних погодних умовах нашого регіону ціною неймовірних зусиль сотень працівників держлісгоспів. Через зазначені причини не змогли лісгоспи й цього року залісити нові ділянки, оскільки на всі роботи потрібні чималі кошти:  на посадку лише 1 га лісу необхідно біля 2 500 грн., до цього треба додати витрати з догляду за цими ж  насадження протягом трьох років. А ще, як підкреслила представник профспілок лісівників, – необхідно збирати двічі на рік насіння для закладення розсадників, готувати грунт під майбутні посадки, на що теж  потрібні великі суми грошей.
 – Оскільки ми живемо на півдні України – у зоні ризикованого господарювання, то в нас дуже важко виростити ліси. І щоб вони росли, потрібне фінансування. Ми ж зараз виживаємо тим, що проводимо санітарні рубки. Але ж це може швидко скінчитися. Рік-два, і в нас нічого буде рубати, – підкреслив у своєму виступі перед учасниками акції лісничий Вознесенського лісгоспу Сергій Рузяк. 
– Через таку критичну ситуацію в лісгоспах люди звільняються. У нас поки що не було заборгованості із заробітної плати завдяки підтримці ресурсних підприємств північно-західного регіону. Ми отримали від своїх колег завдяки їхньому одноденному заробітку біля 2,5 млн. гривень, – резюмувала профспілковий лідер лісівників Л.Семесько.
Як видно, лісівники не можуть далі змиритися з таким плачевним станом на  державних лісогосподарських підприємствах та перетворенням їхніх працівників на жебраків, тому й вийшли на акцію протесту і попросили народних обранців не підтримувати Державний бюджет України на 2017 рік без вирішення питання щодо фінансування лісогосподарських підприємств південно-східного регіону на наступний рік шляхом подовження терміну дії раніше діючої Державної цільової програми «Ліси України» до складення та затвердження нової на 2017-2022 роки.
Попереджувальний захід лісівників завершився ходою по вулиці Троїцькій (Кірова), де на деякий час ними було перекрито рух автотранспорту.  Варто зазначити, що кілька водіїв підтримали учасників акції сигналами своїх автівок.

Профспілковий комітет обласної профспілки                                              
працівників лісового господарства Миколаївської  області.

 

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua