МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники занепокоєні: чи буде кому завтра захищати зелені масиви області?
2016-09-17

Напередодні свого професійного свята – Дня працівника лісу в актовій залі обласного управління лісового та мисливського господарства зібралися директори всіх дев’яти лісогосподарських підприємств Миколаївщини, керівники відділів та спеціалісти управління, перед якими виступив начальник відомства О.Д.Мароха. Олександр Дмитрович, підсумовуючи  роботу працівників  лісового господарства області за попередні 8 місяців, не зміг не зізнатися колегам, що ситуація на Миколаївщині, як і в решті областей південно-східного регіону, критична: через тривале неотримання від держави жодної копійки на потреби з догляду, охорони та відтворення лісових ділянок області. Перед колективами лісогосподарських підприємств вкрай гостро постало питання, яким чином далі вести свою господарську діяльність. Очільник галузевого управління оприлюднив кілька цифр, які красномовно підтвердили його опасіння: без підтримки держави лісові масиви області можуть швидко зникнути від хвороб, шкідників та браконьєрів-лісорубів, а ще – від пожеж.
Тільки вдумаймося:  за січень-серпень 2016 року державні підприємства лісової галузі області не отримали жодних асигнувань з державного бюджету за програмою 2805060 «Ведення лісового та мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді». За відповідний період минулого року державні лісогосподарські підприємства області отримали з державного бюджету  8 605,4 тис. грн.
На державних підприємствах у січні-червні 2016 року в середньому працювало 303 особиу той час коли ще у 2010 році в держлісгоспах області налічувалося 704 працівники. Лише за перше півріччя цього року з роботи звільнилося 116 осіб.  
Лісогосподарські  підприємства Миколаївщини вижили цього року завдяки безповоротній допомозі від ресурсних областей, якої вже отримали майже 2,5 млн. грн., що дозволило виплатити заробітну плату працівникам. Незважаючи на скруту, за 8 місяців поточного року держлісгоспами області сплачено податків на суму 3 млн. 403,7 тис. грн., єдиного соціального внеску – 1 млн. 503,8 тис. грн.
Ліси в Миколаївській області не відносяться до експлуатаційних лісів. Якість нашої деревини невисока, це в основному дрова паливні, які продаються населенню та сільським бюджетним установам: сільрадам, сільським освітнім і медичним закладам. До того ж лісові насадження нашого регіону внаслідок кліматичних умов мають надзвичайно високий рівень пожежної небезпеки і вимагають постійного проведення профілактичних попереджувальних заходів. Під час пожежонебезпечного періоду існує реальна загроза виникнення великих лісових пожеж. До таких ситуацій лісогосподарські підприємства сьогодні не готові.
Минулі роки додатково на пожежонебезпечний період набирали до 276 осіб – пожежні наглядачі, водії пожежних автомобілів, бійці, спостерігачі на вежах. Цього року набрали лише 59 осіб, і то тільки після отримання безповоротної допомоги від колег з інших областей. Як результат – 44 випадки лісових пожеж на площі 35,8 га.. Відсутність коштів не дозволяє доглядати за системою протипожежних бар’єрів у повному обсязі, що може потягти за собою виникнення великої лісової пожежі, яка може перерости в надзвичайну ситуацію.
Основна робота лісівників Миколаївщини – це не заготівля деревини, а створення нових лісів. У нас є унікальні, досвідчені кадри, які роками створювали ліси в Південному Степу. Зараз ми їх втрачаємо, відновити це в подальшому за таких умов буде неможливо.
Відсутність бюджетного фінансування може призвести до повної ліквідації лісогосподарських підприємств, що потягне за собою повне руйнування досягнутих результатів у степовому захисному лісівництві, серйозні втрати лісів від несанкціонованих рубок,  а також необоротність ерозійних процесів. Усе це, без перебільшення, призведе до непоправних наслідків для півдня країни.
До того ж у разі ліквідації лісогосподарських підприємств місцеві бюджети недоотримають податків і зборів на суму понад 2 млн. грн. Всі обсяги посадки лісових культур, доглядів та протипожежного влаштування у поточному році проводилися за рахунок палива та мастильних матеріалів,  придбаних у 2015 році за кошти держбюджету.
         На завершення свого виступу перед керівниками лісогосподарських підприємств начальник облуправління подякував усім працівникам лісового господарства Миколаївщини, ветеранам галузі за неоціненний внесок у спільну справу – створення лісозахисних насаджень у тяжких умовах степової зони, збереження їх та примноження, за щоденну копітку працю в умовах відсутності бюджетного фінансування, за відданість, розуміння вимог часу. Олександр Дмитрович вручив грамоти і подяки кращим із кращих галузі, побажав усім лісівникам міцного здоров’я, наснаги, миру, достатку в домівках  і  непохитної віри в те, що плоди їхньої праці не лише збережуться, а й помітно примножаться  в найближчому майбутньому.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.

 

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua