МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Не маємо права допустити знищення лісів області! Шановна громадо Миколаївщини!
2016-09-06

    Напередодні нашого професійного свята – Дня працівника лісу – повідомляємо вам про загрозливу ситуацію, в якій опинилися лісові масиви нашого краю.
     Цього року Миколаївське обласне управління лісового господарства мало б урочисто відзначити  ювілейну дату – своє 50-річчя. Адже відомо, що до 1966 року всі роботи по створенню в нашій області лісів та їх збереженню проводили Миколаївський і Вознесенський лісгоспзаги, організовані в повоєнний період – відповідно в 1948 та 1951 роках, і входили вони на той час до Херсонського  міжобласного управління лісового господарства та лісозаготівель. Завдяки злагодженій, повноцінно організованій роботі, безперебійному державному фінансуванню площа земель державного лісового фонду області зросла із 16 тисяч гектарів (1966 р.) до 84 тисяч гектарів (за даними на початок 2016 р.).
     Варто зазначити, що ліси нашої області захищають понад 1мільйон  гектарів земель від водної та вітрової ерозії, поглинають з поверхневого стоку 162 мільйони кубометрів води, переводять їх у грунтовий шар, очищаючи й наповнюючи водою понад сотню річок та 104 тисячі гектарів водойм, вилучають з атмосфери 4,9 мільйона тонн вуглекислого газу і щорічно виділяють в атмосферу 198 тисяч тонн кисню.
      Завдяки лісам та полезахисним смугам у 6 разів зменшилася кількість суховіїв і посух. Ліси є екологічною нішею, в якій  збереглися і відтворюються рослини і тварини, витіснені господарською діяльністю людини, в тому числі червонокнижні, ростуть гриби і ягоди.
     Головна функція лісогосподарських підприємств області – створювати захисні лісові насадження. Лише за останніх 15 років згідно з Державною цільовою програмою «Ліси України» та обласною цільовою програмою «Ліси Миколаївщини» 2001-2015 рр.» лісівниками посаджено понад 15 тисяч  гектарів лісів. І нам прикро, що вперше за історію існування лісового господарства області  ми – його працівники – через відмову в державному фінансуванні позбавлені можливості гідно працювати,  відзначити ювілей управління і своє професійне свято, в рамках якого не лише підбивалися підсумки нашої сумлінної роботи, визначалися та нагороджувалися передовики виробництва,  а й намічалися нові плани на майбутнє, які стимулювали нас до виконання нових завдань. Була віра в завтрашній день у кожного трудового колективу та кожного окремого працівника. Ми відчували  важливість своєї справи, готували собі надійну зміну, щороку лісгоспи направляли своїх працівників на підвищення фахових знань, а ще – вели просвітницьку роботу серед учнівської молоді: регулярно протягом року лісівники проводили понад 1 тисячу бесід, лекцій, зустрічей на природоохоронну тематику, в області функціонувало понад 70 учнівських лісництв, в яких популяризувалася лісівнича справа.
    Незважаючи на відсутність коштів, ми продовжуємо щоденно виходити на роботу, аби не втратити лісові масиви краю, над  створенням яких працювали тисячі земляків-попередників, на охорону та збереження яких витрачено чималі кошти з державної кишені. Адже відомо, що лісогосподарські підприємства нашого регіону не мають власного ресурсу, тож не можуть за власні кошти виконувати необхідні обсяги робіт з вирощування лісових культур, догляду за лісовими насадженнями.
     Без охорони лісів у стислі терміни буде вирубано сотні гектарів найкращих зелених масивів, що призведе до екологічної катастрофи. Зелені масиви завжди притягували до себе відпочивальників, і лісівниками області протягом останніх 10 років  були створені та утримуються в належному стані понад 250 рекреаційних місць, де постійно відпочивають і можуть  оздоровитися всі бажаючі – і мешканці Миколаївщини, і її гості. У разі ліквідації державних лісогосподарських підприємств усе це зруйнується і швидко зникне, а ще – припиниться  забезпечення дровами населення та бюджетних установ, таких як: сільські навчальні і  дитячі заклади, інтернати, лікарні, сільради, незахищені категорії громадян, які отримують субсидію, пільговики. Більшу частину податків лісогосподарські підприємства області сплачують до місцевого бюджету, тож тепер недоотримають коштів на свої потреби ті ж школи, лікарні, інші об’єкти соціальної сфери районів та області. Врешті-решт залишаться без роботи понад 500 фахівців лісової справи, оскільки більшість із нас не зможуть влаштуватися на нову роботу через вузьку спеціалізацію, тому будуть вимушені покинути область, а можливо – й межі України.
    На сьогодні, в умовах відсутності державного фінансування, лісогосподарські підприємства  функціонують завдяки самовідданій праці людей, які не залишають робочі місця. Ми продовжуємо виходити на роботу навіть за мінімальний заробіток, а то й без нього: в середньому нинішня наша заробітна плата є навіть меншою від прожиткового мінімуму. Кожного з нас не покидає думка, що ситуація в лісовому господарстві південного регіону  зміниться на краще, ми виживемо, лісівники будуть необхідними в складних умовах степу.
      Ми стурбовані тим, що і в наступному році залишимося без державного фінансування. Адже цього року виживаємо завдяки допомозі колег із ресурсних областей – Хмельницької, Чернівецької, Рівненської, Київської, Тернопільської, які щомісяця перераховують нам свій 1-денний заробіток, за що ми їм дуже вдячні!  Водночас ми розуміємо, що так довго тривати не може, до того ж такий стан речей нас пригнічує та принижує. Що найжахливіше: ми не можемо розвивати виробництво; неможливість придбати інвентар, запчастини, паливо та мастильні матеріали паралізувала виробничий процес і зводить нанівець усі наші старання, напрацювання попередніх років. Тож відсутність фінансування ще й у 2017 році призведе до знищення лісгоспів. А це означає, що залишаться без догляду, охорони 63 тисячі гектарів лісів, понад 7 тисяч гектарів ділянок молодих насаджень, створених  за останніх 10 років ціною неймовірних зусиль сотень працівників лісового господарства області в складних, посушливих умовах. До того ж усі ці зелені оази в степу необхідно охороняти вдень і вночі – від пожеж і від браконьєрів із сокирою чи бензопилою. На жаль, щорічно через недбалість людей вогнем пошкоджуються понад 50 гектарів лісів, збитки лісовому господарству щорічно завдають незаконні вирубки. Тривожною є тенденція до збільшення обсягів вирубування дерев: так, за останніх три роки виявлено в півтора разу більше випадків незаконних рубок порівняно з попереднім періодом. Варто зазначити, що саме на охорону лісів держпідприємства витрачають значну частину коштів – щорічно понад 3,5 мільйона гривень ідуть на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, інвентарю, обладнання і  запчастин, та ще біля 20 мільйонів гривень витрачаються на заробітну плату працівників державної лісової охорони.
    Доведені до відчаю, ми б не хотіли вдаватися до крайніх заходів у тому разі, коли залишимося не почутими в кабінетах найвищих посадових осіб держави, на адресу яких уже направлено десятки звернень, у тому числі  й від керівників органів влади Миколаївщини. Ми розуміємо, що в країні складна економічна ситуація. Водночас закликаємо керівників лісової галузі, уряду не допустити знищення лісів у південному степу, яким сьогодні немає ціни. Важливість лісових насаджень на півдні України зрозуміли наші попередники ще в ХІХ столітті. І ми стараємося зберегти та примножити те, що дістали у спадок, щоб це багатство передати прийдешнім поколінням. Ми робимо все, щоб не осоромитися, не провинитися перед нащадками. Ми маємо зберегти для них ліси – запоруку здорового довкілля! Лише за останній, 2015 рік лісова галузь поповнила державний бюджет у розмірі 2 мільярдів гривень, на потреби ж лісового господарства нашої області необхідно біля 48 мільйонів гривень. Ми не маємо права допустити закриття державних лісогосподарських підприємств на півдні України, а отже – знищення лісів Миколаївщини, усього південного краю!

   За дорученням членів профспілки
   працівників лісового господарства

   Миколаївщини                     Л.А. СЕМЕСЬКО, голова обласної профспілки  
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua