МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Охорона лісів від пожеж - першочергове завдання лісівників
2016-07-26

       Одним з найважливіших заходів, які проводяться державною лісовою охороною  Баштанського лісгоспу, являється охорона лісів від пожеж. Значна частина лісонасаджень це шпилькові, переважно молоді ліси, дуже небезпечні в пожежному відношенні. Сухий клімат, створення лісів на схилах зі змитими грунтами не дає можливості створити насадження необхідної густоти, що не дає змоги заглушити бур’яни, які також часто стають основною причиною виникнення лісових пожеж.
 З року в рік в придорожних лісосмугах випалюється трава, а заодно пошкоджуються дерева. В ранньовесняний період на полях можна спостерігати димову завісу. Спалювання стерні і трави стало необхідним агротехнічним прийомом, який офіційно заборонений, тому що завдає колосальної шкоди грунтоутворюючому процесу. Проте часто на це сільгоспвиробники не звертають уваги.
 Зважаючи, що лісові насадження державного лісового фонду в більшості розкидані незначними площами, з усіх сторін до них прилягають поля зернових та пасовища сільськогосподарських підприємств. Державній лісовій охороні доводиться чергувати, щоб не допустити стихію вогню до лісу. Серйозна проблема виникає при виконанні протипожежних заходів сільгоспвиробниками. Не кожний з них розуміє, що обмежити сільгоспугіддя мінсмугами, що прилягають до лісових насаджень та лісосмуг – є їх прямий обов’язок. Тому випадки виникнення лісових пожеж трапляються, -   і не поодинокі. Це нас тривожить і з цим   необхідно вести рішучу боротьбу всім нам: лісівникам, шкільним лісництвам, громадськості, суворо карати винних у їх виникненні  Тільки так, разом, і зможемо його врятувати.  
       Про пожежу, яку не можна загасити власними силами, слід терміново повідомити в найближчу сільську раду, лісництво, поліцію, пожежну охорону.
       За порушення вимог пожежної безпеки в лісах з винних стягується адміністративний штраф до 170 грн, крім того відшкодовуються збитки, нанесені лісовому господарству України. Також передбачається і кримінальна відповідальність за порушення, пов’язані з підпалом рослинності. Згідно статті 229-1 Кримінального Кодексу України передбачено, що незаконні дії відносно поверхневого шару земель, якщо вони створили небезпеку для життя, здоров’я людей чи для довкілля, зокрема вчинені шляхом підпалу або спричинили загибель людей, масову загибель об’єктів тваринного чи рослинного світу або інші тяжкі наслідки, - караються обмеженням волі на строк від 3-х до 5-ти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією знарядь і засобів заволодіння. Матеріальна шкода вважається заподіяною у великому розмірі, якщо її розмір більше 1700 грн. Крім того є ще стаття 245 КК, що безпосередньо стосується підпалів об’єктів рослинного світу : За знищення або  пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом – караються обмеженням волі на строк від 2-х до 5-ти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії , якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від 5-ти до 10 – ти років.

 

Інженер лісового господарства ДП»Баштанське ЛГ»   Селіна С.В.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua