МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Інформація щодо інциденту, який стався на землях у межах заповідника «Єланецький степ» Єланецького району Миколаївської області 2 січня 2011 року
2011-01-05

Згідно з наданими чинним законодавством повноваженнями  рейдова бригада  Миколаївського облуправління лісового та мисливського господарства зранку 2 січня поточного року приступила до чергування в мисливських угіддях області. Оскільки безпосередньо заступнику начальника облуправління В.Д.Лесику надійшов оперативний сигнал про можливе проведення незаконного полювання в районі заповдника «Єланецький степ» Єланецького району, службовий автомобіль вирушив у рейд у напрямі  розташування заповідника. Під час об’їзду території угідь члени рейдової бригади почули два постріли з мисливських рушниць, а через мить помітили кілька особин дикого кабана, що швидко переміщалися по полю на відстані біля 1 кілометра від них. Обстеження місцевості, кілька свіжих колій, які залишили після себе на сніговому покриву колеса легкових автомобілів, давали підстави припустити, що десь недалеко ведеться полювання, яке є незаконним, оскільки зазначена територія є заповідною. Через деякий час рейдова бригада виявила легковик іноземного виробництва. Оскільки водій іномарки  не відреагував на світлові сигнали службового автомобіля, а навпаки – прискорив швидкість, рейдова бригада кинулася його наздоганяти. В одному місці, коли автомобіль-утікач застряг, учасник рейду В.Д.Лесик спробував затримати невідомого водія, попрямувавши до автомобіля з розрядженою рушницею. Але водій знову не відреагував на вигук «Стояти!» і, натиснувши на педалі іномарки, зник за поворотом лісосмуги.
Представник лісомисливського відомства телефоном з’ясував, що номерні знаки легковика іноземного виробництва не знайомі ні мисливствознавцеві ДП «Єланецьке ЛГ», ні голові районної організації УТМР, яка є користувачем  місцевих мисливських угідь, отож відповідальна за проведення полювання на даній території.
Через деякий час на мобільний В.Д.Лесика зателефонував водій-утікач з ультиматумом негайно, протягом трьох годин прибути до смт Єланець, інакше на нього до райвідділу міліції буде передано заяву, оскільки багажник іномарки прострелений у двох місцях, і в ньому знайдено кулі від рушниці керівника рейдової бригади. У відповідь на це заступник начальника облуправління лісового та мисливського господарства  сам звернувся до правоохоронних органів з проханням провести розслідування даного інциденту, добровільно здав зброю для проведення експертизи.
Обласне управління лісомисливського відомства повідомляє, що випадки незаконного полювання на копитних у межах земель заповідника  «Єланецький степ» не поодинокі. Так, 15 грудня 2010 року рейдом, проведеним представниками Миколаївського ОУЛМГ з метою охорони мисливського фонду області, виявлено автомобіль іноземного виробництва Mitsubishi pajero, держ. № 5496 КІА, задня частина якого була залита кров’ю добутих тварин. Обстеження місця полювання фахівцями облуправління з питань мисливського господарства дало підстави стверджувати, що невідомими мисливцями було добуто дві голови кабана та поранено ще дві особини. Після запиту до Державтоінспекції м. Києва про приналежність затриманого автомобіля виявлено, що зафіксована на полюванні іномарка належить ЗАТ «Кондор-Фінанс». З цього приводу до Миколаївської природоохоронної прокуратури лісомисливським відомством  подано заяву про притягнення порушників до відповідальності згідно з чинним законодавством України.
На сьогодні відомо, що за останнім інцидентом на території Єланецького заповідника районним відділом УМВС в Миколаївській області ведеться розслідування. Згідно з даними експертизи, з простреленого автомобіля вилучено кулю 16-го калібру. Заступник начальника Миколаївського ОУЛМГ В.Д.Лесик має одну одиницю мисливської зброї 12-го калібру НІЖ-58.  Що ж стосується минулорічного випадку незаконного полювання на землях «Єланецького степу», то поки що з природоохоронного відомства інформація про вжиті заходи  на адресу Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства не надійшла.       

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua