З наближенням Новорічних свят зазвичай додається турбот у лісівників. Адже, як засвідчує практика останніх років, частішають випадки самовільних вирубувань хвойних насаджень. Тож лісове відомство посилює заходи охорони новорічних красунь: організовуються спеціальні рейдові бригади з працівників лісової охорони, представників МВС та Мінприроди, в обов’язки яких входить затримка крадіїв та складання протоколів на нелегальних заготівельників ялинок.
За самовільні рубки передбачається накладення адміністративних штрафів у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн.), а також відшкодування заподіяної лісу шкоди. Розмір шкоди вираховується відповідно до товщини стовбура нелегально зрубаного дерева і може сягати від 206 до 3612 гривень.
Отож, перш ніж зважитися на вчинок, за який навіть передбачена карна відповідальність з позбавленням волі, слід подумати гарячим головам та вчасно зупинитися.
Перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства А.А. Гурко, як лісівник з більш як 35-річним стажем, має свою точку зору на те, як прикрасити оселю напередодні Новорічних свят. Уже кілька років поспіль традиційний новорічний символ Анатолій Андрійович створює з допомогою держалка швабри та пухнастих гілок сосни. Свята минають, тож серце не крається, що на смітник викидається не зрубане хвойне деревце, а несортові рештки. До того ж і сімейний бюджет економиться, бо несортова ялинка чи її гілки коштують не більш як 5-10 гривень. А ще радить головний лісничий області такий варіант для тих, хто вирішив усе ж таки мати в себе на подвір’ї розкішну зелену красуню: державні лісогосподарські підприємства реалізують хвойні саджанці з комом. Після того, як розмерзнеться земля, сосну чи ялину висаджують, тож деревце продовжує жити в нових умовах і стає окрасою садиби.
Алла АКІМОВА, керівник прес-служби Миколаївського ОУЛМГ.