МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Особлива увага - готовності до пожежонебезпечного періоду.
2016-04-05

         29 березня відбулась колегія Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Відкрив засідання начальник управління О.Д.Мароха. Перед керівниками 9 державних підприємств лісової галузі області виступили керівники структурних підрозділів управління.
На колегії розглядались питання щодо готовності до пожежонебезпечного періоду, з охорони праці, впровадження електронних закупівель,   інше.    
          Готовність державних лісогосподарських підприємств Миколаївської області  до пожежонебезпечного періоду - одне із головних питань колегії.  У виступі було зазначено, що на 2016 рік складено, узгоджено та затверджено у всіх 19 районах Миколаївської області мобілізаційно-оперативні плани залучення сил та засобів для гасіння лісових пожеж. Державними підприємствами поточного року  здійснено низку попереджувальних заходів. В тому числі влаштовано 30 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю 157 км. Перекрито 62 одиниці лісових доріг, виставлено 681 одиниць аншлагів, білбордів і плакатів, організовано 79 виступів у ЗМІ, проведено 50 лекцій і бесід.
В лісах області існує система протипожежних бар'єрів (це 83 км протипожежних заслонів, 270 км протипожежних розривів та 41 км бар'єрів), яку необхідно утримувати в експлуатаційному стані.
На державних підприємствах зберігається резервний запас пально­мастильних матеріалів, необхідний для забезпечення ліквідації надзвичайних ситуацій, але матеріальні резерви для його поповнення, в разі використання на гасіння лісових пожеж, відсутні. Відсутність бюджетного фінансування унеможливлює проведення заходів, направлених на охорону лісів від пожеж, та не дозволяє підготуватись державним підприємствам до пожежонебезпечного періоду в повному обсязі. На тепер відсутня можливість укомплектувати особовим складом лісові пожежні станції, штат наземних пожежних спостерігачів для вчасного виявлення загорянь та запобігання розповсюдження лісових пожеж.
Також зазначено, що характерним є недостатній рівень забезпеченості державних підприємств новітньою пожежною технікою, сучасними високоефективними засобами пожежогасіння, зв'язку та особливо засобами індивідуального і колективного захисту.
             Незважаючи на важкий фінансовий стан лісогосподарських підприємств на колегії керівникам було наголошено на необхідності об’єднання всіх зусиль та вжиття додаткових заходів щодо належної організації охорони лісів, постійної готовності протипожежних підрозділів до негайного реагування на загоряння та своєчасної передачі інформації про лісові пожежі. Водночас рекомендовано забезпечити створення та постійне оновлення в лісових масивах мінералізованих смуг, протипожежних розривів, проведення очищення лісових масивів від захаращень, організувати проведення рейдів патрулювання лісових масивів та роз' яснювальну роботу через засоби масової інформації щодо недопущення спалювання залишків рослинності, сухостою та сміття.
Також доручено вжити заходів щодо суворого дотримання Правил пожежної безпеки в лісах України під час проведення технологічного процесу спалювання порубкових решток при здійсненні рубок формування та оздоровлення лісу і його очищення від захаращення. Заборонити спалювання порубкових решток у суху і вітряну погоду та за межами спеціально обладнаних майданчиків.
Прес-служба Миколаївського обласного управління
лісового та мисливського господарства

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua