МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Державна лісова охорона «ДП Березнегуватське ЛГ» дбає про охорону лісу від пожеж
2015-06-26
Державна лісова охорона «ДП Березнегуватське ЛГ» дбає про охорону лісу від пожеж
Державна лісова охорона «ДП Березнегуватське ЛГ» дбає про охорону лісу від пожеж

Ліс, один із ключових компонентів довкілля та є місцем відпочинку. Ліс - це «фабрика» кисню. Великої шкоди лісу завдають пожежі. Дуже часто причиною виникнення лісових пожеж чи загорань є необережне поводження з вогнем відпочиваючих у лісі. Лісові пожежі часто виникають від кинутого на суху траву непогашеного недопалка чи сірника. Також є часті випадки виникнення лісових пожеж від непогашених вогнищ, тому в суху і вітряну погоду їх взагалі краще не розпалювати.
Але, якщо виникла така необхідність, потрібно дотримуватись простих правил: розпалювати вогнище на спеціально влаштованих місцях, на дорогах, берегах рік, озер, на старих вогнищах. Навколо вогнища смугою близько 0,5 метра прибрати все, що може горіти і служити причиною поширення вогню та перекопати землю. Після використання, вогнище залити водою, засипати землею до повного погашення. Проте слід пам’ятати про те що У період високої пожежної небезпеки, а вона в нашій місцевості триває протягом літа та першої половини осені, в лісі забороняється:
розводити вогнища, кидати непогашені сірники і недопалки, залишати в лісі просочені легкозаймистими речовинами папір та інший непотріб, заїздити в ліс автотранспортом, випалювати суху траву на землях, які безпосередньо прилягають до лісу, забороняється також відвідувати хвойні насадження в період надзвичайної пожежної небезпеки.
По закінченню жнив при випалюванні рослинності на сільгоспугіддях( що також суворо забороняється Правилами пожежної безпеки в лісах України) часто вогонь переходить у ліс.
Нехтування цими елементарними правилами призводить до виникнення лісових пожеж.
Березнегуватським лісництвом проводяться профілактичні заходи з метою попередження лісових пожеж, влаштовано 20 км протипожежних мінералізованих смуг, проведено догляд за ними – 95 км, біля лісових насаджень виставлено 24 аншлаги та 7 табличок на протипожежну тематику, проводяться бесіди з населенням та видаються статті в ЗМІ.
Звертаюсь до населення, помітивши загорання біля лісу чи в лісі, або лісову пожежу, зробіть усе можливе для її ліквідації. Терміново повідомте про пожежу працівникові лісової охорони, в селищну чи сільську раду, міліцію, пожежну охорону. При можливості, зрізаними тут же гілками збивайте полум’я, закидайте землею, піском, або вживайте інших заходів. Слід пам’ятати, що у випадку пошкодження лісу внаслідок пожежі, винні сплачують значні штрафи, та ще й збитки, нанесені пожежею, а це може становити десятки та навіть сотні тисяч гривень. А при нанесенні значної шкоди внаслідок пожежі, винні особи притягуються до кримінальної відповідальності. Знайте також що за порушення, вчинені дітьми, відповідальність несуть їх батьки чи опікуни.
Бережіть ліс від пожеж та інших пошкоджень!

М.А. Дармосюк, майстер лісу Березнегуватського лісництва ДП «Березнегуватське ЛГ.»

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua