МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-03-14
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»...далі
2018-03-07
Привітання заступника Голови Держлісагентства Володимира Бондаря зі святом Весни ...далі
2018-03-06
Шановні жінки!...далі
2018-03-05
Увага! Конкурс малюнків «Ліси поруч з нами – 2018»...далі
2018-02-27
Санітарні рубки потрібні, але цим питанням намагаються маніпулювати, - Володимир Бондар під час публічного звіту...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Не допустіть знищення лісосмуг!
2015-06-23
Не допустіть знищення лісосмуг!

Державне багатство, яке виконує важливу функцію захисту землі від ерозії та формування водно-вітрового балансу (іншими словами - береже наші землі від вивітрювання, зневоднення та виробляє кисень), кинули напризволяще. А точніше - віддали на знищення неробам, злочинцям та їхнім покровителям. Мова йде про лісосмуги - один із чинників, який в Україні суттєво впливає на відсоток лісистості.
Десятки років тому вони стали воістину порятунком для нашої зони ризикованого землеробства, захистивши поля від злих суховіїв. Сьогодні ж, залишившись без господарської турботи, нещадно вирубуються або згорають разом з випаленою стернею. Доля зеленого друга викликає серйозну тривогу, але, щоб його врятувати, насамперед потрібно вирішити горезвісне питання власності.
За полезахисними лісосмугами, здебільшого, нікому доглядати, а нові - сьогодні не створюють, не дивлячись навіть на те, що їх бракує. У деяких областях та районах України про лісосмуги дбають, і в результаті поліпшується клімат і збільшується врожайність. Нажаль це не стосується нашого району, так як у нас їх масштабно вирубують нехтуючи законом та заборонами місцевої влади.
Сьогодні вкрай серйозного втручання правоохоронних органів та місцевої влади потребує дане питання, тому що з кожним днем збільшуються випадки самовільних та незаконних рубок у лісосмугах. Боляче, коли їдеш до якогось села польовими дорогами, обрамленими розкішними лісосмугами, і бачиш пні, одні пні серед поодинокої деревної порослі. І розумієш: для полів вони жодної захисної ролі вже не відіграють і навряд чи в найближчі роки, а можливо - і десятиліття - їх реанімують.
Таке ставлення є жорстоким та недопустимим по відношенню до людської праці та й до самих зелених насаджень. Не забувайте, що особи, винні у вчиненні незаконної рубки в лісосмузі, несуть адміністративну, кримінальну та цивільну відповідальність. Зокрема, якщо в діяннях громадянина вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст. 246 Кримінального кодексу України - «Незаконна рубка лісу», то за рішенням суду на винну особу може бути накладено штраф від 850 до 1700 грн., арешт строком до шести місяців, обмеження волі строком до трьох років або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією незаконно добутого. Кримінальна відповідальність тягне за собою судимість для винної особи. Незалежно від притягнення особи до адміністративної чи кримінальної відповідальності на винного покладається обов'язок відшкодувати шкоду, спричинену відповідним правопорушенням чи злочином. Таке відшкодування здійснюється в порядку майнової відповідальності.
Шановні громадяни! Закликаємо зупинитись та не допускати варварського відношення до полезахисних лісосмуг. Надіємось, що все ж таки  профільний комітет Верховної Ради України в найближчий час ініціює підготовку законопроекту, котрий би чітко визначив відповідального за збереження безцінного народного добра.
Тетяна РОМАНЮК, головний лісничий ДП «Баштанське ЛГ».

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: MOULMG@meta.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.mk.ua