МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Мостівські лісівники провели виховний захід «До 120-річчя Максима Рильського»
2015-03-18


Коли тривоги життьової
Тебе охопить вітер злий, -
По вінця сили трудової
У серце стомлене налий…


     19 березня 1895 року народився видатний поет, справжній друг лісу Максим Рильський. З метою вшанувати пам'ять про видатного українця, великого природолюба, лісівники провели виховний захід зі школярами та  ознайомили їх із новою книгою «На білу гречку впали роси. Лірика. Вибране. 1918-1929 рр.». Цю книгу нещодавно передав до Музею Мостівського лісництва її упорядник, голова родинного Фонду Рильських «Троянди й виноград», онук поета Максим Георгієвич Рильський. До книги увійшли вибрані твори з неокласичної спадщини М. Рильського – з усіх шести поетичних збірок та поема «На узліссі». Витримано репринтне відтворення обкладинок і титульних сторінок збірок, що допоможе відчути літературно-видавничий колорит епохи. Збережено орфографію та правопис оригіналів, а також кишеньковий формат неокласичних видань. Упорядник та редколегія нової книги сподіваються, що читачі відчують красу, закоханість і романтизм видатного поета-неокласика, зможуть насолодитися шедеврами молодого Рильського.
     Слід наголосити, що невипадково лісівники приділяють стільки уваги подібним виховним заходам. Адже відомо, що система цінностей починає формуватися в ранньому віці. Умовно виділяють два її типи - в залежності від того, які потреби домінують у людини - матеріальні чи культурні. Люди з матеріальним типом цінностей – «споживачі», дбають лише про задоволення власних потреб. Люди з культурним типом також піклуються про себе, але при цьому приносять користь суспільству, змінюють світ на краще, почавши з себе. В українській історії було чимало видатних особистостей, які словом, діяннями, самопожертвою пробуджували й досі пробуджують нас від культурного занепаду. Серед них – поет Максим Рильський.
     Одним зі своїх головних завдань ми вважаємо сприяти формуванню в підростаючого покоління саме культурної системи цінностей. Адже цінності - це те, що ми цінуємо, те, що не залишає нас байдужими й змушує діяти. У ході своєї діяльності ми, лісівники, чи не щодня маємо нагадування про причинно-наслідкові зв’язки – що посіяв, те й пожну. Отож, щоб Ліс зустрічав прийдешні покоління як своїх друзів, маємо докладати зусиль, мусимо підніматися на вищий рівень розвитку. Тож, вважаємо, що досить важливо під час виховних заходів розповідати школярам про тих людей, які сьогодні є для українців моральним орієнтиром. І чи не в першу чергу, про тих, хто зробив внесок у популяризацію справи лісосадіння на Півдні України. Ось чому ми з особливою пошаною ставимося до Максима Рильського, який щиро вболівав за заліснення нашого краю. Одну зі своїх останніх збірок поет назвав "В затінку жайворонка" (1961 р.). У однойменному автобіографічному вірші поет пригадує, як у 1950-х роках, їдучи з друзями влітку степовими дорогами Півдня, довго не могли зустріти хоча б одне дерево, щоб зупинитися й «перекусити» в затінку. Безсумнівно, Слово про Ліс у степу поета-академіка, громадського діяча (депутат Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль) Максима Рильського було почуто. Адже саме в цей період у Миколаївській області розпочали роботи зі створення лісів та їхнього збереження. А 21 березня 1966 року згідно з постановою Ради Міністрів УРСР організовано Миколаївське обласне управління лісового господарства та лісозаготівель (нині  - МОУЛМГ).
     Спілкуючись зі школярами, ми усвідомлюємо, наскільки важливо формувати в них позитивне світосприйняття і мислення Переможця. Особливо за нинішніх складних умов, коли життя багатьох із нас змінилося через війну на Сході, коли спостерігаємо чи не тотальне безробіття в сільській місцевості, стрімке підвищення цін, панічні, занепадницькі  настрої… Як пережити цю кризу? Вважаємо, що сьогодні кожному буде корисно перечитати лірику та біографію М. Рильського, який «… великим духовним зусиллям, що не раз обривалося відчаєм, виніс спокій із осереддя бурі, солодкість світу - із його отруйної гіркоти, світло і ясність – із кромішньої пітьми і хаосу, прозорість – із каламутної повені його доби, рівновагу – із катастрофи. У многолітньому труді виробив він свій власний класичний стиль… Це стиль ДУХОВНОЇ ПЕРЕМОГИ, без якого неможливо уявити великого відродження. Для сучасників кожна нова поезія Рильського була несподіваним джерелом у пустелі, черпнувши з якого втомлена людина здобувала назад почуття свіжості, надії, витривалості». «… Рильський у страшну, цинічно-підлу добу вистояв у борні як ВОЇН, що до кінця відстрілюється на останній заставі, хоч бачить, що залога вже перебита, а підмога жахливо спізнюється…».

Яблуко спіє і падає,
віти колишуться й віються…
Серце минуле пригадує
І на прийдешнє надіється.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ»

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua