МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Відбулася колегія Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства
2015-03-18

Нещодавно, під головуванням начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П.М. Паламарюка відбулося засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Про підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 2014 рік доповідав заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства А.А. Гурко, який відмітив забезпечення виконання основних запланованих лісогосподарських заходів.
Так, поточного року лісогосподарськими підприємствами при плані 346 га створено 356 га лісових культур. Залишено під природне поновлення ділянки площею 136 га. Найбільше посаджено лісу ДП «Березнегуватське ЛГ» (70 га), найменше - ДП «Миколаївське ЛГ» (16 га). За результатами аналізу виконання запланованих обсягів рубок в молодняках та виконання обсягів заготівлі ліквідної деревини Миколаївська область посіла ІІ місце серед восьми степових областей України.
Крім того, державною лісовою охороною виявлено 150 випадків лісопорушень, за якими винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. Відсоток стягнення штрафів становить 99.
Обсяги самовільних рубок в лісах державних підприємств в 2014 році в порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшились у 2,8 рази.
У 2014 року постійними рейдовими бригадами проведено 198 сумісних рейдів з охорони лісів від порушень лісового господарства та правил полювання, при цьому виявлено 16 порушень лісового законодавства та правил полювання. Затрати на проведення одного рейду склали 111 грн.
Минулої весни для приваблювання птахів та профілактики поширення листогризучих шкідників з залученням учнів розвішано 3195 штучних гнізд на площі 673 га.
Державними підприємствами за 2014 рік здійснено комплекс попереджувальних заходів. Проведено влаштування протипожежних розривів і мінералізованих смуг та догляд загальною протяжністю 9669 км. Перекрито 253 од. лісових доріг, виставлено 1342 од. аншлагів, білбордів і плакатів. Організовано 1484 виступів протипожежного змісту в ЗМІ, проведено 1214 лекцій і бесід. При проведенні рейдів у лісах притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки 40 осіб.
В цілому по області 2014 року в умовах високої (4 класу) та надзвичайної (5 класу) пожежної небезпеки, ліквідовано 66 лісових пожеж, площа пройдена  вогнем склала 46,92 га, у.ч. 1,21 га верховою, за аналогічний період минулого року – 2 пожежі площею 0,88 га. Середня площа однієї пожежі становить 0,71 га. В рейтингу серед степових областей наша область посідає друге місце по кількості пожеж та по площі на 1 випадок.
Лісогосподарськими підприємствами за власні кошти відремонтовано 7,11 км земляного полотна, що становить 100% від запланованого річного обсягу.
Державні підприємства 2014 р. реалізували продукції та послуг підсобних виробництв 94% до виконаного за минулий рік.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 2014 рік на державних підприємствах склала 2557 грн., тобто збільшилась у порівняні з минулим роком на 3,1%.
З другого питання «Про результати лісокультурного виробництва у 2014 році та завдання на 2015 рік» доповіла начальник відділу лісового господарства Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства В. В. Лесик. Наприкінці доповіді Валентина Василівна докладно зупинилася на завданнях, які ставляться на поточний рік з цього питання і зазначила, що вони обумовлені обсягами фінансування з державного бюджету та максимально можливим обсягом залучення власних коштів.
Зокрема, згідно з документацією з проектування лісових культур поточного року передбачається виконати відтворення лісів площею 315га, з яких шляхом лісорозведення 136,1га. Разом з цим необхідно забезпечити комплекс заходів, які забезпечать збереженість лісових культур (догляди, доповнення, вирощування садивного матеріалу і т.д.) в тих обсягах, що можливо виконати в обмежених фінансових умовах.
П.М. Паламарюк інформував про те, що М.М. Ведмідь на колегії ДАЛРУ звернув увагу на необхідність перегляду питання щодо створення лісових культур, в зв’язку порушення підходу при посадці лісових культур. Зобов’язав керівників підприємств провести аналіз зазначеної роботи, розглунити питання на технараді підприємств. Підкреслив, що збір посадкового матеріалу потрібно проводити в обсягах відповідно до плану, щоб не залишати посадковий матеріал для перерощування в зв’язку з його непотрібністю на даний час.
Про результати роботи щодо внутрішнього аудиту підпорядкованих підприємств інформувала Л.С. Сергатова. У 2014 році до Планів проведення внутрішніх аудитів, враховуючи внесені протягом року зміни було включено 3 аудити, проведено – 3, що становить 100 відсотків, позапланові аудити не проводились.
За результатами проведення аудитів встановлено 10 випадків не фінансових порушень в тому числі по ДП «Баштанське ЛГ»-6, по  «Володимирівське ЛГ -4, фінансових порушень не встановлено. Керівники підприємств не звертають належної уваги на усунення не фінансових порушень.
За результатами проведення внутрішніх аудитів протягом звітного року надано 5 аудиторських висновків, у тому числі безумовно-позитивних - 3, умовно-позитивних -2, також надано 13 рекомендацій за результатами проведення внутрішніх аудитів в т.ч.
Через український менталітет просто необхідно закріплювати конкретну відповідальність за відповідними працівниками, тільки тоді працівник повністю усвідомлюватиме свою персональну відповідальність. Забезпечення закріплення цієї відповідальності, безумовно, є перевагою оскільки більшість порушень та недоліків відбувається саме через безвідповідальність персоналу.
Про стан мобілізаційної підготовки у галузі лісового господарства.
А.А. Гурко розглянув стан роботи з мобілізаційної підготовки на підприємствах, відмітив, що на підставі наказу ДКЛГ України від 09.01.2009 №1-дск «Про затвердження мобілізаційних завдань (замовлень) на особливий період», обласним управлінням розроблено та доведено до виконавців мобілізаційні завдання (замовлення) на особливий період (наказ управління від 09.04.2009 №49-дск). Всі державні лісогосподарські підприємства відповідно до мобілізаційних завдань розробили мобілізаційні плани на особливий період.
Державними підприємствами визначено розрахункові лісосіки для виконання мобілізаційного завдання з заготівлі лісопродукції, лісові ділянки особливого захисту та маскувального призначення на особливий період згідно з мобілізаційним завданням. За ініціативою замовників укладені договори на заготівлю дров паливних у визначених обсягах та продовжується робота з укладання договорів із замовником (Збройні сили) на заготівлю круглих лісоматеріалів. Зауважив на те, що повільними темпами здійснюється бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств. Інформував, що приводяться у належний стан захисні споруди цивільного захисту на підвідомчих підприємствах, вивчається готовність їх до використання за призначенням в особливий період і розрахункова можливість укриття персоналу у випадку загрози НС.
Паламарюк П.М. доповів, що обласне управління займає третє місце по веденню роботи з питань бронювання військовозобов’язаних. Мобілізаційні плани по підпорядкованим підприємствам затверджені, робота по бронюванню працівників продовжується. На даний час від підпорядкованих лісогосподарських підприємств Миколаївської області знаходяться в АТО 12 осіб.
Підводячи підсумки колегії Петро Паламарюк оголосив результати виробничого змагання та нагородив переможців, які у такий нелегкий для країни час змогли мобілізувати всі сили і виконати більшість поставлених задач.
Так І місце посів трудовий колектив ДП "Врадіївське ЛГ», який багато років поспіль замає передові місця. Почесну грамоту, Перехідний кубок та вимпел було вручено в.о. директора підприємства Віктору Мироненко.
Трішечки не вистачило до перемоги трудовому колективу ДП «Вознесенське ЛГ» - нагороду прийняв директор Олександр Чикачов.
Почесною грамотою за ІІІ місце був удостоєний трудовий колектив ДП "Володимирівське ЛГ", де директором Валентин Митрофанов.
Перто Паламарюк подякував усіх присутніх за плідну роботу та висловив бажання працювати і надалі великим монолітним колективом на благо нашої держави та розвитку лісового господарства на півдні країни.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.


Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua