МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-06-25
Шановні колеги, ветерани лісової галузі, друзі!...далі
2018-06-25
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Форумі місцевого розвитку ...далі
2018-06-21
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар...далі
2018-06-15
Екологічний комітет Парламенту підтримав низку лісових законопроектів...далі
2018-06-12
Триває надзвичайний рівень пожежної небезпеки!...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ліс, як рідний дім
2015-02-17

Село Агрономія – прекрасне в будь – яку пору року. У віночку лісу – воно виглядає, як наречена весною, а взимку, як поважна дама, як аристократка – в білих пухнастих шапках на деревах, а восени, як легковажна жінка – гарна, весела, яка змінює вбрання від яскравого до ще яскравішого!. А ось в таку погоду, як зараз, ліс стоїть темний, і це винятковий випадок, коли не хочеться сюди заходити.
Ліс – це не лише краса, а це ще й величезна користь, - говорить помічник лісничого Володимир Миколайович Рябко.
І це знають всі, навіть дітки, які ще не ходять до школи. А тому і розуміють, що його треба берегти і примножувати. І це якраз і повинні роботи працівники лісового господарства, яке носить назву «Олександрівська дача». Очолює його досвідчений лісничий Микола Васильович Леонтюк. Тут працює також помічник лісничого Володимир Миколайович Рябко і три майстри лісу: Григорій Анатолійович Ілларінов (Агрономія), Олександр Миколайович Арташ (Новоселівка), Олександр Іванович Савченко (Любоіванівка).
Григорій Анатолійович Ілларіонов – майстер лісу. Це найнижча сходинка на шляху до найвищої посади – лісничого. Але, незважаючи на те, що кожен солдат мріє стати генералом, Григорій не мріє про кар’єру. Він любіть ліс, мріяв працювати в ньому, розширяти його, слідкувати за здоров’ям дерев, вирощувати саджанці, щоб згодом перетворити їх на молодий ліс.
Григорій народився в Новоселівці. В два роки батьки його виїхали в Казахстан, забравши його і сестричку Поліну. В рідну Новоселівку він уже повернувся в 18 років. Неповну середню школу закінчив в Кара – Таусайську.
В м. Первомайськ навчався в автошколі. служив в армії – в Криму. півтора роки. А потім працював на залізниці два роки. Повернувся в Новоселівку. Працював охоронником в приватному підприємстві «Вісла».
І, звичайно ж, не забув про ліс. І Новоселівка, і хутів Воля, де живе зараз, знаходяться поряд з лісом. Григорій тут вивчив усі стежинки, знає кожну травинку, кожне деревце привітно зустрічає чоловіка.
Тож до втілення в життя мрії залишився один крок. І він його зробив. Вступив до Сторожинецького лісового коледжу, що в Західній Україні. І пішов працювати в лісництво.
Григорій з самого дитинства любив ліс, читав спеціальну літературу. Мама, Раїса Степанівна, іноді навіть лампочки викручувала, щоб він не читав всю ніч. Та він вкрився ковдрою, включав ліхтарик і читав улюблену літературу. Зараз теж читає, але вже літературу професійну, яка допоможе ще ближче пізнати ліс, підкаже, що треба робити в тій чи іншій ситуації, допомогти і зберегти ліс.
Григорій знає одну правду життя, як він сказав, - зараз ми користуємося плодами чиєїсь праці, а майбутнє покоління – буде користуватись плодами їхньої праці. І хоче все зробити, щоб все так і було б.
Ліс – легені планети. Тож головна турбота працівників лісництва – зберегти його.
І тому, навіть коли ведеться заготівля дров, то вибираються такі, які вже віджили свій вік, хворі. Адже, якщо з лісом щось трапиться, то і з фауною будуть проблеми.
В минулому році було насаджено 2 гектари новорічної сосни.
Зараз все більше людей скорочують використання газу, електрики, а тому зросла потреба в дровах. І охоронці лісу задовольняють потребу людей в дровах, але і не наносять шкоди легеням планети.
Хоча Григорію сорок років, він вважається молодим спеціалістом. І тут йому допомагають і підтримують лісничий Леонтюк М.В. і помічник лісничого , майстер своєї справи, який все життя віддав лісу, Володимир Миколайович Рябко.
У Григорія ще одне захоплення. Він мисливець – любитель, як сам говорить. Полює і на лисицю, і на вовків.
- Ось, - говорить Григорій, нещодавно навіть, піднімали питання вовків, що їх треба зберегти, про занесення вовків у Червону книгу, так як вони санітари лісу. Але цих санітарів розвелось стільки, що хоч греблю гати, і вони не ходять по лісу і не запитують у зайчика чи поросятка, чи вони хворі і чи саме його треба з’їсти. Він їсть все підряд: і здорових представників фауни, і слабких, і рідкісних.
Що стосується комерційної сторони, то працівники «Олександрівської дачі» в минулому році реалізували древ та кущів на 5,5 тисячі гривень. В цьому році збираються вирощувати троянди, спіреї, декоративні туї.
А також заготували 1600 кубометрів дров, тобто 2000 складометрів, що задовольнить потребу населення в них.
А ще одне хобі є у рядового лісової армії – це написання віршів про ліс, про природу. Адже це його життя, рідний дім.
Леонід НІКОЛАЄНОКО.


Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.gov.ua