МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
На Миколаївщині районними мисливствознавцями затримано 5 браконьєрів
2015-02-06

За інформацією мисливського відділу Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства під час проведення мисливського сезону районними мисливствознавцями постійно проводяться роботи з охорони мисливського фонду по Миколаївській області.
На сьогодні на виконання ст. 20 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» працівниками лісових господарств було проведено 32 рейди з охорони державного мисливського фонду, в яких було задіяно 66 людей.
Під час перевірок затримано 5 порушників правил полювання та складено 5 протоколів. Браконьєрів притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено та стягнено штрафи у розмірі 204 грн., збитки складають 500 гривень.
Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства нагадує, що за браконьєрство законодавством передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Згідно ст.85 «Порушення правил використання об’єктів тваринного світу» КУпАП браконьєрам загрожує накладення штрафу від шести до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідно до ст.85.1 КУпАП «Виготовлення чи збут заборонених знарядь добування об’єктів тваринного або рослинного світу» тягне за собою накладення штрафу від дев’яти до двадцяти одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення. Штраф в розмірі від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого доведеться сплатити згідно зі статтею ст.90 «Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України» КУпАП. Для посадових осіб передбачено ще жорсткіше покарання.
Кримінальна відповідальність за браконьєрство передбачена ст.248 та ст. 249 Кримінального кодексу України. Зокрема, за незаконне полювання (ч. 1 ст. 248) може накладатися штраф в розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або ж передбачається залучення до громадських робіт на строк від ста шістдесяти до двохсот сорока годин, або обмеження волі на строк до трьох років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Якщо ж такі дії були вчинені службовою особою з використанням службового становища, або за попередньою змовою групою осіб, або способом масового знищення об’єктів природного середовища, або з використанням транспортних засобів, або особою, раніше судимою за аналогічний злочин, тоді такі дії караються штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до п’яти років, із конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Незаконне зайняття добувним промислом згідно ч. 1 ст. 249 ККУ карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Якщо ж подібні дії мають характер масового винищення, або вчинені особою, раніше судимою за аналогічний злочин, то покарання є ще жорсткішим від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням чи позбавленням волі на строк до трьох років із конфіскацією знарядь та всього добутого.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.


Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua