МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Мостівські лісівники провели захід «До п’ятдесятих роковин із дня смерті поета Максима Рильського»
2014-07-28

24 липня 1964 року пішов із життя великий природолюб, один із найвидатніших поетів ХХ-го століття Максим Рильський.
… І я в своїм саду серед дерев коханих
Під чистим небом з заступом в руці
Вмиратиму з прозорою душею…
У рамках заходу, лісівники ознайомили всіх, хто завітав цього дня до садиби лісництва, з книгою «Тадей Рильський» (К., 2013. – 576 с., іл.). Цю книгу нещодавно подарував Музею лісництва голова родинного Фонду Рильських «Троянди й виноград» М.Г. Рильський. До книги увійшли наукові статті, датовані 1861-1905 рр. видатного громадського й культурного діяча Тадея Рильського (1841-1902), батька поета Максима Рильського. Досить ґрунтовними є практично-економічні погляди Тадея Рильського. Зокрема, щодо ведення господарства в Степовій Україні та змін у господарчому житті: «… Громадські пасовиська по одкритих місцях зникають, в стернях через інтенсивнішу культуру все більше зникає самородна рослинність, штучний травосів є конечною потребою; починається штучне розведення лісів. Те що було виключно даром природи, стає продуктом людської праці й набуває такого ж характеру, як і всі інші речі, що припускають, на думку селянства, приватну власність…».
Нові відносини, що ґрунтуються на вживанні найманої робочої сили, Т. Рильський розглядає у брошурах «Про Херсонські заробітки» (1897, 1898 рр.). Це путівники для сезонних заробітчан, які відправлялися на літо в Херсонську губернію (до складу якої входило й с. Мостове Доманівського р-ну Миколаївської обл.). У книгах вміщено детальну карту губернії, інформацію про всі заробітчанські маршрути та вартість квитків: «Чимало народу (близько ста двадцяти п’яти тисяч) їде щороку на заробітки в Херсонську губернію. Йдуть з Київської й Полтавської губерній, йдуть з Подільської й Чернігівської… Багато дечого треба б зробити для того, щоб люди добре знали, де й коли потрібна їхня праця й скільки за неї можна взяти, щоб не зривались з місця без потреби, або навпаки, не залежувались на місці, коли поблизу збивають плату, як на сміх, а на стороні можна гарно заробити. Доки те буде, коли сильні світу сього стануть помагати робочим людям, треба самим за себе думати. Треба хоч здебільшого знати, про теперішні заробітки в Херсонській губернії, про те, в яких місцях і як наймають там робочих, як пройти або проїхати в ті місця, що воно коштує, де можна в дорозі за дешеві гроші мати здорову і теплу харч, де пораду лікарську для недужого і таке інше. Задля такої поради, для тих, що йдуть або думають іти на заробітки в Херсонську губернію, і зложено сю книжечку...».
Зазначимо, в цих брошурах Тадей Рильський згадує й про Мостове, як про один із найбільших «робочих» ринків губернії (місце, де заробітчани договорюються з економіями чи з іншими хазяїнами). «… Од Мостового до Березівки (нині – Одеська обл.) 25 верстов. Торги бувають там по неділях. Одної неділі в Мостовому, другої – в Березівці. У ті торгові дні наймають там чимало робочих…». Слід зауважити, що цей один із найбільших «робочих» ринків Півдня України знаходився всього за декілька метрів від нинішньої садиби Мостівського лісництва.
… Умру, а тиха річка полишиться
Нестиметься своїм шляхом земля
І світлі образи сотворені Великим
Пливтимуть як човни…
Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua