МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Обговорили важливі питання
2014-07-04

Вчора 3 липня відбулося планове засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Вів засідання перший заступник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Гурко. У заході взяли участь директори та головні лісничі лісових та лісомисливського підприємств області, апарат управління, представники громадської ради.
З першого питання «Про стан ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь» доповів головний спеціаліст сектора мисливського господарства та охорони праці Ігор Щербина. Він проінформував присутніх про те, що загальна площа мисливських угідь Миколаївської області складає 2034,6 тис. га. З них 193,5 тис. га, або 9,5%, надані у користування восьми державним підприємствам лісового господарства Миколаївської області, які належать до сфери управління Держлісагентства України. Площа мисливських угідь, які не надані у користування, складає 844,8 тис. га, або 41,5% угідь області.
За даними державної статистичної звітності за формою 2-ТП (мисливство) за 2013 рік державними підприємствами на ведення мисливського господарства витрачено 535,8 тис. грн.. або 2769,3 грн. на 1 тис. га угідь. З них витрати на заробітну плату склали 253,5 тис. грн. (47,3% загальних вкладень), витрати на охорону та відтворення – 188,2 тис. грн. (35,1%, або 973 грн. на 1 тис. га; найбільше – на ДП «Очаківське ЛМГ» – 1423 грн. на 1 тис. га, найменше – на ДП «Єланецьке ЛГ» – 470 грн. на 1 тис. га.
Також Ігор Щербина докладно зупинився на поясненні статті 30 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», яка чітко визначає необхідні витрати, які повинен вкладати користувач мисливських угідь на охорону та відтворення мисливських угідь, але ця норма закону, як виявилося, в повному обсязі не виконується ДП «Єланецьке ЛГ», ДП «Миколаївське ЛГ», ДП «Вознесенське ЛГ».
Надходження від ведення мисливсько-господарської діяльності у 2013 році склали 463,1 тис. грн., що становить 86% усіх витрат. Найкраще спрацювали у цьому напрямі ДП «Очаківське ЛМГ» та ДП «Баштанське ЛГ», найгірше – ДП «Веселинівське ЛГ».
Проаналізувавши динаміку чисельності основних видів диких тварин на території наданих у користування мисливських угідь за період 2013/2014 роки, доповідач зазначив, що за даними післяпромислового обліку основних видів мисливських тварин в січні-лютому 2014 року спостерігається суттєве зниження чисельності диких тварин порівняно з 2013 роком в мисливських угіддях ДП «Єланецьке ЛГ», ДП «Миколаївське ЛГ», ДП «Очаківське ЛМГ». Водночас відзначив у цьому напрямі з позитивного боку роботу ДП «Врадіївське ЛГ», яке завдяки охороні мисливських угідь і проведенню біотехнічних заходів не допускає зниження чисельності мисливських тварин.
Також головний спеціаліст окреслив ряд заходів, без виконання яких неможливий подальший розвиток мисливського господарства області. Зокрема, в січні-лютому 2015 року потрібно здійснити заходи з проведення якісного обліку мисливської фауни в угіддях державних підприємств та попередити про дисциплінарну відповідальність посадових осіб, відповідальних за організацію та проведення обліків. Крім того, провести комплекс робіт із створення сприятливих умов для збільшення чисельності мисливських тварин до науково обґрунтованих норм та здійснити заходи із значного підвищення окупності ведення мисливського господарства на підприємстві.
Взяти під особистий контроль розроблення науково обґрунтованих, лімітів добування мисливських тварин на підприємстві в сезоні 2014-2015 років та зобов’язати відповідальних осіб до належної організації полювань з метою повного використання заявлених лімітів добування мисливських тварин.
У співпраці з територіальними органами МВС України, Мінприроди України, органами державної екологічної інспекції, користувачами мисливських угідь організовувати та постійно здійснювати рейдові патрулювання з охорони державного мисливського фонду та перевірки дотримання мисливцями правил техніки безпеки при проведенні полювання.
Забезпечити виконання вимог частин другої та третьої ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та вимог наказу Держлісагентства України від 04.04.2013 № 95 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надаються територіальними органами Держлісагентства України»тощо.
«Про санітарний стан лісів та заходи боротьби з шкідниками та хворобами лісу» слухали головного спеціаліста відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів Ларису Семесько. Вона зазначила, що площа насаджень, в яких виявлені певні патологічні процеси, в області складає 12934 га; з них пошкоджено шкідливими комахами та хворобами лісу 6966 га, на площі у 5969 га відмічено всихання, які спричинені несприятливими погодними умовами, стихійними лихами, посухами та лісовими пожежами.
Загальна площа осередків шкідників лісу на початок 2014 року становить 6083 га, з них хвоєгризучих – 3682 га, з яких вжито заходів боротьби на площі 180 га. Осередок хвороб лісу становить 883 га, з них хвороби стовбурів та коренів виявлені на площі 492 га.
Також додала, що останніми роками спостерігається незначне збільшення площ, пошкоджених шкідниками і хворобами лісу, що обумовлюється збільшенням площ прийнятих лісів та збільшенням площ лісів пристигаючих та стиглих, які в першу чергу пошкоджуються гнилями.
Щорічно в насадженнях, де спостерігаються патологічні процеси, проводиться комплекс санітарних заходів. В 2013 році з метою поліпшення санітарного стану лісів та для підвищення біологічної стійкості лісових насаджень державними підприємствами проведено санітарних рубок на площі 1701 га, що складає 107% взятого завдання, при цьому заготовлено 35,182 тис. м3 деревини, проведено ліквідацію захаращеності на площі 107 га. З початку 2014 року проведено санітарних рубок на площі 591 га. Найбільші обсяги санітарних заходів проведено на ДП «Врадіївське ЛГ» (137 га – 22% площі всихаючих насаджень), ДП «Очаківське ЛМГ» (92 га – 20% площі всихаючих насаджень), «Баштанське ЛГ» (69 га – 25% площі всихаючих насаджень), ДП «Вознесенське ЛГ» (80 га – 12% площі всихаючих насаджень).
У поточному році пошкоджень лісових насаджень області шкідливими природними явищами не виявлено.
В осередках шкідників лісу весною 2014 року в ДП «Врадіївське ЛГ» проведено наземні винищувальні заходи боротьби проти рудого соснового пильщика на площі 184 га біологічним препаратом «Вірін-Діпріон» аерозольним генератором дисперсної дії “Jacto-401”. Загальні витрати на обробку склали 6,03 тис. грн., вартість обробки складає 33 грн. на 1 га.
Для запобігання масового розмноження шкідників підприємствами області в листяних насадженнях розвішано штучні гнізда в кількості 3195 штук на площі 673 га. З початку року проведено лісопатологічних обстежень на площі 9686 га.
Державними підприємствами «Березнегуватське ЛГ», «Веселинівське ЛГ», «Вознесенське ЛГ», «Єланецьке ЛГ», «Миколаївське ЛГ» та «Очаківське ЛМГ» неякісно, з порушенням термінів, не в повному обсязі проводиться відбір лісопатологічного матеріалу на визначення загрози об’їдання шкідниками лісу.
Щоб уникнути подібних проблем за словами Лариси Семесько потрібно забезпечити постійний контроль за санітарним і лісопатологічним станом насаджень, в яких можливе масове розмноження небезпечних шкідників і хвороб лісу та своєчасну сигналізацію про їх появу у лісах. Крім того, здійснювати постійний нагляд за осередками масового всихання деревостанів, збір детальної інформації про тенденції поширення цього явища та своєчасне й ефективне здійснення у цих осередках лісозахисних заходів.
З підсумками роботи підприємств галузі в осінньо-зимовий період 2013-2014 років та завдання щодо забезпечення стабільної їх роботи у наступному осінньо-зимовому періоді ознайомив головний спеціаліст сектора мисливського господарства та охорони праці Станіслав Мироненко.
За осінньо-зимовий період споживання бензину скоротилося з 69,4 до 46 тонн, або на 34%, дизпалива – з 61,8 до 52 тонн, або на 16%, природного газу – з 14,4 до 11,7 тис. куб. м., або на 19%, електроенергії –з 179,7 до 126,4 тис. кВт/год, або на 30%.
Найбільш за тонну бензину витрачено коштів на ДП «Веселинівське ЛГ», ДП «Березнегуватське ЛГ», ДП «Миколаївське ЛГ», найменше – на ДП «Очаківське ЛМГ», ДП «Єланецьке ЛГ», ДП «Володимирівське ЛГ».
Так, найбільше за тонну дизпалива заплатили ДП «Єланецьке ЛГ» та ДП «Березнегуватське ЛГ». Різниця вартості знеособленої тони бензину між підприємствами галузі в області складає 3223 грн., дизпалива – 2400.
Питомі витрати світлих нафтопродуктів у реалізованій продукції порівняно з першим кварталом минулого року зменшились на 38 грн. (або на 23%) і становлять 129 грн. на 1000 грн. реалізації, в той час як середньогалузева – 73 грн. Серед підприємств найгірший показник спостерігається на ДП «Єланецьке ЛГ» – 422 грн., ДП «Миколаївське ЛГ» – 218 грн., ДП «Березнегуватське ЛГ» – 213 грн.
На природному газі працює 5 підприємств: ДП «Очаківське ЛМГ», ДП «Баштанське ЛГ», ДП «Березнегуватське ЛГ», ДП «Володимирівське ЛГ», ДП «Єланецьке ЛГ». Протягом звітного періоду зазначені підприємства не встановили будь-якого альтернативного теплогенеруючого обладнання, яке б дало змогу зекономити кошти та газ.
Для власних потреб на обігрів приміщень було використано 896 куб. м дров паливних середньою вартістю 113 грн. за куб. м. Найбільше вартість 1 куб. м, використаних на опалення виробничих та адміністративних приміщень підприємств, зафіксована на ДП «Володимирівське ЛГ» та ДП «Миколаївське ЛГ» – 167 та 150 грн. відповідно.
Галузева програма «Підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів підприємствами, установами та закладами Держлісагентства України на 2010-2015 рр.» не виконується зовсім ДП «Вознесенське ЛГ». Постійну роботу з виконання програми веде тільки ДП «Баштанське ЛГ».
Станіслав Мироненко в ході доповіді наголосив, що з урахуванням того, що енергоносії дорожчають майже щомісячно, вкладення коштів в енергозбереження та перехід на альтернативні види палива мають бути пріоритетним напрямком роботи, а тому вже зараз необхідно здійснювати ці заходи а не чекати настання зими. До того ж він повідомив, що до жовтня поточного року усім підприємствам потрібно завершити проведення регламентних робіт з технічного обслуговування і ремонту в енергосиловому господарстві, реконструкцію та модернізацію власних котлів підприємств. Здійснити утеплення приміщень, оптимізація опалювальних площ виробничих і адміністративних приміщень тощо.
Наприкінці колегії Анатолій Гурко подякував всім за плідну роботу та попросив і надалі вирішувати нагальні потреби підприємств, а не шукати причини їх невиконання.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua