МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
На околиці Андріївського урочища встановлено пам’ятний знак Івану Сірку
2014-06-10

…Ми ж думали, що то дуб у лісі в’ється
А то козак Сірко з ордою б’ється…
…То ж не вітер в полі грає, не орел витає -
Ото ж Сірко з товариством по степу літає.
Днями на околиці Андріївського урочища (Миколаївський р-н), поблизу старовинної козацької переправи через Південний Буг, було встановлено перший у Миколаївській області пам’ятний знак кошовому отаману Війська Запорозького Івану Сірку (1610-1680). Дослідники (Октябріна Ковальова, Олександр Шарафанов та ін.) стверджують, що діяльність Івана Сірка тісно пов’язана з територією Миколаївської області. Зокрема,  встановлено, що поряд із селом Андріївка, у середині ХVII століття існував острів завдовжки понад 3 км, шириною понад 600 м. Там розташовувалась Андріївська Cіч. Іван Сірко обрав цей острів на Південному Бузі, як базовий пункт, де будували й оснащували бойові козацькі «чайки». Адже на самому острові та вздовж берегів річки росли великі дубові гаї. Це був так званий «корабельний» ліс. Тобто, будівельна деревина найвищого ґатунку. Також на Андрієвому острові козаки готувалися до походів і саме звідси отаман Сірко вирушав на боротьбу проти турецько-татарських орд, що загрожували геноцидом українському народові. Під командуванням Сірка, козаки організовували флотилію «чайок» і неодноразово брали Очаків, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Кілію, Тягиню (Бендери), Арабат, Перекоп, Ясси.
Організатор встановлення пам’ятного знаку Івану Сірку громадський діяч М. Кондратьєв розповів: «У 50-70-х роках ХVII століття Іван Сірко вів невтомну боротьбу проти агресії сусідніх держав. 360 років тому Сірко зайняв тверду антимосковську й водночас антипольську позицію. Він разом з полковниками Іваном Богуном, Петром Дорошенком та іншими, виступив проти підписання Переяславської угоди, і, як і більшість запорожців, відмовився присягнути на вірність московському царю Олексію Михайловичу. Окрім того, нині мало хто знає, що в степовому краї в козацькі часи росли ліси. Документи Коша відображають проблему безперервного нищення степового лісу з середини ХVІІІ ст. Починаючи з 1742 року, козаки регулярно скаржилися Катерині ІІ на російські військові команди, які брали надто багато «корабельного» лісу. Отож, саме козаки першими почали перейматися захистом лісів на півдні України. Нині, коли всі ми потребуємо об’єднавчого стержня національної ідеї, нам слід, перш за все, згадати про українських героїв і прищеплювати молодшому поколінню шанобливе ставлення до власної героїчної історії».
Поряд із пам’ятним знаком встановлено дві лавки, написано на табличці історичну довідку. Тож, сподіватимемось, що люди, які приїжджають відпочивати до Андріївського урочища, що на березі Південного Бугу, підходитимуть і до пам’ятного знаку. Щоб вкотре осмислити минуле, розібратися в сьогоденні, знайти орієнтири на майбутнє.

Т. Бакоцька.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua