МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники Миколаївщини підсумували результати роботи
2014-04-17

Днями під керівництвом начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Миколайовича Паламарюка відбулося засідання колегії обласного управління за участю директорів лісгоспів, головних спеціалістів апарату управління, представників ЗМІ.
Про стан охорони праці на підприємствах галузі доповідав головний спеціаліст сектора мисливського господарства та охорони праці Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства С. С. Мироненко, який зазначив, що додержання вимог законодавства з охорони праці на підприємствах галузі залишається на достатньому рівні. Так, протягом 2013 року 9 працівників служб охорони праці державних підприємств провели 770 обстежень всіх рівнів (що на 190 обстежень більше від минулорічного показника), під час яких було виявлено 1345 порушень нормативно-правових актів з охорони праці. Протягом того ж періоду за порушення нормативно-правових актів з охорони праці притягнуто до дисциплінарної відповідальності 21 особу, у 2011 році - 8 осіб, у 2012 році - 18 осіб.
За 2013 рік державними підприємствами витрачено на заходи з поліпшення умов праці 968540 грн., що в середньому на одного працівника складає 1755 грн. (на 22,6% більше ніж у 2012 році). Цей показник становить 6% від фонду заробітної плати. В той же час витрати на проведення навчання з охорони праці становлять 29515 грн.
Кількість працівників, які повинні проходити щорічну перевірку знань з питань охорони праці, складає 227 осіб, в 2013 році таку перевірку пройшли тільки 221 особа. Невиконання цього показника допустили ДП «Баштанське ЛГ», ДП «Володимирівське ЛГ», ДП «Єланецьке ЛГ».
Наприкінці доповіді виступаючий ще раз звернув увагу на необхідності забезпечення в повному обсязі працівників засобами індивідуального захисту, приведення згідно з чинними нормативно-правовими актами, санітарно-побутових приміщень та доведення їх до нормативної та забезпечити проведення щорічної перевірки знань з питань охорони праці. Крім того, підкреслив, що слід приділити особливу увагу проведенню профілактичних робіт з попередження випадків виробничого травматизму.
Про готовність державних лісогосподарських підприємств до пожежонебезпечного періоду 2014 року розповідала начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства В. В. Лесик, яка повідомила, що на 2014 рік складено, узгоджено та затверджено у всіх 19 районах Миколаївської області мобілізаційно-оперативні плани залучення сил та засобів для гасіння лісових пожеж. Крім того, державними підприємствами здійснено низку попереджувальних заходів. Станом на 10 квітня 2014 влаштовано 51 км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними протяжністю 536 км. Перекрито 203 лісові дороги, виставлено 1059 аншлагів, білбордів і плакатів, організовано 132 виступи у ЗМІ, проведено 127 лекцій і бесід. При проведенні рейдів у лісах притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки 3 особи (працівниками ДП «Баштанське ЛГ», ДП «Врадіївське ЛГ» та ДП «Єланецьке ЛГ»).
В. В. Лесик повідомила, що значне потепління, відсутність опадів та сильні вітри цього року сприяли підвищенню пожежної небезпеки в лісах. Незважаючи на вжиті заходи, в насадженнях вже сталось 6 випадків лісових пожеж на площі 1,95 га (з них 0,01 га верхова), а саме на території ДП «Миколаївське ЛГ» 3 випадки (площа, пройдена вогнем, склала 0,89 га), «Вознесенське ЛГ» - 2 випадки (площа, пройдена вогнем, склала 0,56 га) та «Веселивське ЛГ» - 1 випадок (площа, пройдена вогнем, склала 0,5 га, у т.ч. 0,01 га - верхова).
Начальник вдділу звернула увагу, на недоліки щодо інформування підрозділів ГУ ДСНС України у Миколаївській області про пожежі. Зазначила, що на виконання наказу Держлісагентства України від 01.04.2014 № 141, з метою посилення охорони лісів від пожеж і мінімізації їх наслідків у поточному році підприємствам потрібно розглянути стан готовності державних підприємств до пожежонебезпечного періоду на розширених нарадах, визначивши відповідальність кожного працівника, та в стислі терміни усунути виявлені недоліки. До того ж, внести пропозиції райдержадміністраціям щодо проведення органами МВС і ДСНС України перевірки сільгоспкористувачів, що межують з лісовими масивами, на предмет додержання цими користувачами вимог пожежної безпеки; порушувати через відповідні органи питання контролю щодо заборони сільгосппалів та заборони відвідування лісів населенням у період високої пожежної небезпеки, а також притягувати винних у порушенні протипожежних вимог до встановленої законом відповідальності. Привести приміщення лісових пожежних станцій та пунктів зосередження пожежного інвентаря до належного стану, доукомплектувати необхідною технікою, засобами пожежогасіння та зв’язку відповідно до нормативів.
Забезпечити влаштування у повному обсязі мінералізованих смуг та догляд за ними у всіх пожежонебезпечних лісових масивах, особливо навколо хвойних молодняків і середньовікових насаджень, що прилягають до населених пунктів, доріг, місць відпочинку, та навколо лісових масивів, які межують із сільгоспугіддями та іншими об’єктами підвищеної небезпеки.
Активізувати роботу в засобах масової інформації з охорони лісів від пожеж, збільшити кількість панно, плакатів, аншлагів на протипожежну тематику, вживати додаткових заходів і проводити роз’яснення щодо заборони відвідування лісів населенням, а також агітаційну роботу в місцях відпочинку населення, в школах, інших навчальних та громадських закладах.
І надалі продовжувати відпрацьовувати чітку взаємодію з органами ДСНС в районах щодо своєчасного взаємо інформування, реагування і прибуття пожежних підрозділів  підприємств (при потребі - ДСНС) до осередків лісових пожеж та ефективну їх роботу при гасінні великих лісових пожеж.
Також підприємства повинні організувати цілодобове чергування та належний зв’язок між працівниками державної лісової охорони і керівниками структурних підрозділів по всій вертикалі управління, забезпечити повну передачу інформації управлінню відповідно до встановлених вимог та притягувати до відповідальності посадових осіб, дії або бездіяльність яких призводять до несвоєчасного виявлення лісових пожеж та розповсюдження їх на великі площі, порушень у веденні встановленої технічної документації.
У взаємодії з районними підрозділами МВС у разі встановлення надзвичайної пожежної небезпеки за умовами погоди забезпечити тимчасове обмеження на відвідування населенням лісів і в’їзд до них автотранспортних засобів.
Після розгляду основних питань перейшли до розгляду питань у різному. Тут присутні мали змогу доповісти про перебіг весняної лісокультурної кампанії та Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua