Восени більшість птахів мігрує, щоб знайти їжу - взимку нелегко знайти «літню» їжу - комах, плоди, насіння, проте в інших частинах світу, де тепліший клімат, такого корму вдосталь. Міграція полегшує виживання багатьом видам, хоча деякі птахи й гинуть під час перельотові.
Проте деякі птахи зимують вдома. Щоб вижити під час цього періоду, птахи повинні бути здоровими, запастися жиром і оновити оперення. Хоча інколи, через жорсткі погодні умови, вони все таки гинуть. Для того аби запобігти цьому і врятувати птахів щорічно лісівниками області виготовляються та вивішуються в лісових масивах годівнички та штучні гнізда для створення сприятливих умов для того, щоб птахів у нашому краї було якомога більше. Так, лише за останніх 4 роки штучних домівок для захисників лісу збільшилося більш як на 10 тис. шт. Справжніми друзями птахів стали юні лісівники - члени шкільних лісництв. На цей рік заплановано розвішати біля 3 тис. будиночків для птахів. Що буде великою підмогою у боротьбі з шкідниками лісу.
В області четвертий рік поспіль в з 1 грудня по 15 березня проводяться конкурси «Збережемо птахів» на кращу годівницю та «Хатинка для птаха» на краще штучне гніздування, головною метою якого є підвищення рівня усвідомлення населенням ролі та значення птахів в житті лісу. Учасниками конкурсу є учнівська молодь, представники громадських організацій, громадськості, органів влади, засобів масової інформації.
Головним заходом конкурсу є виготовлення та розвішування годівниць для підгодівлі птахів в зимовий період та штучних гніздувань для приваблювання птахів в лісових насадженнях.
Представники шкільних лісництв, закладів освіти, громадськості, які бажають взяти участь у конкурсі, не пізніше 10 березня повинні надати до відповідних лісогосподарських підприємств анкети учасників конкурсу за встановленою формою. До анкети обов’язково додаються годівнички або штучні гніздування, пояснення, фото-, відеоматеріали, спостережні журнали, в яких розкривається робота із забезпечення птахів необхідною кількістю годівниць та домівок.
Тож з нетерпінням будемо чекати на ваші роботи, кращі з яких займуть достойні місця у лісових музеях Миколаївщини.
Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.