МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Врятуйте тендітне пташине життя
2014-01-22

Нарешті зима вирішила похазяйнувати і на Миколаївщині. Засніжило, температура повітря знизилася і відразу ж почали страждати птахи. Якщо «міські жителі» в цей період почуваються себе відчутно краще, бо небайдужі городяни підгодовують птаство, то їх лісові побратими цієї пори гостро відчувають нестачу кормів.
Більшість часу узимку птахи зайняті пошуком їжі, яке потребує величних затрат сил і енергії. Зазвичай пернаті намагаються перебувати поряд зі своїми кормовими ділянками. Деякі з них, синиці, сойки, горіхівки, ще з осені роблять запаси насіння, ховаючи його під корою, в тріщинах гілок тощо. Та цих запасів не завжди вистачає.
Напевно, немає потреби доводити користь підгодівлі птахів, яка взимку є одним із найдієвіших шляхів допомоги пернатим. Зимова підгодівля птахів має корисні наслідки для людини. Наприклад, вона дозволяє відвернути увагу птахів від видзьобування бруньок на плодових деревах. Але найголовніше, служить для приваблення пернатих у місця, де вони можуть принести велику користь у період вигодовування пташенят комахами-шкідниками. Крім того, лише одна думка про те, що ми можемо врятувати хоча б єдине тендітне пташине життя, вже зігріває душу.
Не всі знають, що пернатих слід поступово привчати до місць підгодівлі, з тим, щоб вони надовго запам’ятали їх і поверталися щодня. Слід пам’ятати, що підгодівлю слід здійснювати регулярно.
Зауважимо, що різним видам птахів потрібна й різна допомога взимку. Зерноїдним птахам (чижам, щигликам тощо) дійсно необхідна наша допомога лише в роки неврожаю природних кормів. Водночас комахоїдні синиці, золотомушки тощо, а також куріпки, фазани потерпають найбільше через відсутність корму.
Розпочати підгодівлю краще, ще в жовтні, якщо осінь рання, дощова, випав сніг або неврожай природних кормів. У наших кліматичних умовах цей термін може бути перенесений на кінець листопада початок грудня. Також не слід забувати продовжувати підгодівлю і в березні, адже останніми роками протягом цього місяця утримується досить прохолодна і сніжна погода.
Корми повинні бути досить різноманітними. Комахоїдних птахів, які зимують у нас, краще підгодовувати сирим насінням соняшника, гарбуза, дині, коноплі. Його потрібно спершу розчавити, інакше синиці витрачають занадто багато енергії, розкриваючи це насіння самотужки, а до того ж можуть зламати дзьоба.
Дятлів можна підгодувати взимку горіхами, які викладайте прямо на сніг. Синиці й дятли особливо люблять ласувати свіжим (несолоним) салом. Якщо на годівничку покласти ягоди горобини, калини, то можна привабити снігурів, омелюхів. За зернами коноплі, проса, вівса можуть прилетіти вівсянки, щиглики, повзики, синиці. Популярністю користуватиметься насіння дикорослих трав, зібране з осені. Зграйки щигликів не оминуть віники бур’янів, устромлених у сніг. А яблуками поласують дрозди, чикотні й сойки. Сало, яблука й кукурудзу можна просто настромити на дріт або на гілки кущів.
Небайдужі волонтери можуть звернутися до Лісогосподарських підприємств області, лісництв і запропонувати свою допомогу у підгодівлі птахів, адже лісівники Миколаївщини, за підтримки учнівських лісництв області, постійно здійснюють підгодівлю птахів. До їх доброго діла може долучитися кожен.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua