МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Музей Мостівського лісництва - місце, де оживає минуле
2014-01-09

Своєрідним еколого-просвітницьким центром можна вважати музей Мостівського лісництва. «Музей облагороджує розум і серце людини», - писав видатний український історик Дмитро Яворницький. Відвідавши наш музей, чимало земляків чи не вперше усвідомили, що життя людське немислиме без лісу.
Часто відвідувачі, які побували тут хоч раз, приходять сюди знову, приносячи в подарунок нові експонати. Наприклад, нещодавно науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею Світлана Романенко подарувала музею лісництва стенд з унікальними експонатами, що були знайдені археологами в курганах поблизу Мостового. Це кременеві знаряддя праці (шкребло, різець, пластина з ретушшю), фрагменти сіроглиняного посуду та бронзового браслета, що датуються ХІІІ-ІХ ст. до н. е. Від імені директора Миколаївського обласного краєзнавчого музею В. А. Михайлова, колектив Мостівського лісництва було нагороджено «Почесною грамотою» за еколого-просвітницьку діяльність.
Керівник ініціативної групи «За збереження історичних пам’яток Миколаївщини», миколаївець Михайло Кондратьєв передав до музею картину, де зображено образ Святого Миколи Чудотворця, покровителя нашого краю. Миколаївець Олександр Гаврилюк подарував велику картину, де відтворено мотиви єдності людини й природи. Олександр Дмитрович (1945 р. н.) розповів: «Часто читаю про Мостівський парк на сторінках обласних газет. І кожного разу виринають спогади з дитинства, коли на свята на кузові колгоспної вантажівки нас привозили з сусіднього району на екскурсію до Мостівського парку. І що то було за диво було - старий панський парк! Особливо навесні, коли цвіли каштани, жасмин, бузок. І ми, голодні школярі перших післявоєнних років, милуючись тією красою, відчували себе по-справжньому щасливими».
Нинішні школярі, які завітали до музею лісництва під час зимових канікул, з особливою цікавістю розглядали старі ялинкові прикраси різних років. Учениця 9-го класу Альбіна Онищак поділилася враженнями: «Лісівники нам розповіли, що кожна іграшка з минулого доносить до нас інформацію про свою епоху. У радянські часи скляні іграшки посідали певне місце в арсеналі ідеологічної зброї. Наприклад, у 1950-х роках, у період дефіциту продуктів, виготовляли чимало «їстівних» іграшок: всіляких ягід, овочів, фруктів. На ялинці оселилися казкові герої: Червона Шапочка, Айболить, кумедні звірята, птахи, і як символ демографічного вибуху - лелеки. За часів «кукурудзяної епопеї» Микити Хрущова на ялинках з’явилися іграшки в формі качанів кукурудзи. Освоєння космосу в 1960-х роках також знайшло відбиття в ялинкових іграшках: з’явилися ракети, супутники, космонавти, зірки. Серед іграшок 1970-х років чимало на «лісову тематику» - шишки, грибочки, лісові звірі та інші. Ймовірно, це пов’язано з тим, що саме в ці роки пожвавилося лісосадіння. Особливо, на Півдні України.
Отож, побувавши в музеї Мостівського лісництва можна побачити й потримати в руках іграшки, якими прикрашали ялинку наші батьки, дідусі й бабусі. У цих крихітних витворах мистецтва досі відчувається тепло рук майстра-склодува й казкового художника. Тож, безперечно ці ялинкові прикраси заслуговують на те, щоб продовжити своє «життя» в музеї». Ці іграшки передав до музею миколаївець Р. Ткаченко (1988 р.н.), який зазначив: «Вперше дізнався про національний заповідник Мостівський парк та музей лісництва, переглянувши на «5-му» каналі передачу «Лісовий патруль». Пригадалася історія з життя ентузіаста лісорозведення в степу Миколи Давидова, який 120 років тому заклав унікальний дендропарк «Веселі Боковеньки» в Кіровоградській області. Друзі, знаючи про його великі статки, рекомендували Миколі Львовичу відкрити кінний завод чи, наприклад, пограти в карти. А він відповідав: «Я помру, коні поздихають… Тож, краще всі гроші вкладатиму лише у створення дендропарку. І люди мене згадуватимуть. І доведу, що ліс може рости в степу». Таким же ентузіастом як Микола Давидов був і його сучасник - засновник Мостівського парку Микола Ерделі. Такими ж ентузіастами є й нинішні лісівники, які повертають громадськості призабуту історію перетворення незайманих степів».

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua