МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Із селекторної наради лісівників
2010-06-08

       Лісова галузь на сьогодні є одним із найбільш ресурсних секторів економіки України. Левова частка зелених масивів країни підпорядкована державному комітетові лісового господарства.  Певна частина коштів на утримання заліснених площ та створення нових щорічно виділяється відомству із державного бюджету. І все ж виділених коштів замало для  забезпечення галузі в достатній мірі сучасною технікою, запровадження у виробництво нових технологій, врешті-решт – для створення нових робочих місць та належних умов праці, передусім для забезпечення по галузі більш-менш пристойної заробітної плати.
      Саме напрями розвитку реформ у лісовому господарстві, якість проведення лісогосподарських заходів, ефективність використання деревних ресурсів та стан виплати заробітної плати на підприємствах галузі стали предметом розгляду учасників всеукраїнської галузевої селекторної наради, що пройшла 7 червня під головуванням керівника Держкомлісгоспу М.Х.Шершуна. Протягом двох годин голова ДКЛГУ та його заступники  спілкувалися з керівниками  підвідомчих обласних управлінь і директорами державних лісогосподарських підприємств, заслуховували їхні звіти й шукали шляхи вирішення проблемних питань галузі в тому чи іншому регіоні.
       Микола Харитонович націлював своїх підлеглих на те, що реформування системи господарювання в лісовій галузі неможливе без інноваційних проектів. Водночас, підкреслив М.Х.Шершун, реформи не повинні здійснюватись за рахунок людей – їхнього звільнення  чи затримками з виплатою заробітків. Підхід до реформування галузі має бути, на думку голови ДКЛГУ, виваженим, воно не може проводитись за одним рецептом, без урахування особливостей регіонів. До того ж,  зазначив керманич лісового господарства країни, позитивні результати можна очікувати передусім від тісної співпраці з малим та середнім бізнесом.
      Під час селекторної наради найбільше питань і нарікань щодо неефективного керівництва на місцях з боку представників апарату Держкомлісгоспу почули на свою адресу начальники облуправлінь  західного регіону, оскільки за кліматичними умовами там зосереджені найкращі лісосировинні ресурси. Тож передусім їм було встановлено конкретні терміни для усунення недоліків у роботі. Разом з тим низку невідкладних завдань  по реформуванню  системи господарювання галузі в цілому поставлено перед керівниками усіх структурних підрозділів лісового відомства країни.
     Тож після селекторної наради начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П.М.Паламарюк зібрав керівників підвідомчих йому лісогосподарських підприємств, щоб виробити стратегію виходу на новий рівень господарювання. Те, що цей процес особливо нелегко проходитиме в нашій степовій зоні з посушливим кліматом, стало вже очевидним для всіх. Тому невипадково одностайно всіма членами колегії ДКЛГУ була підтримана пропозиція першого заступника голови Ю.М. Марчука про необхідність перерозподілу державних коштів на підтримку тих регіонів, які в цьому мають найгострішу  потребу. Але які б кошти не виділялися, зазначив у розмові з директорами П.М.Паламарюк, потрібно вести на належному рівні підсобне виробництво, ефективно використовувати всі наявні ресурси для розвитку галузі в найближчій перспективі. Тож кожному держпідприємству області доведено на 2010 рік конкретні обсяги робіт і послуг, а керівників зобов’язано відзвітувати про їх виконання.

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua