МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Вічнозелене дерево - традиційний атрибут Нового року
2013-12-17

У рамках проведення Європейського тижня лісу з 9 по 13 грудня 2013 року, лісівники Миколаївщини, з метою вкотре звернути увагу громадськості на те, яку важливу роль відіграють ліси у нашому житті, провели ряд заходів.
Зокрема, працівники Мостівського лісництва провели виховні бесіди зі школярами Мостівської й Олександрівської шкіл на тему «Дерево життя. Традиції й реалії». Тему для бесіди з учнями обрано не випадково. Наближаються новорічні свята, головним атрибутом яких здавна є вічнозелене дерево. Саме сосну наші предки вважали деревом-оберегом, символом вічного життя, «деревом життя». Культу ялинки, як символу нев’янучої природи, також сприяв і вічнозелений покрив рослини, що дозволяло використовувати його в період зимового святкового циклу. Отож, лісівники розповіли школярам, що аби пухнасту красуню могли придбати всі бажаючі без значної шкоди для навколишнього середовища, новорічні ялинки вирощують на спеціальних плантаціях. На кожне таке дерево прикріплюють пластикову бирку зі штрих-кодом. Ця бирка свідчить про те, що дерево зрубано законно. Його ціна становить від 25 до 50 гривень. Тоді як штраф за самовільну вирубку набагато вищий.
Слід зазначити, що протягом багатьох років тривають дискусії з приводу того, чи варто спеціально вирощувати ялинки, щоб вирубувати їх на Новорічні свята. Чимало природозахисників вважають, що необхідно більше заохочувати виробництво та продаж штучних хвойних дерев. Їх можна багаторазово використовувати, компенсуючи більш високу ціну в порівнянні з натуральними. Однак є і противники такого підходу, які наголошують, що виробництво штучних дерев завдає навколишньому середовищу набагато більшої шкоди, ніж при заготівлі натуральних ялинок у зонах планової вирубки і лісорозсадниках. Також нині лісівники пропонують купувати хвойні дерева разом із комом землі, а після свята їх висаджували там, де бажаєте. Окрім того, на сьогодні є можливість взяти в оренду ялинку з комом землі на період Новорічних свят. Отож, вибір за кожним із нас.
Завершуючи бесіду зі школярами, лісівники роздали всім присутнім роздруковану статтю «Живе дерево до Нового року» першого заступника начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства А. А. Гурка, яку було розміщено на сайті МОУЛМГ 6 грудня 2013 р. У цій статті надано змістовну інформацію про правила «Новорічної ялинкової кампанії».
Новий рік - це найбільш очікуване свято, яке асоціюється з радісними емоціями та очікуванням дива. Це свято однаково люблять дорослі і діти, і його важко уявити без ошатно прикрашеної ялинки. Оскільки наступний рік стане роком синього або зеленого коня, то саме ці кольори є основними на святковій ялинці. У 2014 році актуальними будуть ялинкові прикраси в східному стилі. Фахівці радять використовувати іграшки у вигляді кульок, дзвіночків, і, звичайно ж, фігурок конячок. Дуже стильно буде виглядати новорічне дерево, оформлене в одному або навіть двох кольорах, які будуть гармонійно поєднуватися між собою. Наприклад, це може бути золотистий і червоний або блакитний і сріблястий. Отож, нехай правильно обрані вами новорічні ялинкові прикраси закличуть у Ваш дім щастя й благополуччя. Веселих Вам свят!

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ»
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua