МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Відбулася прес-конференція начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюка
2013-12-12

9 грудня поточного року відбулася прес-конференція начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюка. Цей день для прес-конференції було обрано не випадково, адже саме з 9 по 13 грудня 2013 року проходить Європейський тиждень лісу, проголошений Європейською Економічною Комісією ООН (ЄЕК ООН) та ФАО.
В рамках проведення Європейського тижня лісу з 9 по 13 грудня 2013 року в м. Рованіємі (Фінляндська Республіка) відбудеться засідання спільної сесії Комітету по лісу та лісовій галузі ЄЕК ООН та Європейської лісової комісії ФАО. Делегація Держлісагентства візьме участь в роботі зазначеної сесії. Протягом тижня в м. Рованіємі та по всій Європі відбудуться заходи спрямовані на підкреслення вагомої ролі лісів для навколишнього середовища, їх значення в повсякденному житті людини та світовій економіці в цілому. Не винятком стали і лісівники Миколаївщини. Одним із заходів присвячених тижню лісу стала прес-конференція.
Розпочався захід з підбиття підсумків роботи лісівничої галузі за поточний рік. Петро Миколайович зазначив, що державними підприємствами було відтворено 712 гектарів нових лісів, з них 529 шляхом штучного лісорозведення. У жовтні було створено ще 190 гектарів захисних протиерозійних насаджень. Фахівцями галузі в лісах області організовані санітарно-оздоровчі заходи на площі 1228 гектарів.
За рахунок активної роботи наших підприємств, відмітив начальник управління, шкоду, яка завдана лісу порушниками лісового законодавства, відшкодована на 74 %, що є четвертим показником серед обласних управлінь України.
З метою забезпечення коштами заходів з охорони та примноження лісів лісгоспами за 11 місяців 2013 року реалізовано продукції (товарів, робіт, послуг) на 9,4 мільйонів гривень, за показником темпу росту обсягів реалізації за 9 місяців цього року підприємства Миколаївщини посіли сьоме місце серед усіх областей України.
Також журналісти дізналися, що підприємствами галузі за 11 місяців до зведеного бюджету сплачено 2 мільйони 862 тисяч гривень, до державних цільових фондів - 5 мільйонів 863 тисячі гривень. Лише за 9 місяців цього року на природоохоронні лісівничі заходи, які раніше фінансувалися з бюджету, підприємства вклали 6,9 мільйони гривень від власної госпрозрахункової діяльності (на 1,4 мільйони гривень більше ніж у минулому році). Також присутніх зацікавив факт, що за рік на 6,4 відсотки зросла середньомісячна заробітна плата працівників і нині вона становить 2499 гривень на місяць, що є другим показником серед степових областей країни після Кіровоградської, а за темпом росту заробітної плати за 9 місяців наші підприємства отримали четвертий результат серед усіх облуправлінь по Україні (після Житомирського, Херсонського та Хмельницького).
Відрадно було почути, що також в області покращується робота з охорони та відтворення мисливської фауни. Підвищилась чисельність кабана, зайця-русака та фазана. Побудовані вольєри для напіввільного утримання мисливських тварин на ДП «Вознесенське ЛГ», в ДП «Врадіївське ЛГ», сумісно з Врадіївським МРГ на ДП «Очаківське ЛМГ». Площа вольєрів для утримання копитних тварин, які діють на території області, становить 99,8 га. В них утримується 42 дикі кабани, 15 козуль та 7 муфлонів. Окрім того, на ДП «Баштанське ЛГ» та ДП «Очаківське ЛМГ» побудовані фазанарії.
Завдяки вжитим лісівниками та службою надзвичайних ситуацій заходам, вдалося запобігти виникненню великих лісових пожеж. За станом на 9 грудня поточного року на території державного лісового фонду сталося 2 лісові пожежі. Силами державної лісової охорони та підрозділами державної служби надзвичайних ситуацій ці загоряння ліквідовано на початковій стадії. Вогнем пройдено площа 0,88 га.
Крім того, лісівники організовували конкурси на кращий твір і малюнок та запрошували до головного заходу акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» - посадки дерев. 61 гектар новостворених під час акції лісових насаджень за кілька років стануть молодими насадженнями. Протягом дії акції поточного року 1868 осіб садили ліс. В основному це учнівська молодь 74 учнівських лісництв. Така масовість в роботі шкільних лісництв - найкращий результат по Україні.
Також проводилася традиційна обласна спартакіада 2013 року, кращі результати в якій показала команда Врадіївського лісового господарства. На другому місці - команда управління, на третьому - команда Баштанського лісового господарства.
Не міг не цікавити представників засобів масової інформації і перебіг «Новорічної ялинкової кампанії». Петро Миколайович детально зупинився на цьому питанні. Так він повідомив, що державною лісовою охороною Миколаївської області регулярно з початком зими проводяться заходи для запобігання самовільних рубок хвойних молодняків в передноворічний період. Для цього управління ініціювало прийняття головою Миколаївської обласної державної адміністрації розпорядження від 25.11.12 № 348-р «Про заходи щодо упорядкування реалізації новорічних ялинок та охорони хвойних насаджень від вирубування у передноворічний період 2014 року». Цим розпорядженням доручено головам райдержадміністрацій визначити місця для реалізації новорічних ялинок. Це дозволяє упорядкувати торгівлю новорічними ялинками та забезпечити контроль за дотриманням вимого чинного законодавства під час реалізації новорічних ялинок.
Для задоволення потреб населення в новорічних деревах лісгоспи області планують зрубати та реалізувати понад 34 тис. шт. новорічних сосен. Основна заготівля ялинок планується на спеціально створених плантаціях новорічних ялинок, (по закінченні прес-конференції журналісти виїхали на одну з таких плантацій аби на власні очі побачити, як ведеться заготівля новорічних дерев). В області вирощується 189 га шкілок та плантацій новорічних ялинок, з яких проводиться заготівля ялинок для реалізації.
Заготівля новорічних ялинок для реалізації населенню вже розпочалась. - На даний час реалізовано більше 10 тис. шт. новорічних деревців, - розповів Петро Миколайович. - Як і торік, - додав він, - в нашій країні буде застосовуватись маркування новорічних ялинок при реалізації. Ціль маркування - максимальне забезпечення реалізації на ринку новорічних ялинок законного походження. Для цих потреб закуплено 36,5 тис. шт. пластикових бирок зі штрих-кодами.
Для забезпечення організаційно-контрольних заходів в період заготівлі та реалізації новорічних ялинок Миколаївськім обласним управлінням лісового та мисливського господарства ініційовано проведення робочих зустрічей для організації та координації спільних профілактичних заходів з представниками державних лісогосподарських підприємств, органів внутрішніх справ, державної екологічної інспекції.
На базі державних лісогосподарських підприємств створено спеціальні рейдові бригади, до складу яких ввійшли представники органів внутрішніх справ, екоінспекції, громадські мисливські інспектори. Визначено місця розміщення постів для перевірки дозвільних документів на заготівлю та перевезення новорічних ялинок (лісгосп, лісництво, квартал, населений пункт або кілометр автодороги).
Всього на лісогосподарських підприємствах лісові масиви області охороняють 34 рейдові бригади.
Наприкінці зустрічі Начальник управління підкреслив, що самовільна рубка дерев (стаття 65) згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладання штрафу на громадян у розмірі від 85 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 340 грн. Крім того, додав він, з порушника, який скоїв самовільну рубку молодняків хвойних порід в грудні - січні (постанова Кабінету міністрів України від 23 липня 2008 року № 665) утримуються збитки, заподіяні лісовому господарству незаконними рубками, в трьохкратному розмірі. Розмір збитків залежить від діаметра при корені та складає від 197 грн. (при діаметрі до 10 см) до 5078 грн. (при діаметрі до 30 см, що характерно для сосни кримської). Якщо винна особа зрубає декілька таких дерев, збитки будуть великими (5100 і більше), правопорушника буде притягнуто до кримінальної відповідальності за ознаками статті 246 Кримінального кодексу України, яка передбачає в тому числі позбавлення волі від 6 місяців до 3 років з відшкодуванням заподіяних збитків.

Прес-служба Миколаївської ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua