МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Електронний облік новорічних ялинок на Очаківщині розпочався
2013-12-10

Ось вже третій рік поспіль реалізація новорічних ялинок в ДП «Очаківське ЛМГ» відбувається в поєднанні зі спеціальними кріпленнями - електронними чипами, які приєднуються до верхньої частини дерева таким чином, що зняти його без пошкодження неможливо. На даній бирці міститься унікальний номер, згідно якого споживачі можуть отримати інформацію щодо походження придбаної новорічної ялинки.
Проте в цьому році Миколаївська область зробила один із перших кроків назустріч єдиній державній системі електронного обліку деревини, схваленою розпорядженням Кабінету міністрів України № 1090-р від 16 вересня 2009 року на базі автоматизованої інформаційної системи Держкомлісгоспу (тепер Держлісагентства).
Відтепер вся реалізація новорічної сосни ДП «Очаківське ЛМГ» проходить через систему електронного обліку деревини по розділу «Новорічні ялинки».
Система досить проста та зручна в користуванні. По-перше, унеможливлює повтор номера бирки, тому при помилковому вводі, номер просто не вводиться в систему, або ж надається підказка, що бирка взагалі не з даного діапазону бирок лісгоспу. По-друге, система дає змогу формувати звіт по реалізації новорічних ялинок за обраним нами періодом(тиждень, місяць, квартал тощо) з вказанням кількості штук реалізованих «ялинок», загальною сумою та середньою ціною. По-третє, і на мою думку найголовніше, дана системи дає змогу економить значну частину часу, яка відводилась в минулі роки на перевірку номера бирки та формування щоденного звіту реалізації.
Досить зручно, що при вході в систему з’являється нове діалогове вікно, в якому вказується «Важлива інформація» для користувачів системи ЕО та КПК, тобто показуються останні новини вдосконалення конкретних розділів системи ЕО, і детально йде роз’яснення як це відобразиться в роботі з КПК.
Не менш зручним є той факт, що в системі може відкриватись декілька діалогових вікон одночасно, що дозволяє працювати в декількох розділах одночасно. Всі записи в кожному з розділах можна редагувати, окрім розділу «Новорічні ялинки», в якому зміни можна внести лише на центральному рівні користувачів ЕО.
Говорити про суттєві переваги чи недоліки електронного обліку деревини загалом досить рано, адже на півдні України він тільки запроваджується, а практика користування з КПК взагалі ще тільки в перспективі, проте користуючись досвідом західних та північних областей нашої країни, можна стверджувати що дана система обліку деревини знайде своє місце і в степових регіонах нашої держави.

Поліна Пирогова, інженер лісового господарства ДП «Очаківське ЛМГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua