МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Коли ліс - і пісня і доля.
2013-12-03

Лісівник - професія особлива. Вона потребує повної посвяти себе їй: і вдень і вночі, щоденно і завжди. Ліс - це доля, це життя. Так може сказати кожен працівник нашого лісгоспу, для кого лісові насадження не місце відпочинку, а відповідальна і нелегка праця.
Ті, хто не обізнаний з справами лісівників, навіть уявити собі не зможуть скільки треба сил, часу, коштів, зусиль, щоб виростити ліс.
Руками лісівників вирощено близько 3 тис. га насаджень по балках, ярах, біля доріг, по берегах річок. Деякі урочища стали улюбленими місцями відпочинку, де можна подихати чистим, пахучим повітрям, зібрати гриби, ягоди, відпочити душею.
Колектив лісгоспу невеликий - всього 46 чоловік. Більшість працює по декілька десятків років і не уявляють свого життя без лісу. Про кожного хочеться розповісти, висловити свою повагу і вдячність.
Основні виконавці всіх робіт - колективи лісництв, якими керують лісничі.
В Березнегуватському лісництві - Валентин Васильович Сініцин - енергійний, небайдужий, часто сперечається, доводячи свою думку, але виконує всі поставлені завдання. Очолює колектив 25 років, а в лісгоспі вже 34 роки.
Іван Адамович Кисіль - лісничий 1 класу Мурахівського лісництва з 1995 року. Приїхав в лісгосп в 1989 р. із забрудненої радіоактивної Житомирщини і успішно заліснює степові яри, балки, береги річок. Справжній хазяїн, все в нього до ладу, до всього увага і прагнення зробити якнайкраще.
Віталій Васильович Курликін - молодий лісничий Маліївського лісництва, який поки що займається тільки охороною лісонасаджень, а з покращенням фінансового стану підприємства почнеться робота по створенню лісів на новоприйнятих землях.
Помічник лісничого Березнегуватського лісництва Віта В’ячеславівна Рябенька, працює в лісництві 24 роки. Дочка майстра лісу Калини Володимирівни Величко, нині покійної, яка все своє життя присвятила лісу, була надзвичайно віддана роботі, постійний профспілковий лідер. Віта зростала в колективі лісництва, з раннього дитинства допомагала мамі в роботі і вибір професії був закономірним.
Бухгалтери лісництв: Євгенія Феодосіївна Ляпало - енергійна, працьовита, неспокійної вдачі, дуже віддана сім’ї, любляча мама і бабуся.
Галина Тихонівна Кисіль - справжній помічник, порадниця і опора для свого чоловіка лісничого. Небайдужа, любить природу, квіти, вишиває. Крім бухгалтерської справи бере участь у всіх лісокультурних роботах і в озелененні території лісництва.
Основною ланкою лісової охорони є майстри лісу, які безпосередньо займаються охороною лісових масивів, є господарями в своїх лісових обходах. Крім того, вони беруть участь у виконанні всіх робіт - заготівля насіння, посів розсадника, посадка, догляди, заготівля деревини, господарські роботи на садибах лісництв.
Нашим охоронцям лісів виконувати свої прямі обов’язки дуже складно, адже браконьєри, порушники правил пожежної безпеки, самовільні «заготівельники» деревини моторизовані, швидко зникають з місць злочину. Проте наші охоронці, борються з ними, не дивлячись ні на що. Це Юрій Миколайович Астахов, Михайло Григорович Бондар, Микола Анатолійович Дармосюк, Ігор Олександрович Дячук, Едуард Ярославович Алтухов, Станіслав Адамович Дорофеєв, Сергій Петрович Поліщук, Віктор Іванович Василенко, Анатолій Іванович Баськов. Майже всі вони працюють не один десяток років, відповідальні, працьовиті. В цьому році в Мурахівське лісництво направлений молодий спеціаліст на посаду майстра лісу - енергійний, завзятий Володя Баландін, який точно стане справжнім лісівником.
Трактористи-машиністи - Віталій Іванович Ковчинський, Олексій Вікторович Калініченко, Микола Дмитрович Троян, Віталій Кирилович Гуменюк на «залізних конях» виконують основну роботу - підготовку грунту, від якості виконання якої залежить доля висаджених сіянців. Крім того, ще є посадка сіянців, догляди за посівами, за культурами, догляд та влаштування протипожежних мінсмуг. Всі вони старанні, безвідмовні, працюють, якщо треба, і у вихідні, і у свята. Бо ж польові роботи не чекають.
Водії Іван Борисович Коваленко і Володимир Веніамінович Соловйов працюють в лісгоспі з початку його організації - майже 35 років. В лісництві три автомобілі і автобус, а водій - один. Робочий день водіїв ненормований, доводиться виїжджати в будь-який час - вдень чи вночі, в будні чи свята. Та не нарікають, тримаються.
Є в Березнегуватському лісництві пожежний автомобіль, бо ж лісові урочища дуже розкидані і без нього не локалізуєш швидко лісову пожежу. Водій - Ляпало Микола Іванович - серйозний, відповідальний, йому можна довірити будь-яку роботу, знаючи, що все буде виконано на найкращому рівні. Микола Іванович в будь-яку хвилину готовий виїхати на боротьбу з вогнем. Такий же в нього і пожежний боєць - Олексій Олександрович Бідніченко. Вже двічі доводилось виїжджати нашим працівникам на допомогу у боротьбі з вогнем в сусідні лісгоспи Херсонської області, вони не підводили, повертались з подяками. А на змаганнях з пожежно-прикладної майстерності серед пожежних команд лісогосподарських підприємств області посідали призові місця.
Дякуючи їм і всім працівникам лісгоспу, загоряння, які трапляються, швидко ліквідовуються і жодної лісової пожежі в поточному, такому спекотливому році, не було.
Не можна не відмітити і роботу Валентини Миколаївни Авраменко, дуже старанної, небайдужої людини, яка любить природу, ліс, квіти, людей і забезпечує їм чистоту і затишок і в конторі і на території лісництва. Вона пише вірші і створює чудові букети.
В Мурахівському лісництві довгий час працює на всіх лісокультурних і лісогосподарських роботах Ольга Петрівна Даменцова, виконуючи їх добросовісно і якісно.
Оберігають від злодіїв садибу Березнегуватського лісництва Вадим Іванович Шмальдій і Сергій Миколайович Горохов. Вони не тільки сторожі, а і помічники у виконанні багатьох господарських робіт, яких завжди вистачає. А Сергій Миколайович за професією - тракторист, то у гарячу весняну пору допомагає і на посадці лісу.
В конторі лісгоспу теж працюють віддані своїй професії небайдужі люди, які вболівають за нашу спільну лісівничу справу - головний лісничий, заступник директора Олександр Валентинович Галаган - молода людина з широким світоглядом і глибокими фаховими знаннями, працелюбний, відповідальний, принциповий і вимогливий.
Головний економіст Світлана Володимирівна Шмальдій - за освітою інженер лісового господарства, 25 років працювала помічником лісничого Березнегуватського лісництва.
Тисячі кілометрів пройдено по ярах і балках, мільйони сіянців висаджено з її безпосередньою участю. Можна сказати, що Світлана Володимирівна створила собі зелений пам’ятник у вигляді пахучих соснових, білоакацієвих урочищ та могутніх у майбутньому дубів. А зараз вже протягом 10 років успішно веде економічну роботу, є одним з найкваліфікованіших у всій області спеціалістів, адже знає лісівничу справу з азів.
«Залізна леді» бухгалтерського олімпу - головний бухгалтер Катерина Іванівна Юрченко, яка працює вже 44 роки на одному підприємстві, вимогливий керівник, проте завжди готова допомогти. Під її керівництвом успішно працюють бухгалтерами Наталя Дмитрівна Дячук та Надія Веніамінівна Клімова. Вони чесні, порядні, гарні господині, завжди охоче виходять «на прорив», коли треба допомогти на розсаднику, на заготівлю насіння чи інші лісогосподарські роботи.
До лісівничої справи залучені і мисливствознавець Валерій Євгенович Масалов, інженер механік Володимир Олександрович Вернієнко, завгосп і кадровик Валентина Василівна Авраменко.
Такий у нас колектив, який уже 34 рік очолює директор Микола Олексійович Полегкий - людина, віддана лісу до останку.
Спасибі всім, чиї часточки душі, серця, таланту, самовіддачі лягли в створення наших степових оаз, в дорогоцінне смарагдове намисто нашого району.


Валентина ПОЛЕГКА, інженер з лісових культур ДП «Березнегуватське ЛГ».
На знімку: директор ДП «Березнегуватське ЛГ» Микола Олексійович Полегкий.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua