МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Про догляд лісів та полезахисних насаджень
2010-05-31

   Наприкінці травня на базі державного підприємства «Баштанське лісове господарство» відбулося чергове засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Учасники виїзної наради відвідали урочище «Цегельний завод», побували  в «Чабанці» -  природно-заповідному урочищі,  де ростуть 40-80-річні культури дуба, в’яза, ясеня. У цілому колегією планувалося розглянути питання про стан проведення заходів з формування та оздоровлення лісів області.
Під час об’їзду території Новобузького лісництва членам колегії та учасникам наради були представлені ділянки лісу, в якому домінуючою породою є 40-річний дуб. Практика догляду за цією лісовою культурою засвідчила,  що найкраще в  умовах посушливого клімату приживаються сіянці дуба тоді, коли між його рядами висаджуються супутні породи дерев. Найкращим супутником дуба є чагарник - чорна смородина, а ось в’яз для цього не підходить.
Оглянули учасники виїзного засідання й розсадники, які, за словами начальника лісового відомства області Петра Паламарюка, є прикладом того, як треба на підприємствах вирощувати посадковий матеріал. У цьому лісництві під нього відведено площу понад 1 гектар, тут вирощують сіянці 26 порід. Планується вихід стандартного посадкового матеріалу біля 1млн. штук. Цього, за твердженням директора Баштанського лісгоспу Володимира Гайдаша, цілком вистачить для всього господарства. Найкращі сходи  на грунтах даної місцевості мають акація і гледичія, непогано приживається  сосна.     
Керівник лісгоспу повідомив присутнім, що на сьогодні в розпорядженні господарства 1062 гектари земель держлісфонду. Згодом їхня площа зросте майже втричі, оскільки ведеться оформлення документації на прийом нових ділянок - під заліснення і тих, що вже заліснені та поки що залишаються нічиїми.
Предметом детального розгляду стало питання щодо подальшої долі полезахисних смуг, які в ході розпаювання земель колишніх радгоспів та колгоспів теж залишилися без господаря. Це упущення господарювання в попередні десятиріччя негативно позначилося на їхньому стані, - велика частина штучно створених у нашому краї лісосмуг вирубана місцевим населенням, багато масивів постраждало від спалювання  стерні. Під час обміну думками висловлювалися міркування про доцільність  створення в області агролісової структури - своєрідного лісомеліоративного підприємства при управлінні сільського господарства. Присутній на виїзному засіданні заступник голови облдержадміністрації Віталій Травянко поцікавився, чи спроможні в нинішніх умовах лісові господарства прийняти полезахисні смуги на баланс.
Начальник управління лісомисливського господарства  зауважив, що для утримання лісосмуг у належному стані необхідні певні ресурси: транспорт, пальне, додаткові працівники для охорони та догляду зелених насаджень. На думку Петра Миколайовича, прикрим є те, що лісосмуги напряму функціонують в інтересах сільгоспвиробників, оскільки виконують захисну функцію для грунтів, але чомусь районна влада від них відсторонилася. Тож щоб державні лісогосподарські підприємства могли  проводити заходи по їх утримуванню, потрібно виділити з обласного бюджету додаткові кошти на ці потреби.
Водночас Володимир Гайдаш зазначив, що в Баштанському районі в цьому питанні є позитивні зрушення: районна держадміністрація за сервітутними угодами вже передала всі полезахисні смуги сільським радам. Це поклало відповідальність на місцеві органи влади: сільські голови звертаються до лісгоспу із заявками на проведення відводів, доглядів, і виконуються роботи за укладеними угодами. Володимир Миколайович вважає, що така співпраця є хорошим прикладом для наслідування.
Ці та інші питання, винесені на розгляд виїзної колегії, детально аналізувалися в ході пленарного засідання. Апаратом управління дано оцінку роботи колективів кожного державного лісогосподарського підприємства, визначено нові завдання на найближчу перспективу.

Алла Акімова.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua