МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Вперше на Миколаївщині відбулася виїзна нарада всіх користувачів мисливських угідь області
2013-11-30

«Ми проходимо період становлення та вже зараз маємо певні здобутки», - таку думку висловив начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Паламарюк на виїзній нараді користувачів мисливських угідь області, яка відбулася днями на базі ПОГ «Врадіївське МРГ».
У нараді в’язали участь представники місцевого самоврядування, управління, директори та мисливствознавці дев’яти лісогосподарських підприємств області, що підпорядковані управлінню, керівники 43 організацій, яким протягом останніх півтора року були надані у користування мисливські угіддя області, знімальна група передачі «Лісовий Патруль», що транслюється на 5 каналі, обласні представники ЗМІ інші. Загалом близько ста учасників.
Мета наради цілком зрозуміла, з огляду на те, що створені організації, ще не мають великого досвіду ведення мисливського господарства і тільки проходять період становлення. Тому і було вирішено вперше в історії Миколаївщини провести зазначену виїзну нараду, щоб обмінятися досвідом ведення господарства, подивитися, як ця робота організована на прикладі ПОГ «Врадіївське МРГ».
Нарада мала неабиякий успіх. Це сталося, передусім, завдяки першій її частині - оглядовій, бо не дарма ж кажуть, що краще один раз побачити ніж сто разів почути. Так учасники наради відвідали контору ПОГ «Врадіївське МРГ». За півтора року діяльності тут було зроблено чимало. Відремонтовано та оснащено усім необхідним обладнанням приміщення контори, виготовлено та надруковано всю потрібну документацію, навіть для кожного мисливця карту угідь (яку розроблено і в електронному вигляді), посібники мисливця, облаштовано зручне приміщення для влаштування нарад мисливців.
Згодом нарада продовжилася у лісовому масиві, де протягом останніх двох місяців, за допомогою ДП «Врадіївське ЛГ» (надали будматеріал), мисливцями МРГ було збудовано два вольєри для напіввільного утримання диких кабанів та оленів плямистих.
Як повідомив керівник ПОГ «Врадіївське МРГ» Володимир Григорович Шедловський, вольєр з кабанами займає площу біля 22 га, а з оленями - 3 га, в яких знаходиться 20 кабанів і 14 оленів плямистих. Тварини адаптовані, пройшли процес акліматизації, їх постійно підгодовують і на сьогодні зроблений запас зернових, сіна, кормових віників (за допомогою самих мисливців) у повному обсязі. Для процесу підгодівлі створені всі умови, годівниці, склади для зберігання, які присутні змогли побачити на власні очі. Крім того, як зазначив Володимир Григорович, підгодовують тварин не тільки у вольєрах, подібні годівниці створені на території всього господарства ПОГ «Врадіївське МРГ» і тому необхідний запас кормів був зроблений з розрахунку на усіх лісових мешканців.
Друга частина наради - пленарна, проходила на базі Врадіївської райдержадміністрації.
З доповіддю про стан ведення мисливського господарства за період 2007-2013 роки та результати роботи по штучному розведенню мисливських тварин виступив Петро Паламарюк.
Очільник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства повідомив, що на сьогодні загальна площа мисливських угідь області становить 2034,6 тис. га. З них 193,5 тис. га, або 9,5 % надані у користування восьми підприємствам лісового господарства. 13,8 тис. га, або 0,7 % надані МРВП «Мисливські зорі» товариства військових мисливців і рибалок Миколаївського гарнізону, 996,3 тис. га. або 49,0 % - іншим суб’єктам господарювання, яких налічується 35. Площа мисливських угідь, які не надані у користування, складає - 831 тис. га або 40,8 % від угідь області.
Начальник управління зазначив, що у 2007 році управлінням було проведено аналіз ведення мисливського господарства користувачами мисливських угідь області.
«Картина, яку ми отримали, була шокуючою», зауважив доповідач. «З часу надання у користування мисливських угідь (1997р.) значно знизився основний показник ведення мисливського господарства - чисельність мисливської фауни: оленя у 2,1 рази, козулі - у 6,5 разів, дикого кабана - у 2,7 рази, зайця-русака - у 2,5 рази, фазана - у 4,4 рази, куріпки - у 2,1 рази.
Тому вивчивши ситуацію, яка склалася, було прийнято рішення з метою збереження та відтворення державного мисливського фонду на території області, покращення ведення мисливського господарства та на виконання Указу Президента України від 23.05.2005р. №837 «Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення, раціонального використання мисливських тварин» посилити контроль за веденням мисливського господарства та вжити заходів щодо кардинальної зміни ситуації. З цією метою було встановило контроль за добуванням основних видів мисливських тварин, таких як заєць-русак, фазан та сіра куріпка.
У грудні 2008 року обласною радою була прийнята Програма розвитку мисливського господарства області на 2009-2015 роки, в якій передбачені капіталовкладення на розвиток мисливського господарства, як збоку користувачів мисливських угідь так і з державного бюджету.
В червні, вересні та грудні 2012 року своїми рішеннями Миколаївська обласна рада надала у користування мисливські угіддя новим користувачам. Сьогодні їх на території області налічується 43. На виконання вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання» мисливські угіддя були надані у користування тільки юридичним особам.
Все вищенаведене, відмітив П. М. Паламарюк, сприяло поліпшенню роботи з охорони та відтворення мисливської фауни. Як результат цієї роботи в мисливських угіддях області підвищилась чисельність основних видів мисливських тварин - кабана, зайця-русака, фазана. За результатами післяпромислового обліку мисливських тварин, який був проведений у січні-лютому 2013 року, ТОВ «Мисливців та рибалок Вознесенська» має в своїх угіддях оптимальну чисельність по всіх основних видах мисливських тварин від оленя до фазана. На сьогодні це найкраще мисливське господарство області. ТОВ «Придністровське 777», СМГ «Буг» та ТОВ «Мисливці Катеринки» мають оптимальну чисельність по дикому кабану. Досягти такого результату за такий короткий період було нелегко, але можливо.
Користувачами мисливських угідь на ведення мисливського господарства у 2012 році вкладено 1350,6 тис. грн. З них на охорону та відтворення мисливських тварин 521,1 тис. грн, що складає 462,0 грн на 1000 га мисливських угідь. Від ведення мисливського господарства користувачі отримали 1320,4 тис. грн.
На виконання рекомендацій Держлісагентства України побудовані вольєри для напіввільного утримання мисливських тварин в ДП «Вознесенське ЛГ» та ДП «Очаківське ЛМГ», в ПОГ «Врадіївське МРГ», в ТОВ «Мисливців та рибалок Вознесенська», в МРГ «Первомайського району». Площа вольєр для утримання копитних тварин, які діють на території області, становить 99,8 га. В них утримується 13 оленів, 86 диких кабанів, 15 козуль та 7 муфлонів. Ще 120 кабанів утримуються на приватних фермах користувачів. Один з таких вольєрів для напіввільного утримання диких тварин побудований ПОГ «Врадіївське МРГ» оглянули учасники наради. Робота проведена керівництвом господарства, свідчить сама за себе. Вольєр побудований якісно з перспективою використання на довгі роки. Це приклад для всіх інших користувачів.
У ФГ «Прометей», ТОВ «Березанське МРГ», МРГ «Первомайського району», ТОВ «Кірьяківське МГ», ДП «Баштанське ЛГ» та ДП «Очаківське ЛМГ» побудовані фазанарії, в яких лише в 2013 році вирощено 2450 голів фазана. Слід зазначити, що до 2007 року в області не було ні вольєрів, ні фазанаріїв. Тільки у 2013 році користувачами мисливських угідь в природу випущено 60 кабанів та 1930 фазанів. Завдяки випускам вирощених тварин у природу у 2013 році ПОГ «Врадіївське МРГ», МРГ «Первомайського району» та ТОВ «Кірьяківське МГ» вийшли на оптимальну чисельність по дикому кабану. ФГ «Прометей» та ТОВ «Березанське МРГ» - по фазану. ПОГ «Врадіївське МРГ» взагалі розпочало роботу з новим для області видом - плямистим оленем. На сьогодні у вольєрі утримується 13 голів оленів та 2 оленяти приплоду поточного року. За період з 2007 по 2013 рік в мисливські угіддя області випущено 6440 голів фазанів та 250 голів диких качок, що в 4,5 рази перевищує кількість випущених у природу фазанів всіма організаціями УТМР за 10 попередніх років користування угіддями.
Таке ведення мисливського господарства вже десятиліттями практикується в провідних країнах Європи (Англія, Німеччина, Болгарія та інші), що дає свої неперевершені результати. Тому, на думку Петра Паламарюка, господарства, які планують працювати в даному напрямку - мають велике майбутнє.
ТОВ СМГ «Буг» та ДП «Миколаївське ЛГ» у цьому році проведена значна робота з поліпшення середовища перебування диких тварин - були створені нові озера та розчищені протоки у очеретяних масивах на річці Південний Буг, що надало можливість відновити циркуляцію води у внутрішніх озерних системах. Всіма користувачами мисливських угідь покращилась робота по створенню кормових та захисних реміз. В угіддях створюються, в необхідній кількості, годівниці, підгодівельні майданчики та солонці. Покращилась робота з охорони державного мисливського фонду та боротьбі з шкідливими хижаками, бродячими собаками та котами.
Неодноразово керівникам мисливських господарств наголошувалось про необхідність забезпечення єгерської служби форменим одягом, нагрудними знаками, посвідченнями, що дало б змогу в очах мисливців підняти рівень, як єгерської служби так і господарства вцілому. Кращими в цій справі можна було відзначено державні підприємства лісового та мисливського господарства, а також Врадіївське МРГ та Березнегуватське МРГ.
Також в ході доповіді Петро Паламарюк висловив сподівання, що у найближчі п’ять років мисливське господарство користувачів мисливських угідь області буде виведено на абсолютно новий рівень, який би дозволив досягти оптимальної чисельності по всіх основних видах мисливських тварин. А для цього і надалі слід будувати вольєри для утримання мисливських тварин, розплідники для вирощування фазанів та диких качок і інтенсивно продовжувати їх випуск у природу.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua