МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
До Мостівського лісництва вперше завітала найавторитетніший екскурсовод Миколаївської області Світлана Бойчук
2013-11-15

Світлана Василівна Бойчук - відомий краєзнавець, автор багатьох публікацій і трьох книг («Таємниці історичних скарбів Миколаївщини», «Шановані незнайомці», «В. П. Скаржинський - жива легенда Півдня»), екскурсовод. Головна мета візиту до Мостівського лісництва - ознайомитися з еколого-просвітницькою діяльністю лісівників та дослідити сучасний стан і перспективи розвитку рекреаційного потенціалу лісництва. С. В. Бойчук зазначила, що нині чимало наших земляків, які витрачають значні кошти на відпочинок закордоном, почали усвідомлювати, що на Миколаївщині є безліч цікавих місць, де можна відпочити якісно, але значно дешевше. Завдяки потужній інформаційній кампанії лісівників, громадськість дізналася, що одним із найбільш привабливих туристичних об’єктів краю є національний заповідник Мостівський парк. (Слід зазначити, що протягом 2013-го року на екскурсію до парку завітало понад 20 журналістів. Написано кілька десятків статей; прозвучали сюжети на обласному радіо та в ефірі телеканалів «Сатурн», «НІС ТВ», «Миколаїв»; у програмі «Лісовий патруль» на «5-му» каналі (22.08.2013) та програмі «Факти» на «ICTV» (12.09.2013).
Важливою якісною ознакою паркових рекреаційних лісів є їхня готовність до масового відпочинку, що досягається відповідним пристосуванням території, густою та витривалою стежково-дорожньою мережею, використанням малих форм архітектури. На думку Світлани Бойчук, цілком очевидно, що все це було враховано лісівниками при створенні еколого-пізнавальної стежки «Скарби Південного степу». Прогулятися Мостівським парком, що має площу 28 га, можна як пішки, так і на велосипеді. Розпочинається туристичний маршрут від меморіального знаку, який нещодавно було встановлено в рамках 160-х роковин з дня смерті першого лісівника краю, дворянина Володимира Ерделі (1789 - 1853).
Цікавими об’єктами маршруту є Храм Святого Миколи Чудотворця (1812 р.), панський замок (1872 р.), старовинні містки, криниця; найстаріші дерева Миколаївщини - дуби завширшки в три обхвати й заввишки до 25-ти метрів, найвище дерево-ровесник парку - сосна (28, 2 м), слива-химера (такі дерева дуже рідко зустрічається в природі. Вони розвиваються не так, як це притаманно їхньому виду) та ін. Для відвідувачів парку облаштовано куточки для відпочинку, встановлено інформаційні плакати-банери, таблички.
Завершується еколого-пізнавальний маршрут на території садиби Мостівського лісництва, де знаходяться фазанарій, кімната з опудалами та музей, де зберігають понад триста експонатів. Отож, за словами одного з найкращих екскурсоводів Миколаївщини Світлани Бойчук, лісівникам вдалося створити належні умови для комфортного й повноцінного відпочинку людей та відновлення їхніх фізичних і духовних сил, використовуючи лісовий рекреаційний потенціал.
Нагадаємо, що саме на базі Мостівського лісництва нещодавно було проведено виїзну колегію лісівників на тему: «Розвиток рекреаційної діяльності на Миколаївщині». В інтерв’ю журналістам телеканалу «Миколаїв» начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюк наголосив: «На сьогодні одне з головних завдань лісівників - заробляти якомога більше коштів на рекреаційній діяльності, надаючи якомога більше послуг. І нині в цьому напрямку проводиться серйозна робота».
Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua