МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісова пожежа – біда для всіх
2010-05-24

    Прикро, але факт:  лісівники не лише висаджують і виходжують ліс. Доводиться їм і рятувати його від знищення вогнем. Часто-густо іскорку нищівного вогню до лісу приносять недбайливі громадяни. Від кинутого непогашеного сірника чи недопалка спалахує сухий трав’яний покрив. А далі – за лічені хвилини підхоплюване вітром полум’я переповзає з галявини на галявину, перескакує з дерева на дерево.
Літо для лісівників є пожежонебезпечним періодом. До нього вони готуються заздалегідь: ремонтують техніку для гасіння пожежі, закуповують необхідний для цих потреб інвентар, створюють запаси пального. У лісових масивах влаштовуються протипожежні розриви, уздовж доріг нарізаються мінералізовані захисні смуги. Також працівники лісових господарств проводять бесіди з учнівською молоддю, через засоби масової інформації розповідають про те, як треба поводитися в лісі, щоб не допустити загоряння. З метою запобігання пожежам облаштовують місця відпочинку столами й стільцями, сміттєзбірниками й кострищами. На цих місцях, а також уздовж доріг виставляють аншлаги, біг-борди та іншу наочну інформацію, покликану запобігти виникненню лісової пожежі. Окрім цього, держлісгоспи формують пожежні команди, лісову охорону. А ще – проводять щорічні тактичні навчання, під час яких відпрацьовуються методи локалізації та гасіння пожежі у зеленому масиві.
Чергове навчання з гасіння умовної лісової пожежі провели 20 травня працівники державних лісових підприємств Миколаївщини спільно з обласним підрозділом ГУ МНС у Варюшинському лісництві, підпорядкованому Веселинівському лісгоспу. Згідно з планом умовно були  евакуйовані мешканці с. Варюшине, до евакуації підключилися аварійно-рятувальні формування загону МНС. Лісівникам було продемонстровано гасіння пожежі  методом відпалювання, тобто методом пуску зустрічного  вогню. Далі  відпрацьовувалися практичні дії з організації дозаправки пожежної техніки водою.
Після завершення всіх операцій з гасіння умовної пожежі проведено глибокий аналіз тактичних навчань.
- Ми повинні завжди бути готовими до гасіння, - сказав перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства А.А.Гурко. - Нами вже створено 9 лісопожежних станцій, плануємо й надалі збільшувати їхню кількість. Сьогодні у нас функціонують 11 спостережних пунктів, на 6 із них діють пожежно-спостережні вежі. Додатково для охорони лісів області їх треба мати 15 одиниць. Це допоможе  оперативно виявляти місця загоряння, вчасно розпочати гасіння лісової пожежі та покликати на допомогу рятівників МНС. Наша область є найменш залісненою в Україні, тож усі мають цінувати й берегти лісові насадження, які здебільшого в нашому краї є рукотворними. Кожен, хто йде до лісу, повинен пам’ятати: влітку, у спекотну днину маленька іскра в лісі може спричинити велике лихо. При сильному вітрі полум’я зупинити практично неможливо, вогонь може знищити десятки гектарів лісу, усіх його мешканців. Лісова пожежа є загрозою і для будівель, розташованих у зелених масивах чи поблизу них. Тож у разі виявлення загоряння негайно треба телефонувати за номером 101 або звертатися до лісогосподарських підприємств за місцем їх розташування.

Прес-служба Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua