МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ростуть діброви на Березнегуватщині
2013-10-09

8 жовтня поточного року відбулося виїзне засідання колегії Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства на базі ДП «Березнегуватське ЛГ». У заході взяли участь керівники районних органів місцевого самоврядування, директори 9 лісогосподарських підприємств, лісничі 34 лісництв, представники ЗМІ.
Програма колегії була насиченою та цікавою. Слід зазначити, що землі ДП «Березнегуватське ЛГ» є найменш залісненими не тільки в області, а і по Україні, тому більшість учасників колегії планували поділитися своїм досвідом вирощування лісів з колегами Березнегуватського лісгоспу, допомогти їм на практиці. Проте, після огляду шести об’єктів - лісових розсадників, захисних лісонасаджень, які були створені останніми 12 роками, починаючи від цьогорічних, лісівники Миколаївщини були здивовані новаторським, підтвердженим дослідами, підходом до вирощування насаджень. Лісничі Березнегуватського та Мурахівського лісництв Березнегуватського лісгоспу ділилися досвідом, як в умовах посушливого степу без та з застосуванням поливу і використовуючи мінімальну кількість доглядів досягти максимального виходу стандартного посадкового матеріалу з одного гектару розсадника. Найбільш вразили кожного збережені в цей непростий фінансовий час одно, трьох, п’яти і дванадцятирічні діброви створені з використанням передового досвіду минулих поколінь. Відвідали і контори лісництв і лісгоспу, де вразили порядок і чистота, відчувалася у кожній дрібниці рука справжнього господаря.
Згодом розпочалося пленарне засідання. Вів засідання начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюк.
З першого питання «Про стан роботи з кадрового забезпечення підприємств лісового господарства» інформував завідувач сектора юридичного та кадрового забезпечення управління Дмитро Сергійович Дибовський.
Він повідомив, що на цей час навчаються у вищих навчальних закладах 115 осіб, в тому числі ІІІ-ІV рівня акредитації - 26 осіб, І-ІІ рівня акредитації (лісові коледжі) - 89 осіб. На заочній формі навчання за спеціальностями «Лісове господарство», «Лісове та садово-паркове господарство», «Екологія та охорона природного середовища» навчаються 82 працівника державних підприємств. Це показник, який складає 77,6% до чисельності працівників із непрофільною освітою: із них навчаються у ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації - 12 осіб, І-ІІ рівня акредитації - 72 особи.
Чисельність учнівських лісництв за останні роки збільшилась на 40 одиниць: в 2007 році було 34 учнівських лісництв, в 2013 році - 74.
Чисельність членів учнівських лісництв за цей же період зросла на 1080 осіб.
За 2011-2013 рр. до державних підприємств прибуло молодих  спеціалістів - випускників галузевих навчальних закладів - 36 осіб, із них закріпилось на виробництві 18 осіб (50% закріплення) на посадах інженерів лісового господарства, помічників лісничих, майстрів лісу.
На посадах працівників державної лісової охорони працює з профільною освітою 101 особа (36,2%), з непрофільною освітою 94 особи (33,7% до загальної чисельності), з освітою в обсязі лісових курсів - 84 особи (30,1%). Навчаються у вищих навчальних закладах без відриву від виробництва 78 осіб (28%).
Також з цього питання слухали директора державного підприємства «Єланецьке ЛГ» А. А. Сірика.
Про впровадження наукових розробок та передового досвіду на підприємствах галузі доповідав перший заступник начальника управління Анатолій Андрійович Гурко.
Впровадження заходів з Настанови з ведення лісового господарства в Нижньодніпровських лісах на площі 4,7 тис. га дозволило підвищити біологічну стійкість хвойних насаджень на пісках, зберегти ліси від пожеж та хвороб, зберегти приріст деревини в обсязі 3431 куб. м, отримати 10362 куб. м деревини від проведення своєчасних заходів оздоровлення та формування деревостанів. Найкращих результатів при впроваджені зазначеної Настанови досягли ДП «Миколаївське ЛГ» та ДП «Очаківське ЛМГ», найменших - ДП «Вознесенське ЛГ» та ДП «Врадіївське ЛГ».
План впровадження наукових рекомендацій щодо інтенсифікації вирощування садивного матеріалу та підвищення ефективності створення лісових культур при виконанні цілому в області на 118% перевиконали ДП «Врадіївське ЛГ» (136%) та ДП «Вознесенське ЛГ» (130%). Виконали поставлене завдання державні підприємства «Миколаївське ЛГ», «Очаківське ЛМГ», «Володимирівське ЛГ». В 2012 році не виконало план з впровадження рекомендацій з інтенсифікації вирощування садивного матеріалу та підвищення ефективності створення лісових культур державне підприємство «Єланецьке ЛГ», а. ДП «Веселинівське ЛГ» при виконанні зазначеного заходу не досягло ефективності.
Завдяки співпраці обласної адміністрації управління та підприємств з наукою в області розроблена Концепція лісовідновлення та лісорозведення Миколаївської області, в якій НТР СФ УкрНДІЛГА затверджені нормативи мінімально необхідної захисної лісистості для області 10,6% та оптимальної - 12,5%. ВО «Укрдержліспроект» надані звіти за результатами моніторингу лісів області.
Проведено семінар ДП «СФ УкрНДІЛГА» щодо визначення критеріїв та віднесення кандидатів плюсових дерева до плюсових. В 2012 році замовлено та оплачено 6 наукових робіт на суму 30 тис. грн. За 2012 рік і 9 місяців 2013 року випущено 20 буклетів, книг, газет, опубліковано 818 статей та розміщено 834 статті в інтернет-виданнях. Щира подяка оголошена лісничим за впровадження передового досвіду лісівників минулих поколінь, а також за роботу із закладки, вирощування, дослідження гледичії без колючкової, виведеної за часи незалежності України Миколаївськими лісівниками.
Крім того, лісівники вирішували проблеми щодо підготовки грунту під посадку весною наступного року та перебіг осінньої лісокультурної кампанії, яка стартувала на Миколаївщині на минулому тижні.
За результатами засідання колегії були прийняті проекти наказів та дано ряд доручень відповідним виконавцям.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua