МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Мостівський та Сторожинецький парки
2013-10-03

Мостівське лісництво, що на Миколаївщині, - саме сюди я отримав направлення на роботу після закінчення Сторожинецького лісового коледжу (Чернівецька область). Був приємно вражений, що поряд з конторою лісництва, в самому центрі села, знаходиться Мостівський парк (28 га). Завітавши туди, склалося враження, ніби перебуваю не в степовому селі на Півдні України, а в рідному мені Сторожинецькому дендропарку (17,5 га), що на Буковині. У 1912 році, тодішній власник міста Сторожинець, поміщик Оренштайн, перетворив природний мішаний ліс навколо свого палацу в парк, де посадив цінні породи дерев. У той же період, але за кілька сотень кілометрів від Сторожинця, в Мостовому, такі ж рідкісні дерева вже росли в парку, що заснував дворянин Микола Ерделі.
З приходом радянської влади Сторожинецький дендропарк перейшов у відання Міністерства лісової промисловості. На його базі почав діяти навчальний заклад. Парк став навчальним полігоном для студентів, бо вже тоді налічував чимало цінних порід дерев, чагарників, квітів. Так само й Мостівський парк було передано в підпорядкування, найближчому до Мостового Березівському лісництву. У садибі колишніх власників парку було розміщено трудову сільського-господарську колонію (нині тут знаходиться загальноосвітня школа). Таким чином, збереженню й подальшому розвитку цих двох унікальних парків, що нині мають статус заповідників загальнодержавного значення, посприяли саме лісівники (які оберігали насадження від пожеж, самовільних рубок та засмічення).
Будучи студентом переконався, що Сторожинецький дендропарк - це прекрасна природна лабораторія, на базі якої майбутні лісівники здобувають основи професії, виховують у собі любов до рідної природи та обраної спеціальності. Чи не тому, серед випускників Сторожинецького лісового коледжу чимало професіоналів, які зробили значний внесок у розвиток лісової галузі України (слід зазначити, що випускником нашого коледжу був і начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Миколайович Паламарюк, який має почесне звання «Заслужений лісівник України»). Хочеться сподіватися, що подібну науково-дослідницьку діяльність у галузі інтродукції та акліматизації рослин у майбутньому буде запроваджено і в Мостівському парку, який, як і Сторожинецький дендропарк, має значне оздоровче й естетичне значення і є чудовим місцем відпочинку для всіх природолюбів.
Іван Мосейчук, помічник лісничого Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».

Мостівський та Сторожинецький парки
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua