МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
40 років вчимося любити!
2013-09-11

Цього року минуло 40 років, як молодим безвусим студентом за направленням я прибув на переддипломну практику на Миколаївщину в Вознесенське державне мисливське господарство. Перші враження, для мене, як жителя з Полісся, на Миколаївщині були дуже і дуже неприємні. Спека, суховії, суха трава, розораний степ, пилові бурі під час сильних вітрів та невисокі безводні дерева, що росли в лісосмугах та насадженнях створювали бажання, як найскоріше «відмучити» практику та повернутись до мальовничої, багатої на ліси, озера та біорізноманіття Волині. Лісівничу практику, разом з Анатолієм Чурик ми проходили в Вознесенському лісництві, Вознесенського лісгоспу. Незважаючи на те, що більшість людей в с. Вознесенське, де ми проживали, в мисливському господарстві та в лісгоспі до нас відносилось з добрими побажаннями, з повагою, а друзів щодня ставало більше, але настрій після практики вернутись на роботу не з’являвся. Не міняли настрій і участь в рейдах з боротьби з браконьєрством, в полюванні (з виданою мисливським господарством рушницею) на перепела, зайця, косулю, оленя, кабана. Хоча кожна зустріч з природою приносила великі задоволення, особливо тоді, коли дичина, яка зустрічалась в лісі тікала неушкодженою. В грудні 1973 року, при закінченні практики, директор мисливського господарства П. А. Патик запропонував в березні повернутись в господарство на роботу, обіцяючи прийняти своїм заступником і стверджуючи, що заявка уже направлена в Міністерство.
Але при розподілі на роботу було лише направлення до Вознесенського лісгоспу на посаду техніка лісовода, за яким (з надією повернутись в Вознесенське мисливське господарство) і повернувся на Миколаївщину. Праця в Вознесенському лісгоспі почалась з конфлікту з директором лісгоспу П. А. Дідиком, який запропонував посаду лісника. Я попросив надати відкріплення. Відкріплення я не отримав, але негайно був направлений в відрядження за привитими саджанцями горіха грецького в Весело-Буковеньську АЛОС. Незабаром мене перевели в Щербанівську лісомеліоративну дільницю, призначили помічником начальника, а в 1977 році перевели в Прибузьку лісомеліоративну дільницю, де і народилась думка, якщо не я, то хто залишиться працювати в цих непростих умовах? Завдяки Господу з’явилась перша любов до людей, які живуть в степу. Ця любов росла разом з першими посадженими ростками на Миколаївщині. Завдяки їй в серці з’явилось бажання робити для всіх людей степ кращим, більш захищеним від погодних та техногенних аномалій лісовими насадженнями та лісосмугами. Прямо на очах через роки з’явились ознаки збільшення біорізноманіття, гарні місця для відпочинку. Ростуть їстівні гриби, лісові трави, чагарники в молодих насадженнях, розмножується цікава фауна. В усьому бачу успіх роботи колективу, підтримку співробітників. Праця приносить задоволення. Прийшлось щорічно зупиняти багато браконьєрів, які нищили створені лісові оази худобою, пожежами, сокирою. Попри все лісистість Вознесенського району зросла і тепер складає 9,1 %. В Прибузькій ЛМД я відпрацював 11 років, з них 9 - начальником дільниці. Після цього перевели на роботу інженером в об’єднання (тепер управління) де вже працюю 24 роки, з них 20 головним лісничим.
Незважаючи на всі проблеми і труднощі в роботі бачу, що насадження створені за участю наших працьовитих колективів ростуть і оберігають наше довкілля. В них видна любов кожного лісівника до людей нашого краю. Знаю кожному з лісівників хотілося зробити б більше для людей та наші можливості часто обмежені. Але попри все збережені захисні насадження працюють для людей! Робота зі створення нових продовжується! Дякую кожному, хто незважаючи на негативні зміни в кліматі, через прискіпливе впровадження технологічних змін добивається приживлюваності створюваних насаджень!
Зі святом кожного, хто присвятив себе служінню людям шляхом створення та примноження захисних насаджень та всього, що населяє наш край! Вірю, що і ви не жалкуєте, що присвятили своє життя тому щоб творити добро людям, створюючи і охороняючи ліси! Хай благословить Вас Господь на нові здобутки у цій важкій та потрібній всім справі!
Анатолій ГУРКО, перший заступник начальника Миколаївського облуправління лісового та мисливського господарства.

Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua