МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Єдина ціль - ростити ліс
2013-09-11

Як тільки з’являться перші промінчики сонця, збираються лісники до лісу, до своєї сторожки. Там вони мають оберігати від усякої напасті цілий лан лісових жителів: дрібненьких дубків, що недавно ще спали у жолудях, а весною пробилися із землі двома - трьома листочками, кленочків і приземкуватих пухнастих сосонок, схожих на їжачків…
Лісівник - хто він в реальності? Напевно, у кожного є свої думки і розуміння. Втім ця професія дещо прихована, далека від суспільства, адже працює і практично живе ця людина у лісі. Лісник - це не той, хто просто охороняє ліс від пожеж, посягань браконьєрів і любителів «легких» грошей. Це представник гуманітарного кола, який знає природу і розуміє екосистему. Де, як не в лісі, в тиші, подалі від суєти, людських проблем можна подумати про щось душевне? Ліс завжди вислухає і зрозуміє. Тільки віддай йому серце і турботу. Природа, на відміну від людини платить добром, а сама при цьому гине від її рук…
Колись ліс охороняли просто люди, які жили поблизу і користувалися його ресурсами. Перші згадки про тих, хто стояв на сторожі зелених багатств, належить до ІХ століття. Це були робітники, які не допускали незаконне полювання, підпали і самовільні рубки лісу в деяких країнах середньовічної Європи. Активно відроджуватись і насаджуватися лісові масиви на території нашої країни почали тільки в 50-ті роки ХХ ст., хоча хороші лісові господарства створювалися ще на початку століття.
Закономірно, що працю лісівника знає і розуміє сільська людина, яка виросла серед природи лісових масивів. Адже з історичних відомостей обов’язки лісівників виконувала лісова сторожа, яку наймали, як правило, із жителів найближчих до державних лісів поселень. А вже в 1923 році був сформований загальнодержавний лісовий фонд, підрозділи якого (лісництва, об’їзди, обходи) мали посади лісничого, помічника лісничого, обхідника. Потім замість обхідника було введено посаду лісівника. Так і сьогодні кожен лісівник, а правильніше - майстер лісу, має свій обхід. Тобто повинен дуже добре знати територію, обходити її повністю, тож має бути фізично сильним, загартованим, витривалим.
«Ліс - діло темне», - скаже хтось, підсміюючись. Але темне воно лише для тих, хто не знає цього життя, щоденних клопотів його охоронців, проблем, турбот, витривалості. «Що там, лісник весь час на природі», - підхопить другий. Так, у тому й річ, що робота ця не в офісі, де завжди тепло, затишно, комфортно. Здавалося б професія поетична, проте відповідальна, великомасштабна, і … небезпечна.
Небезпечні випадки трапляються все частіше. Не задумуючись, браконьєри та ті, хто безжально вирубує ліс, намагаються нажитись нечесним шляхом, знищують багаторічну працю лісівників. Та, незважаючи на небезпеку, працівники ДП «Баштанське ЛГ» протистояли і будуть протистояти беззаконню. Для цього лісовою охороною систематично проводяться рейди з виявлення злісних правопорушників. З початку року лісовою охороною виявлено 28 порушників полювання та лісового законодавства, при цьому нараховано та стягнено штрафів в сумі 1938 грн.
Проте - стягнути штрафи - це не головний пріоритет роботи лісівників Баштанщини. Наша ціль працювати так, щоб подібних порушень не було, а люди замість шкодити допомагали нам у благородній справі - створенні лісу. Розуміли, як це важливо і скільки зусиль докладають лісівники аби з маленької насінини виростити могутнє дерево.

Тетяна Романюк, головний лісничий ДП «Баштанське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua