МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Ростуть дуби
2013-07-25


- За паспортом цим могутнім красеням 300 років. Та на мій погляд може бути і більше, - розповідав майстер лісу Березківського лісництва ДП «Врадіївське ЛГ» Станіслав Федорович Колцун.
Працює він у лісовому господарстві з січня 1970 року, тому досвіду йому не займати. Про дерева та лісових мешканців знає все. На жаль, часу було обмаль, бо навідалися ми до лісництва проїздом. Проте, навіть той невеличкий час, протягом якого нам вдалося поспілкуватися запам’ятався назавжди. Своїми враженнями хочу поділитися з вами, мої любі читачі. Чому? Можливо тому, що саме ця людина є прикладам безмежної і щирої любові до лісу.
Роки вже далися взнаки. Посивіла голова, на обличчі помітні зморшки. Та не зважаючи на це майстрові лісу, при зустрічі, нізащо не даси його віку. Підтягнутий чоловік, з виправкою бравого солдата і зараз дасть фори багатьом молодикам. Та це і не дивно. Кожного ранку він обходить свої володіння пішки (площа майстерської дільниці не мала і складає 562 га та розташована на території Тридубівської сільської ради Кривоозерського району Миколаївської області). Кожне деревце знає, як свої п’ять пальців. Нас вийшов зустрічати також пішки. Цілюще повітря та фізичний труд подовжили молодість і додадуть сил ще на довгі роки. Мешкає на узбіччі лісу. Тому ліс став для Станіслава Федоровича рідним домом у прямому відношенні.
- Підемо покажу наші дуби, саме вони дали назву селу Тридуби, - запрошував гостинний чоловік.
Ось вони - дуби, які бачили чимало у своєму житті. Вони ніби дихають історією. Мої подорожні не втрималися і обійняли ці могутні дерева. Трьох чоловіків не вистачило аби обійняти їх сповна. Тільки людина наділена певною уявою і любов’ю до усього сущого зрозуміє, які почуття переповнювали наші серця у ту мить.
Між тим Станіслав Федорович все припрошував:
- Гайда, покажу молоді сосни та ялинки. А такий великий мурашник ви колись бачили? Глядіть не наступіть на суницю. А ось тут плануємо альтанку поставити…
З дитячим захопленням і мудрістю дорослого чоловіка розповідав він про життя буття лісника, плани на майбутнє, пригадував молодість.
Завдяки самовідданій праці С. Ф. Колцуна мальовничі лісові урочища «Тридуби», «Саківська ферма» приваблюють відпочиваючих. Кропітка повсякденна робота в лісі дає добрі результати. За останні 10 років в лісових урочищах не виникло жодного загорання, не було ні одного випадку самовільних порубок. За цей період створено в держлісфонді - 30 га лісових культур, заліснені яри, балки на площі 280 га, посаджено лісосмуг - 109 га. Приділяє увагу майстер лісу і влаштуванню рекреаційних пунктів, бо усі свята та вихідні та і просто погожої днини місцеве населення проводить у лісі.
- Ви знаєте, - дивувався Станіслав Федорович, - я помітив, що останнім часом відношення людей до лісу стало змінюватися. Повірте, мені є з чим порівнювати. Наприклад, я майже не прибираю пункти відпочинку, бо потреби немає.
Сказати чесно, я цим словам не здивувалася. Бо завдяки життєвій мудрості відносини з місцевим населенням у майстра лісу склалися добрі. Слід додати, що щорічно в результаті проведених лісогосподарських заходів заготовлюється до 2 тис. м³ деревини. Вся деревина йде на забезпечення потреб саме місцевого населення.
- С. Ф. Колцун дуже добросовісно й відповідально ставиться до виконання обов’язків, покладених на нього. Виробничі плани виконує вчасно і в повному обсязі. Чесний, принциповий, дисциплінований, вимогливий до себе та підлеглих, - розповідав головний лісничий ДП «Врадіївське ЛГ» П. В. Підвашецький. - Окрім того, він просто гарна людина, з якою легко працювати і приємно спілкуватися.
За досягнуті успіхи в праці, активну участь в громадському житті С. Ф. Колцун нагороджений орденом Трудової Слави ІІІ ступеня, «Ветеран праці», знаком «10, 20, 30 років бездоганної служби в державній лісовій охороні України», «Відмінник лісового господарства України», Грамотами та подяками Держлісагентства України, Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, лісгоспу.
Слід додати, що місцеве населення настільки довіряє С. Ф. Колцуну, що вже 10 скликань обирають депутатом Тридубівськї сільської ради.

Відмітивши 70-річний ювілей продовжує працювати на лісівничій ниві, бо то не просто робота, а сенс життя…
Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua