МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
У затiнку жайворонка
2013-07-24

«…Ми їхали степами України і один із наших привалів Ви назвали «У затінку жайворонка…». Про цей епізод нагадав у листі Максиму Рильському поет Микола Ушаков у 1960-му році. У відповідь М. Т. Рильський написав автобіографічний вірш «У затiнку жайворонка», де мова йде про те, як спекотним літнім днем друзі-мандрівники, виїхавши з Одеси й проїхавши півдня автомобілем степовими дорогами, хотіли зупинися десь у затінку й перекусити:
… А тільки де? Невже під голим небом,
Під сонця невблаганного промінням,
На стоптаній, закуреній траві,
Край шляху, де текла пилюка жовта?
Ні кущика, ні деревця ніде,
Все степ та степ, та курява та спека
А в небі незважаючи на спеку
Вилися жайворонки і співали
І я сказав: «А що, як пообідать
У затінку пташиних крил?»…
І враз на нас вологий холодок згори повіяв…
Їдучи автобусом із Мостового до Миколаєва, вкотре замислююсь, як важко нині повірити в те, що всього кілька десятиліть тому на місці нинішніх лісонасаджень уздовж степових доріг та густих лісових урочищ навколо сіл росла лише трава.
Ніби читаючи мої думки, водій автобусу «Миколаїв-Київ» Юрій Довбня зауважив: «Безперечно, нині подорожувати Півднем України значно комфортніше, ніж півстоліття тому. Дерева вздовж доріг захищають в різні пори року від сонця й суховіїв, дощу та снігу. Ось подивіться, - (протягує мобільний телефон, де в папці «Альбом» розміщено фото лісонасаджень) - це ліси дорогою до моєї рідної Снігурівки. Ще не так давно на їхньому місці був голий степ».
- Наш маршрут проходить різними географічними зонами - північ, центр, південь країни (це ті ж самі дороги, якими колись подорожував і поет Максим Рильський), - підтримує розмову колега Юрія Костянтиновича водій Олександр Ільницький, - та зараз все важче відрізнити степ від лісостепу, природні ліси від рукотворних. А чи знаєте, коли Миколаївщина найкраща? Восени. Коли рукотворні ліси палахкотять багряними шатами, покращуючи настрій водіям, мандрівникам і всім романтикам.
- Бачите таблички вздовж доріг «Дякуємо за чисті узбіччя!»? Це слова подяки, зокрема, і нам, - зауважує водій Юрій Довбня, - бо є в нас таке правило - все сміття ми і наші пасажири викидаємо лише у спеціальний смітник, який встановлено в автобусі. А ще ми ніколи не палимо цигарки за кермом. Бо механічно викинувши недопалок за вікно, можна спричинити пожежу. Через таку необережність можуть загинути дерева, які слугуватимуть ще не одному поколінню подорожуючих.
- Добре, що останнім часом вздовж доріг з’явилося чимало естетично оформлених рекреаційних пунктів, які облаштували лісівники, - зазначив водій Олександр Ільницький. - Подорожуючі там можуть відпочити, подихати цілющим лісовим повітрям, подумати про вічність…
Один із таких рекреаційних пунктів, що знаходиться при дорозі загальнодержавного сполучення на землях держлісфонду Мостівського лісництва в урочищі «Веселе», де ростуть сорокарічні сосни, лісівники назвали «У затінку жайворонка». На згадку про те, що раніше в цьому місці затінок у спекотний день можна було знайти лише під крилами степових птахів.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua