МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Всі - на боротьбу з лісовою пожежею
2013-06-21

Що лісова пожежа - це загальнолюдське горе черговий раз було продемонстровано 19 червня під час широкомасштабних командно-штабних навчань територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Миколаївської області. Так в ході навчань рятувальники спільно з лісовою охороною і місцевою владою і  громадою ліквідували наслідки «надзвичайних ситуацій» у Андріївському лісовому урочищі (Андріївське лісництво ДП «Миколаївське ЛГ»). На навчаннях були присутні заступник директора департаменту з організації заходів цивільного захисту ГСЧС України Сергій Осипенко, перший заступник начальника ГУ ГСЧС в Миколаївській області Микола Панасенко та начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства Петро Паламарюк.

За легендою цього дня внаслідок аномально-високої температури навколишнього середовища, яка встановилась на території Миколаївської області було оголошено V клас пожежної небезпеки. Температура повітря складала 35ºС, вітер південно-західний, швидкістю до 12 м/с. Здавалося б, що нікому не захочеться відпочивати в лісі в таку спеку, проте знайшлися люди, які запалили багаття та спричинили пожежу у лісовому масиві Андріївського лісництва.
Спостерігач з пожежно-спостережної вежі, яка знаходиться у садибі Андріївського лісництва (лісничий В. В. Загамула), виявив ознаки лісової пожежі в районі кварталу 6 та повідомив лісничого про виявлення загоряння. Після чого розвідувальну групу було відправлено на місце загоряння. На місці керівник групи по рації підтвердив факт пожежі та доповів лісничому про необхідність залучення додаткових сил. Далі все відбувалося, як в кіно. Члени розвідувальної групи негайно приступили до гасіння пожежі протипожежним модулем та шансовим інструментом. За декілька хвилин прибули на місце пожежі В. В. Загамула з особовим складом добровільної пожежної дружини і взяв керівництво гасіння на себе. Було здійснено розстановку особового складу по кромці пожежі. Слід зазначити, що хоча це і були навчання, проте умови були максимально наближені до реальних. Скрізь задимлення нічого не було видно, а тому саме чітке керівництво лісничого зіграло вирішальну роль у гасінні.
Враховуючи, що площа пожежі склала орієнтовно 7 га, в тому числі 2 га верхової і те, що в результаті поривчастого вітру полум’я розповсюджувалося у напрямку 3 та 4 кварталів лісового масиву, лісничий повідомив директора ДП «Миколаївське ЛГ» М. В. Гордієнка про необхідність залучення додаткових сил та засобів згідно з мобілізаційним планом.
Згодом до місця пожежі було направлено трактор лісництва МТЗ-82 з плугом для оборювання кромки пожежі та трактор з ємністю АПВ-3 для дозаправки водою пожежного модуля. Рахунок пішов на секунди, бо лісова пожежа, ще й за таких погодних умов - явище страшне і непередбачуване. Тут на допомогу прибули місцеві жителі, які, правду сказати, і в реальності завжди приходять на допомогу лісівникам. Та це і не дивно під загрозою опинилися їх власні домівки і сім’ї. За викликом чергового державного підприємства прибула 19 ДПРЧ на чолі з начальником та особовим складом.
При прибутті на місце пожежі М. В. Гордієнко організував роботу штабу з пожежогасіння. Було встановлено, що власними силами цього вогняного монстра не здолати, а тому про необхідність залучення додаткових сил та засобів, було повідомлено начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюка. Петро Миколайович прийняв рішення про направлення додаткової техніки з прилеглих лісових господарств та Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій.
Згодом на місце пожежі прибули два трактори ДП «Веселинівське ЛГ» з ґрунтообробним інвентарем та ємністю для води, найближче відділення ЛПС ДП «Вознесенське ЛГ» та представники мисливських господарств СМТ «Буг» і «Придністровське 777».
Проте навіть за такої кількості людей задіяних на гасінні пожежі, за стихією не вдавалося справитися. Пожежа поширилася на площу 25 га та виникла явна загроза села Андріївка, про що і було проінформовано керівництво Миколаївської райдержадміністрації. На місце пожежі прибули сили ГУ ДСНС, військовослужбовці. Усі залучені підрозділи виконали поставлені завдання з гасіння великої лісової пожежі на визначених дільницях та локалізували її на площі 52 га, з якої 12 га верхової.
Загалом було задіяно 200 осіб, 40 одиниць техніки і кілька десятків цивільних осіб. Як зазначив Петро Паламарюк: «Це навчання, як і злагоджена співпраця лісівників області з ГУ ДСНС протягом останніх років, сприяли зниженню ризику виникнення пожеж у лісових масивах області».
За словами першого заступника начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області Миколи Панасенка: «Всі структури Миколаївського району показали свою боєготовність щодо боротьби з вогняною стихією та практично відпрацювали дії при гасінні лісових пожеж. Цей день показав, яку роль в ліквідації надзвичайної ситуації таких масштабів відіграє згуртованість та швидке реагування на подію».

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua