МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Вперше за останні 30 років відбулася виїзна колегія з ведення мисливського господарства
2013-06-10
Шостого червня поточного року на базі ДП «Єланецьке ЛГ» у Братському лісництві відбулася виїзна колегія Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства. Вперше за останні 30 років на виїзній колегії розглядалося питання «Про стан ведення мисливського господарства державними підприємствами лісової галузі».
Така нагальна необхідність постала тому, що у порівнянні з попереднім періодом користування мисливськими угіддями площа мисливських угідь державних лісогосподарських підприємств збільшилась на 90,6 тис. га. Мисливські господарства додатково створили 5 підприємств ДАЛРУ і на цей час мисливські угіддя уже мають 8 державних підприємств. Площі наданих у користування мисливських угідь розподіляються таким чином: ДП «Баштанське ЛГ» - 31,8 тис. га, ДП «Веселинівське ЛГ» - 7,3 тис. га, ДП «Вознесенське ЛГ» - 12,2 тис. га, ДП «Володимирівське ЛГ» - 12,9 тис. га, ДП «Врадіївське ЛГ» - 15,1 тис. га, ДП «Єланецьке ЛГ» - 23,7 тис. га, ДП «Миколаївське ЛГ» - 15,6 тис. га, ДП «Очаківське ЛМГ» - 75 тис. га.
На виконання вимог Закону України «Про мисливське господарство та полювання», Указу Президента України від 23 травня 2005 року № 837, договорів про умови ведення мисливського господарства, державні підприємства здійснюють значну роботу з охорони та відтворення мисливських тварин. Так, на охорону та відтворення мисливської фауни у 2012 році державними підприємствами витрачено 53,8 тис. грн. Також здійснюється робота з поліпшення середовища перебування диких тварин, зокрема створюються нові захисні насадження, ремізи, нові озера у плавневих масивах, розчищаються канави та протоки. На більшості підприємств здійснюється, хоча і потребує покращення, робота з посадки кормових та захисних реміз, створюються підгодівельні майданчики та солонці, в угіддях розставляються годівниці. Для того аби переконати на власні очі у тому, що ця робота проводиться і буде проводиться на належному рівні, у роботі колегії взяли участь начальник Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюк, голова Братської райдержадміністрації Т. П. Підборська, перший заступник начальника Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства А. А. Гурко, директори державних лісогосподарських підприємств області, районні мисливствознавці інші.
Розпочалася робота колегії у садибі Братського лісництва де учасники зібрання мали змогу подивитися робочий кабінет Братського районного мисливствознавця, зразковий пункт зосередження пожінвентарю лісництва, дізнатися, як повинен бути оснащений кабінет. Згодом присутні оглянути територію лісництва. Ремонтну майстерню, короба для вирощування садивного матеріалу, техніку тощо.
Найбільшу зацікавленість присутніх викликала поїздка до лісових та мисливських угідь, зокрема на підгодівельні майданчики фазану, дикого кабана та косулі, місце купальні кабана і його звичне місце перебування, на ділянки новостворених захисних насаджень і до лісового розсадника. Слід додати, що на кожному пункті завідуючий сектором мисливського господарства та охорони праці Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господар Г. А. Бойко та головний лісничий ДП «Єланецьке ЛГ» виступали з докладними доповідями.
- Такі майданчики, повинні бути розташовані у звичному для лісових мешканців місці. Наприклад, ми знаємо, що фазан полюбляє очерет, - зазначав Геннадій Анатолійович, - тому на підгодівельному майданчику, бажано по далі від людського ока, біля очерету, птаху буде зручно. Майданчики повинні бути виготовлені з природного матеріалу, навіть кору не слід з гілок зчищати, бо запах обробленого гілля відлякує лісових мешканців. Дах для майданчику фазанів також можна викласти з очерету. Взимку такий майданчик буде захищений від снігу, а очерет приваблюватиме птахів.
Також наголошувалося на тому, що вкрай важливо забезпечити звірів солонцями. Для більшості кормушка з солонцями, які можна буде побачити на фото, може здатися примітивною, проте, саме такий природний її вигляд не відлякує звірів і не потребує значних капіталовкладень. Присутнім мисливствознавцям доведено норми корму на кожного лісового мешканця.
Також учасники колегії оглянули лісові розсадники, створені в останні роки захисні насадження дуба і акації білої, місце для обробки дичини, рекреаційні пункти відпочинку, екологічну стежку.
Пленарне засідання розпочалося у Братському будинку культури, який нещодавно було відкрито після капітального ремонту. У фойє будівлі на відвідувачів чекала виставка малюнків юних братчан на тему: «Бережіть ліс», яку було організовано спеціально до колегії управління.
На порядку денному стояло чимало питань. Підбили і підсумки стану ведення мисливського господарства державними підприємствами області в 2012 році і намітили шляхи розвитку господарств. Було відзначено, що нарівні з досягненнями залишаються і недоліки. Зокрема, угіддя господарств не в повному обсязі оснащені вказівними аншлагами. Потребує покращення робота з охорони державного мисливського фонду, вольєрного розведення мисливських тварин, боротьби з шкідливими хижаками, бродячими собаками та котами.
Крім того, на колегії розглядалися питання «Про підсумки роботи підприємств галузі в осінньо-зимовий період 2012-2013 років та завдання щодо забезпечення стабільної їх роботи у наступному осінньо-зимовому періоді» та «Про результати весняних і лісокультурних робіт». Інформували головний спеціаліст відділу мисливства та охорони праці С. С. Мироненко та начальник відділу лісового господарства та використання лісових ресурсів В. В. Лесик.
З усіх питань прийняті відповідні рішення.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua