МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Мій шлях - довжиною в життя
2013-05-29

Життєві шляхи. У кожного вони свої. У когось короткі і широкі, у когось вузькі і довгі, хвилясті і рівненькі. Кожен зі шляхів веде до чогось свого. Мій, все життя стелився лісом. Ліс - моє кохання, надія і мрія…
Колись, у далекому 1972 році вступив я до Вознесенської лісової школи з терміном навчання 11 місяців. Там навчалися учні з усієї України, нас було 120 чоловік, 4 групи. Наймолодшому було 16 років, а найстаршому 46. Серед хлопців було 10 дівчат.
Добрими словами згадую директора лісової школи О. Т. Литвиненко, заслуженого лісовода України, він читав діловодство. Вчителів: Світлану Миколаївну Отраковську, щиру, добру жінку, яка вела лісові культури, Фаїну Веніаміновну Плетень, яка читала геодезію, В. О .Веремейчика -вчителя по лісоводству, В. І. Бойченко - вчителя по лісоексплуатації, М. І. Шостака - по лісозахисту, О. І. Чернокозинського - по механізації.
Вони - вчителі від Бога. Наш, двадцять третій випуск у Вознесенській лісовій школі був останній. Багато випускників школи поступили в Великоанадольський лісовий технікум, дехто в Чугуєвобабчанський.
Через 35 років, після закінчення ВАЛТ, відбулася зустріч випускників 1976 року випуску. Звичайно, приїхали не всі, декого немає вже в живих, інші з поважних причин. На цій зустрічі було що розказати, а головне згадати ті наші, молоді роки.
В 1976 році, я, після закінчення Великоанадольського лісового технікуму, отримав направлення у Ширяєвську ЛМС, смт Іванівка, Іванівська ЛМУ. Там працювало 30 чоловік механізаторів, з них три жінки. Які то були роботяги. Садили по 200 га лісових культур, приживлюваність складала 98%. Це були 1977- 1983 роки.
Рік пропрацював помічником лісничого Ряснопольського лісництва Березовської ЛМС. А в 1985 року переїхав на Миколаївщину, в Арбузинське лісництво на той час Врадієвської ГЛМС, лісником обходу №3 «Олександрівська Дача» - 412 га ДЛФ. Лісничим на той час був В. Т. Олійник.
Директор О. М. Метанчук подбав про ремонт кордону, провели воду, трьохфазну електрику, телефон, зробили дорогу з твердим покриттям, побудували цех переробки деревини. Лісництво ожило, займали перші місця в лісгоспі. Але йшов час, мінялися лісничі, були злети та падіння…
Через рік, настане час йти мені на заслужений відпочинок. Все життя своє я віддав лісу, в Арбузинському лісництві Вознесенського лісгоспу, не міняючи місця роботи. Тепер і мій син, Володимир Рябко, якому 19 років, починає своє життя тим же шляхом. Вступив та скоро закінчує Сторожинецьку лісову школу, що на Буковині. Потім продовжить навчання в лісовому коледжі.
Я вважаю, хочеш бути хорошим спеціалістом лісового господарства - починай з низів, з робітника, лісоруба, лісника. Людина, яка пройшла таку школу життя, зовсім по-іншому відноситься до своєї роботи, до лісу.
А ще хочеться сказати велике спасибі людям, які все своє життя віддали лісу, у Державному підприємстві «Вознесенське лісове господарство». Це - Т. В. Плетень, яка будучи вже на заслуженому відпочинку продовжує працювати провідним інженером лісового господарства, В. П. Рузяк - помічник лісничого Вознесенського лісництва, його син С. В. Рузяк - лісничий цього ж лісництва. Родинні династії - сім’ї, де досвід і любов до лісу передається з покоління до покоління, від батька до сина. Побільше таких людей для лісового господарства.
Не один гектар лісу посадив я за своє життя, не один мільйон сіянців виростив для посадки лісозахисних насаджень, виростив трьох синів. Думаю, що життя я прожив не дарма…

В. Рябко, помічник лісничого Арбузинського лісництва ДП «Вознесенське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua