МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Нагородження переможців обласних конкурсів «Людина і ліс»
2013-05-28
Цьогорічні урочистості з нагоди нагородження переможців і призерів конкурсів на кращий малюнок та твір на тему: «Людина і ліс» у рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» вперше було проведено не в обласному центрі, як зазвичай, а в селі Мостове Доманівського району, де росте кілька десятків найстаріших дерев Миколаївщини. Звертаючись до учасників заходу з привітальним словом, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства П. М. Паламарюк зазначив: «На території Мостівського лісництва знаходиться парк, що має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва ХІХ століття загальнодержавного значення. З метою якомога цікавіше організувати для підростаючого покоління підсумковий захід акції «Майбутнє лісу у твоїх руках», ми запросили найактивніших школярів Миколаївщини та їхніх вчителів до однієї з «колисок» степового лісорозведення. Тут у самому центрі села ростуть вікові насадження. Деякі дуби - висотою понад 20 метрів, шириною в два-три обхвати. Незважаючи на буремні події початку ХХ століття, Мостівський парк вистояв. Саме в цьому мальовничому куточку наші діти - майбутнє нації - зможуть побачити велич степового лісу. Це велике щастя що сьогодні всі ми маємо можливість прийти сюди за ковтком життєдайного, цілющого повітря».
У святкових урочистостях взяли участь заступник голови Доманівської РДА Г. В. Делі, Мостівський сільський голова С. Г. Пастушенко, настоятель Храму Св. Миколая Чудотворця о. Микола (Михалко), Доманівський селищний голова О.О. Дога, директори усіх лісгоспів Миколаївщини, представники обласних і районних ЗМІ та інші.
Для гостей було проведено екскурсію на території садиби Мостівського лісництва, де знаходяться, зокрема, дендро-сквер та музей. Слід зазначити, що дізнавшись про те, що нагородження переможців конкурсів відбудеться саме в Мостовому, науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею С. В. Романенко подарувала музею лісництва стенд з унікальними експонатами, що були знайдені археологами в курганах поблизу Мостового й датуються ХІІІ ст. до н. е. Цікавим є і той факт, що садиба лісництва розташована на тому місці, де мостівчани здавна приймали гостей. Згідно архівним документам, археологічним знахідкам, спогадам старожилів з 1826 року до Жовтневої революції тут знаходився «Гостинний двір».
Потім гості завітали до Мостівського парку, де напередодні в рамках відзначення 160-х роковин з дня смерті дворянина, першого лісівника краю Володимира Ерделі (1789-16.04.1853) було встановлено меморіальну дошку «Славному дворянському роду Ерделі». Побувавши в Храмі Св. Миколая Чудотворця (1812 р.), учасники заходу послухали трепетну розповідь отця Миколи про те, що саме старий ерделівський парк у часи безбожництва сховав від «лихого ока» за вітами дерев один із найдавніших храмів Миколаївщини. На згадку про свято в Мостовому священик подарував начальнику МОУЛМГ П. М. Паламарюку ікону Пресвятої Богородиці, побажавши: «Нехай не знає втоми та рука, що добре зерно в добру землю сіє!».
Центральною алеєю парку гості прямували до палацу його засновника Миколи Ерделі (1846-1902), де нині знаходиться школа. Мавка, здалося, ніби справжня - з «Лісової пісні» Лесі Українки, члени шкільного лісництва «Юні лісівники - дендрологи» та їхній керівник О. В. Коніщева розповідали дорогою цікаві факти про парк.
Директор Мостівської ЗОШ І-ІІІ ст. С. В. Чорний, завучі А. О. Піньонжик та Н. Р. Тесліна запросили учасників заходу ознайомитися з досвідом роботи та здобутками членів шкільного лісництва. Після цього розпочалася церемонія нагородження переможців та призерів конкурсів на кращий малюнок та твір на тему «Людина і ліс».
Начальник МОУЛМГ П. М. Паламарюк розповів, що нині в області діє 75 шкільних лісництв, де задіяно 1813 школярів. З кожним роком все більше школярів беруть участь у конкурсах, які організовують лісівники. На розгляд конкурсних комісій цього року надано 266 малюнків та 171 твір. Найбільше робіт представлено Баштанським лісгоспом - 133, Вознесенським - 79 та Очаківським - 57 робіт. Кожну роботу виконано на високому рівні, тому було дуже важко визначати переможців. Отож, грамотами й цінними подарунками нагороджено переможців обласного конкурсу дитячого малюнку:
І місце - Поліну Євдокімову, ученицю 3 класу Баштанської ЗОШ № 2 м. Баштанки;
ІІ місце - Мар’яну Матвєєву, ученицю 5 класу Новоодеської ЗОШ № 3 м. Нова Одеса;
ІІІ місце - Данила Опалька, учня 3 класу Врадіївської районної гімназії Врадіївського району.
Грамотами й цінними подарунками нагороджено переможців обласного конкурсу на кращий твір:
І місце - Ольгу Прадчук, ученицю 5 класу Павлівскої ЗОШ Снігурівського району;
ІІ місце - Наталю Маригун, ученицю 7 класу Доброкриничанської ЗОШ Баштанського району;
ІІІ місце - Владислава Жучинського, учня 6 класу Вознесенської ЗОШ № 4 м. Вознесенська.
Ще 12-м школярам було вручено подяки й заохочувальні подарунки.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua