МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
У країнах Євросоюзу папір виготовляють з «людського лісу»
2013-05-22
У архівах «Золотого фонду» Миколаївського обласного радіо зберігається передача «Екологічний вісник» (2007 р.) за участю відомого українського лісівника Андрія Андрійовича Сірика (03.08.1946 - 14.05.2012), який очолював Миколаївське обласне управління лісового та мисливського господарства з 2005 до 2007 року. У цій передачі йшла мова про досвід країн Євросоюзу щодо раціонального використання деревини й, зокрема, необхідність вторинної переробки паперових виробів.
А. А. Сірик зауважив: «Нині людство зіштовхнулося з серйозною проблемою: катастрофічним збільшенням відходів. Українцям необхідно якомога швидше переймати досвід розвинутих  країн, які вже давно знайшли розв’язання проблеми відходів. Чому ж у них це вийшло, а у нас ні? Відповідь проста: там держава не займається збиранням і утилізацією відходів, а лише контролює процес і встановлює мінімальні рівні переробки. «Прибиранням території» займаються ті, чия продукція потрапляє на ринок. У країнах ЄС керуються мудрим правилом - платить той, хто забруднює. Тобто виробники товарів, які потім перетворюються на сміття, змушені відповідати за негативний вплив своєї діяльності на навколишнє середовище. Наприклад, усі керівники підприємств, де виробляють продукцію в упаковці, самостійно дбають про її утилізацію або сплачують внески за роздільне збирання й утилізацію іншим організаціям, які взялися за цю роботу. Виробники упаковки платять за те, щоб вторсировина не перетворювалася на сміття. Платять стільки, скільки це справді коштує. А в Україні цього ще немає».
Слід зазначити, що передача миколаївських журналістів «Екологічний вісник» перемогла в номінації «Краща радіопередача» на Всеукраїнському конкурсі «Подбаймо про корисне і красиве». Таким чином, у нас з’явилася нагода взяти участь у прес-турі до Барселони (Іспанія) й ознайомитися з досвідом європейців щодо вирішення екологічних проблемам. Директор міського відділу Барселони зі збору відходів Джозеф Сабатер розповів про те, що згідно з іспанською конституцією, збір та переробка сміття є складовою політики захисту навколишнього середовища і знаходяться у компетенції місцевої влади. Поряд з будинками встановлено три типи контейнерів для первинного сортування. Синій - для паперу. Зелений - для скла. Жовтий - для пластикових і алюмінієвих виробів. Первинне сортування здійснюється і за допомогою спеціальних різнокольорових мішків, які роздають мешканцям. Паперові відходи з синього контейнеру переробляють на підприємстві «Стораенсо». Воно знаходиться за 30 кілометрів від Барселони в містечку Кастебісбаль. Тут працює 280 осіб у 5 змін. Щороку на цьому підприємстві виробляють 170 тисяч тонн паперу. А папір, що більше не придатний для вторинної переробки, спалюють і отримують електроенергію. «Ми виготовляємо папір з людського лісу Барселони». Під таким гаслом працюють на підприємстві «Стораенсо». Заступник директора підприємства Франціско Галіндо наголосив, що на території Іспанії майже немає лісів. Втім, 23% на ринку паперу - виготовлено в Іспанії. Це папір з відходів. Але за якістю такий папір не відрізнити від того, який виготовлено з первинної сировини. 80% переробленого волокна йде на виробництво нової упаковки. І не тому, що така упаковка дешевша. У Європі зараз така тенденція моди - виготовляти нове з переробленого сміття. Чому ж у країнах ЄС модно сортувати сміття? Представник компанії «Тетра-пак-Іспанія» Віктор Маркос пояснив: бо в цьому зацікавлені три сторони – влада, виробники упаковки й громадяни. На інформаційно-роз’яснювальну кампанію коштів не жаліють. Сортувати сміття закликають і відомий футболіст Рауль і персонажі мультфільмів. Європейська практика свідчить: щоб люди призвичаїлися до сортування відходів, потрібно майже 20 років.

Тетяна БАКОЦЬКА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua