МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
У лісівників країн Євросоюзу, як і в їхніх українських колег, роботи вистачає
2013-05-16


У третю суботу травня в Україні, за традицією, відзначають День Європи, вшановуючи спільні європейські цінності. Нині в українському суспільстві тривають дискусії з приводу доцільності євроінтеграційних прагнень України. Втім, на думку багатьох фахівців, досвід, наприклад, нашого європейського сусіда Польщі (вступила до ЄС 2004-го року) є корисним для України. У тому числі й для лісової галузі. У цьому переконалися учасники ІІІ Міжнародного фестивалю «Калинові мости», який організовано за сприяння голови Ольштинського відділу Товариства українців Польщі Степана Мігуса і директора ТВО «Телемовлення» Рівненської ОДТРК Петра Мідрігана.
У рамках фестивалю журналісти з усіх областей України «з перших уст» дізналися про соціально-економічні перетворення в Польщі в умовах Євросоюзу. Чи не найцікавішим був візит до Максулінського лісництва Варміно-Мазурського воєводства (області), садиба якого - в невеличкому містечку Руцяне-Ніда. Названо лісництво в честь першого лісничого, який працював тут після ІІ Світової війни, дуже шанованої людини - Маріана Маскулінського. Він загинув на цих землях мученицькою смертю за невідомих обставин. У 1966 році на місці загибелі лісничого було встановлено меморіальну дошку.
Площа земель лісового фонду Маскулінського лісництва - 28333 га. У тому числі вкрито лісом 25685 га. Підприємство є самоокупним та прибутковим. Основна культура - сосна (середній вік насаджень - 82 роки). Лущарня, що має професійне оснащення, забезпечує власним насінням, яке лісівники висаджують в спеціальних розсадниках. Щороку садять понад мільйон саджанців сосни, дуба - 300 тисяч саджанців, смереки - 80 тисяч саджанців, буку й липи - по 40 тисяч саджанців тощо. На території лісництва створено 19 охоронних зон на площі близько 2000 га (10 % території). Також є дві зони для полювання на площі 10210 га, де мешкає 80 зайців, 200 лисиць, 387 сарн, 340 оленів, 40 борсуків, 50 єнотів, 3 рисі, 4 вовка, 15 лосів та ін.
Лісничий Маскулінського лісництва Пйотр Чижик, розповідаючи про здобутки, наголосив, що після вступу до ЄС лісове господарство Польщі почало стрімко розвиватися. Заробітна плата лісівників суттєво зросла. Вагомим плюсом стало активне залучення європейських коштів. Перш за все, на будівництво лісових доріг (1 км лісової дороги коштує близько 300 тис. грн.) та придбання найсучаснішої техніки. Польські лісівники є членами «Європейського співтовариства лісів» й завдяки безвізовому режиму з країнами ЄС мають можливість брати участь у міжнародних семінарах та конкурсах й підвищувати професійний рівень, переймати позитивний досвід. Завдяки освітнім програмам, співпраці з органами місцевого самоврядування та зі ЗМІ вдалося залучити громадськість до вирішення екологічних проблем. Все більше осіб починають усвідомлювати, що ліси - це спільне національне надбання (ліси Польщі, як і ліси України є власністю держави). За останні роки значно зменшилася кількість сміття в лісах. До еколого-просвітницьких заходів, які проводять працівники Маскулінського лісництва, щороку долучається понад 20 тисяч осіб, в тому числі й туристи з країн ЄС.
З Польщею Україна має понад 500 кілометрів спільного кордону. Цей кордон пролягає й лісовими масивами. Україна й Польща мають схожу структуру лісових територій. Лісове господарство Польщі ведеться комплексно. Воно включає лісогосподарську та лісопромислову діяльності на основі принципів невичерпності лісових ресурсів, самоокупності галузі та платності користування землями лісового фонду. Позитивним є те, що:
лісове господарство Польщі самоврядне й самоокупне; в системі немає підґрунтя для зловживань із заниженням оцінки деревини на пні та перекручуванням звітності стосовно рубок догляду та санітарних рубок;
польська система заохочує до здійснення ефективного господарювання;
необхідність сплати умовно фіксованого (за площею лісу) податку спонукає до підвищення продуктивності насаджень, що покращує екологічні властивості лісу; забезпечується жорсткий нагляд із боку Міністерства екології та місцевої влади за станом лісів; особлива увага надається статусу лісової охорони.
За словами лісничого Маскулінського лісництва П. Чижика, роботи в польських лісівників, як і в українських колег, вистачає. Та дуже тішить, що ця спільна діяльність зорієнтована на завтрашній день. На примноження безцінного скарбу планети - лісів.

Тетяна БАКОЦЬКА.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua