МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-04-24
Збережімо наші ліси від пожеж!...далі
2018-04-17
Увага!...далі
2018-04-13
У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи для реформування лісової галузі, - Володимир Бондар...далі
2018-04-09
Колегія...далі
2018-04-05
Законопроект №8125 унеможливлює передачу лісів у концесію...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Дерева дарують життя
2013-04-26
У рамках святкування Всесвітнього Дня книги в Україні (23 квітня) цими днями до школи, що в селі Миколаївське Жовтневого району, завітала відома письменниця, журналіст, громадська діячка, лауреат обласної премії імені Миколи Аркаса Віра Марущак. Віра Іванівна - автор шести прозових книг: «Вікнами до сонця», «Батько з Португалії», «Цезар, Галка і Новий рік», «Пригоди Нюмочки», «Джмелик-мандрівник», «Зайченя».
Спілкуючись зі школярами, письменниця наголосила: «Через персонажів своїх творів я прагну донести до читачів ідею необхідності гармонійних стосунків людини з природою. А досягнути цієї мети зможуть лише ті люди, які читають книги. Пам’ятаймо, що саме дерева дарують життя книгам. Щоб написати для людства корисну книгу - потрібен талант від Бога. Подарувати ж планеті дерево, корисне для довкілля й здоров’я, - може кожен!». З великою цікавістю учні слухали твори, які зачитала письменниця: про мудрих людей, які садять дерева й оберігають ліс від вогню, про необхідність творити добро й дбайливо ставитися до довкілля.
Чи не найбільше дітям сподобалася казка «Джмелик-мандрівник», передмову до якої написав відомий поет, лауреат Національної премії імені Т. Г. Шевченка Дмитро Кремінь: «Сюжет нібито простий. Джмелик із родиною живе у троянді, а коли подався у далекий світ, потрапляє у іншу будівлю, у іншу оселю, де діти живуть штучним віртуальним світом. Все у них на комп’ютері - і квіти, і дерева, і птахи, само життя. І звичайно, він б’ється об дзеркало у комп’ютерне тло і хоче вилетіти за скляну загорожу, але не може цього зробити. Тільки добра дівчинка, яка подалася на двір до троянди, бачить, що його світ набагато цікавіший за віртуальними обрисами. Про що ця казка? Про те, що і природа, і дитина повинні жити в гармонії, не переходити отой рубікон життя - не життя, реального - нереального, яке нас оточує, не підміняти живе життя його подобою, його копією, його клонами…».
Вперше прослухавши цю актуальну казку та поділившись враженнями, учні Дмитро Смик, Таміла Сотнікова, Іван Горбатко, Владислав Коханевич, Анастасія Кравчук, Вікторія Докаєва та інші разом з письменницею посадили 5 дерев біля школи. Віра Іванівна запропонувала дати цим деревам імена письменників. Отож, тепер біля школи в селі Миколаївське ростимуть дерева Віри Марущак, Дмитра Кременя (1953 р.н.), Анатолія Малярова (1933 р.н.), Олександра Сизоненка (1923 р.н.) й Марка Лисянського (1913-1993).
Начальник відділу освіти Жовтневої РДА Людмила Миколаївна Палієнко зауважила: «Подібні заходи спрямовані, перш за все, на розвиток в учнів екологічної культури. Видатний педагог Василь Сухомлинський писав про те, що школа майбутнього повинна найповніше використовувати для гармонійного розвитку людини все, що дає природа і все, що зможе зробити людина для того, щоб природа служила їй. Саме тому ми повинні берегти й поповнювати природні багатства, які маємо».
На думку організатора заходу, депутата Миколаївської сільради, вчительки Оксани Василівни Колодій, збільшити кількість лісонасаджень краю, а, отже, й покращити екологічні показники, можна лише завдяки спільним зусиллям. Слід зазначити, що понад триста саджанців цими днями було висаджено біля ставка, школи, медичного закладу й дитячого майданчика. Від імені громади села й, зокрема, педагогічного колективу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ст. О. В. Колодій подякувала начальнику МОУЛМГ, депутату обласної ради Петру Миколайовичу Паламарюку, першому заступнику начальника МОУЛМГ Анатолію Андрійовичу Гурку, директору ДП «Миколаївське ЛГ» Миколі Володимировичу Гордієнку а також депутату Жовтневої райради В. П. Жукову за підтримку під час проведення заходів із озеленення села й висловила сподівання на подальшу співпрацю з лісівниками.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.gov.ua