МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-17
Працівники лісогосподарських держпідприємств готуються до пожежонебезпечного періоду...далі
2021-04-13
Вогонь – небезпека для лісу та всього довкілля...далі
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Лісівники Миколаївщини до Дня довкілля вивезли сміття обсягом загрузки 4,5 КАМАЗи
2013-04-23


Лісівники Миколаївщини в рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля», взяли участь у проведенні «Дня довкілля». 572 чоловіки цього дня потрудилися на славу. Судіть самі, бо красномовніше за цифри можуть бути тільки чисті ліси.
20 квітня сумісними зусиллями лісівників та громадськості було прибрано 40,8 га лісу. Працівниками державних підприємств було ліквідовано 17 несанкціонованих сміттєзвалищ. Лідерами за цим показником виявились представники ДП «Миколаївське ЛГ» (9 сміттєзвалищ) та ДП «Вознесенське ЛГ» (5). Слід додати, що обсяг вивезених побутових відходів, зібраних на цих звалищах склав 31,7 м3 Це - приблизно, загрузка 4,5 КАМАЗів або 10 ЗІЛів. Проте, лісівники не ставили ціль лише прибрати сміття. Наш головний обов’язок ростити ліс, збільшувати кількість насаджень. Тому, цього дня було висаджено 1583 шт. дерев та 424 шт. кущів. Крім того, упорядковано 3,42 га газонів. Протяжність очищених від сміття берегів склала 26,3 км. Лідером з прибирання берегів стало Державне підприємство «Очаківське ЛМГ». З початку акції «За чисте довкілля» ними прибрано 30 км цієї території. Крім того, в області упорядковано 9 джерел. Акція триватиме до початку травня. Лісівники подібні заходи проводять не вперше. І кожного разу їм є що прибирати. Найбільше страждають приміські ліси Баловно-Матвіївський та Балабанівка. Чимала кількість відпочиваючих, що з настанням тепла поспішають на природу, відпочивши їдуть з гарним настроєм, а деякі по собі залишають купи сміття. Не застережні плакати, ні прохання лісівників їх не спиняють (можливо штрафи матимуть таку дію, якщо свідомі громадяни сфотографують горе-відпочивальників і звернуться до правоохоронних органів із заявою).
Працівники апарату управління Миколаївського обласного управління лісового та мисливського господарства, традиційно цього дня вирішили упорядкувати саме території приміського лісу. Разом з працівниками ДП «Миколаївське ЛГ» озброївшись пакетами для збирання сміття і рукавичками приїхали на місце. Готові до тяжкої праці були здивовані. У порівнянні з минулими роками в улюбленому місці відпочинку більшості городян - Матвіївському лісі, було більш-менш чисто і це не може не радувати лісівників. У пошуках сміття довелося пройти не один кілометр. У рейтингу найпоширенішого сміття лідером залишилися пластикові пляшки. Зі всього зібраного сміття дві третини склали саме вони. Слід зазначити, що пластикові пляшки, контейнери і посуд міцно увійшли до нашого побуту. Але далеко не усі розуміють яку шкоду спричиняє пластик для організму людини і навколишнього середовища. Найпоширеніші полімерні матеріали (пластики, пластмаси) - це полівінілхлорид (ПВХ), поліпропілен, поліетилен, полістирол і полікарбонат. З них виробляють як технічний, так і харчовий пластик. Самі по собі полімери інертні, нетоксичні і не «мігрують» в їжу. Але ось проміжні речовини, технологічні добавки, розчинники, а також продукти хімічного розпаду здатні проникати в їжу і чинити токсичну дію на людину. Це може відбуватися під час зберігання продуктів або при їх нагріванні. Крім того, полімерні матеріали схильні до зміни (старінню), за якої виділяються шкідливі речовини. При цьому різні види пластика стають токсичними за різних умов - одні не можна нагрівати, інші - мити.
Проте, з появою одноразового пластикового посуду ми усі стали його активними користувачами. Дійсно зручно не тягнути з собою важку сумку на пікнік, а запастися упаковкою одноразових скляночок, ложок, виделок, тарілочок різних розмірів. Пластик - ворог лісу, а те що погано для лісу - живого організму, аж ніяк не може бути корисним для людини.
Періоди розкладу деяких видів відходів в природних умовах: скляна пляшка - 1000 000 років, алюміній та його сплави (популярна алюмінієва банка, зазвичай від пива) від 80 до 200 років, поліетиленовий пакет, пластикові пляшки та одноразовий посуд - від 500 до 1000 років, недопалки цигарок - від 1 до 5 років.
Всім учасникам акції було дуже приємно зробити свій невеликий внесок в справу поліпшення нашого довкілля. Проте, акція триватиме до початку травня, тому лісівники зроблять ще чимало доброго, а хто їм допоможе в цьому покажуть травневі свята. Сподіваємося, що відпочиваючі поїдуть додому забравши з собою не тільки гарні враження, а і сміття.

Прес-служба Миколаївського ОУЛМГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua