МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
2020-12-30
Шановні колеги! Друзі лісу!...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
До Дня довкілля у селі Миколаївське проведено роботи з озеленення
2013-04-22

Цими днями в рамках Всеукраїнськоїакції «Майбутнє лісу - у твоїх руках», що вже не перший рік проходить під егідою Державного агентства лісових ресурсів України, та Дня довкілля було проведено роботи з озеленення в селі Миколаївське Жовтневого району.
Депутат Миколаївської сільради, лікар Надія Петрівна Нечипорчук розповіла: «Село Миколаївське було засновано в 1957 році. Дерева, які посадили тут перші мешканці, нині є окрасою нашого села й дарують нам здоров’я та чисте повітря: це і ялинки біля пам’ятника Воїнам-визволителям, і осокори вздовж однієї з центральних вулиць, і розкішна береза біля школи та інші. Дуже приємно, що цієї весни до заходів задля збереження довкілля долучилося чимало наших земляків переважно молодого віку. За сприянням працівників державного підприємства «Миколаївське лісове господарство», було висаджено понад триста саджанців. Понад двісті дерев власноруч посадив вздовж берегів ставка 30-ти річний мешканець села Миколаївське Станіслав Левковський. Щодня він особисто поливає всі ці дерева. Це приклад гідний для наслідування».
Близько ста саджанців посадили школярі під керівництвом вчителя, депутата Миколаївської сільради та головного ініціатора заходів з озеленення села О. В. Колодій. Учні посадили тополі, сосни, верби та інші дерева й кущі біля дитячого майданчика та поблизу ставка.
Слід зазначити, що деякі жителі села прийшли 20 квітня на черговий суботник біля ставка з власними саджанцями. Наприклад, родини Гвяздовських та Панчуків. Учасник суботника Максим Удот зауважив: «Я дізнався про те, що біля ставка вперше за останні роки садять дерева прочитавши статтю «У селі Миколаївське деревами укріплюють береги ставка», яку було розміщено на сайті ОУЛМГ 8 квітня 2013 року й розповсюджено в соціальних мережах «Однокласники» та «В Контакті». Дуже надихнув ентузіазм координатора з благоустрою ставка Станіслава Левковського, який одразу ж, як лісівники безкоштовно надали саджанці, самотужки посадив більше ніж 200 дерев. Планую брати участь і в наступних суботниках».
На думку кандидата політичних наук, доцента кафедри політичних наук Чорноморського державного університету імені Петра Могили Віри Миколаївни Ярошенко, той факт, що до екологічних акцій щороку приєднуються все більше громадян, свідчить про насправді очевидне відродження української громади через спільні дії. Дії, що об’єднують, додають впевненості у завтрашньому дні, у власній спроможності реально змінити навколишнє середовище на краще.
Найцінніше те, що ініціатори свідомо і активно долучилися до екологічної акції, отримавши схвалення і підтримку небайдужих. Можна стверджувати, що це прояв громадянськості, тобто якості громадянського суспільства - спільних відповідальних дій громади, на відміну від форми громадянського суспільства - юридичного статусу, зазначеного у паспорті.
Допоки подібні струмочки ентузіазму громадян не перетворяться на поширену національну традицію, годі очікувати на чисте довкілля, право на яке визначено Конституцією України. Визначено, тобто декларовано, але реальне забезпечення цього права потребує дії, спільної дії громади, яскравим прикладом якої і є озеленення у селі Миколаївське Жовтневого району.

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ».
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua