МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2021-04-12
Озеленюємо планету разом!...далі
2021-04-09
Захищаючи – не нашкодити! ...далі
2021-04-08
На Миколаївщині триває Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом»...далі
2021-03-17
«Податки залишаються громадам!»...далі
2021-03-16
Про реформування державних підприємств ...далі
2021-03-05
З 8 Березня!...далі
2021-02-01
Ліс починається з насінини...далі
Актуальна інформація
2019-10-29
Прайс-лист на сіянці по ДП «Баштанське ЛГ»...далі
2019-05-10
Дотримання правил пожежної безпеки – обов’язок кожного відвідувача лісу!...далі
2018-10-22
Ціни на дрова...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Дерево Життя
2013-04-18


У Доманівському районі тривають заходи, що проходять в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цими днями було проведено роботи з озеленення на території Мостівської школи.
Керівник учнівського лісництва «Юні лісівники - дендрологи» Олена Каніщева зауважила: «В Україні є повір’я, що людина немарно проживе життя, якщо посадить дерево. Тож, дуже тішить, що чимало наших школярів із власної ініціативи посадили цієї весни не одне, а кілька дерев. З особливою активністю та зацікавленістю діти беруть участь у виховних бесідах на екологічну тематику».
Школярка Альбіна Онищак розповіла: «Я не раз замислювалась над тим, чому родовід зазвичай символічно зображають саме у вигляді дерева, де кожна гілка означає певного родича. На одному з виховних заходів нам розповіли, що культ «Дерева Життя» або «Дерева роду» був розповсюджений в Україні та інших державах з давніх-давен. У вигляді дерева наші предки уявляли стрижень світобудови, де був розподіл на три яруси по вертикалі й дотримання чіткої системи правого й лівого боків. У слов’янській міфології першодеревом найчастіше вважали дуб. А, наприклад, у скандинавських міфах це велетенський ясен, що є структурною основою всього сущого. Тобто вічне Дерево Життя - це уособлення єдності всього світу, своєрідна модель Всесвіту й людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце. Це також посередник між світами - своєрідна дорога, міст, драбина, якими можна перейти до світу богів або в потойбіччя. Символ Дерева Життя - це також образ родючості, жінки, Богині-Матері. Природа, мати всього живого, і є древом життя. Саме тому на зображеннях (на вишивках, писанках, тканих рушниках і килимах) образ жінки пов’язано зі знаком дерева».
Доповнив розповідь учень Дмитро Сажин: «На мою думку, культ Дерева Життя яскраво представлено в популярному американському науково-фантастичному фільмі «Аватар». За сюжетом, мешканці планети Пандора (плем’я наві) живуть у гармонії з природою й шанують Богиню-Матір всього живого Ейву, яку уособлює священне Дерево Душі або Дому. Ціною власного життя аборигени захищають це Дерево від знищення колонізаторами-землянами. Бо усвідомлюють - загине Дерево, загине й життя на їхній планеті. Не випадково й те, що для широкого загалу цей фільм було презентовано саме 22 квітня 2010 року, що співпало з Днем Землі. А незабаром у Лондоні в Гайд-парку було встановлено штучне п’ятиметрове Дерево Душі. Невипадково й те, що автор сценарію та режисер Джеймс Кемерон називає свій фільм не інакше, як подорож до самопізнання».
Дорогі друзі, оберігаймо дерева - символ вічного життя!

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: moulmg@mikolaivlis.gov.ua

Все права защищены © 2009 - 2021 Mikolaivlis.gov.ua