МИКОЛАЇВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

ми на facebook
Останні новини
2018-02-23
Держлісагентство співпрацюватиме з Лісовою Службою США щодо лісових пожеж...далі
2018-02-15
Володимир Бондар розповів про удосконалення нормативної бази лісового господарства...далі
2018-02-14
Держлісагентство: При реформуванні лісової галузі не можна допустити передачу лісів у концесію чи приватні руки...далі
2018-02-14
Володимир Бондар на Львівщині розповів депутатам про стан лісового господарства в Україні...далі
2018-02-14
Реформа у лісовому господарстві буде успішною тоді, коли її підтримує переважна більшість працівників галузі, - Володимир Бондар...далі
Оздоровлення і туризм
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ДОМАНІВЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БРАТЩИНИ...далі
2012-07-13
ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ПРИІНГУЛЛЯ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БАШТАНЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ БЕРЕЗНЕГУВАТЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ КАЗАНКІВЩИНИ...далі
2012-07-02
ЕКОЛОГІЧНІ КУТОЧКИ ВОЗНЕСЕНЩИНИ...далі
ПРЕС-СЛУЖБА. НОВИНИ
Дерево Життя
2013-04-18


У Доманівському районі тривають заходи, що проходять в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цими днями було проведено роботи з озеленення на території Мостівської школи.
Керівник учнівського лісництва «Юні лісівники - дендрологи» Олена Каніщева зауважила: «В Україні є повір’я, що людина немарно проживе життя, якщо посадить дерево. Тож, дуже тішить, що чимало наших школярів із власної ініціативи посадили цієї весни не одне, а кілька дерев. З особливою активністю та зацікавленістю діти беруть участь у виховних бесідах на екологічну тематику».
Школярка Альбіна Онищак розповіла: «Я не раз замислювалась над тим, чому родовід зазвичай символічно зображають саме у вигляді дерева, де кожна гілка означає певного родича. На одному з виховних заходів нам розповіли, що культ «Дерева Життя» або «Дерева роду» був розповсюджений в Україні та інших державах з давніх-давен. У вигляді дерева наші предки уявляли стрижень світобудови, де був розподіл на три яруси по вертикалі й дотримання чіткої системи правого й лівого боків. У слов’янській міфології першодеревом найчастіше вважали дуб. А, наприклад, у скандинавських міфах це велетенський ясен, що є структурною основою всього сущого. Тобто вічне Дерево Життя - це уособлення єдності всього світу, своєрідна модель Всесвіту й людини, де для кожної істоти, предмета чи явища є своє місце. Це також посередник між світами - своєрідна дорога, міст, драбина, якими можна перейти до світу богів або в потойбіччя. Символ Дерева Життя - це також образ родючості, жінки, Богині-Матері. Природа, мати всього живого, і є древом життя. Саме тому на зображеннях (на вишивках, писанках, тканих рушниках і килимах) образ жінки пов’язано зі знаком дерева».
Доповнив розповідь учень Дмитро Сажин: «На мою думку, культ Дерева Життя яскраво представлено в популярному американському науково-фантастичному фільмі «Аватар». За сюжетом, мешканці планети Пандора (плем’я наві) живуть у гармонії з природою й шанують Богиню-Матір всього живого Ейву, яку уособлює священне Дерево Душі або Дому. Ціною власного життя аборигени захищають це Дерево від знищення колонізаторами-землянами. Бо усвідомлюють - загине Дерево, загине й життя на їхній планеті. Не випадково й те, що для широкого загалу цей фільм було презентовано саме 22 квітня 2010 року, що співпало з Днем Землі. А незабаром у Лондоні в Гайд-парку було встановлено штучне п’ятиметрове Дерево Душі. Невипадково й те, що автор сценарію та режисер Джеймс Кемерон називає свій фільм не інакше, як подорож до самопізнання».
Дорогі друзі, оберігаймо дерева - символ вічного життя!

Лідія БАКОЦЬКА, лісничий Мостівського лісництва ДП «Веселинівське ЛГ.
Контактний телефон ПРЕС-СЛУЖБИ: (0512) 46-00-27.

Контактна інформація
54029  м. Миколаїв, пр. Центральний, 16 
Tел/факс (0512) 46-00-27    E-mail: MOULMG@meta.ua

Все права защищены © 2009 - 2018 Mikolaivlis.mk.ua